چه کارهایی را می‌توانم از طریق پونیشا انجام دهم؟


هر پروژه ای که بتوان بصورت آنلاین انجام و تحویل داده شود را می توانید از طریق پونیشا انجام دهید.

از یک نویسنده برای وبلاگ خود گرفته تا طراحی و برنامه نویسی حرفه ای اپلیکیشن موبایل. امکانات و فریلنسر های پونیشا انجام هر کار آنلاینی را پوشش دهند.

چطور بهترین فریلنسر را انتخاب کنم؟


پیداکردن فرد مناسب برای انجام پروژه با نوشتن یک توضیح خوب برای پروژه شروع می شود. توضیح دهید چه کاری باید انجام شود و مهارت هایی را که به دنبال آنها هستید انتخاب کنید. بلافاصله افراد مناسبی را پیدا خواهید کرد.

نوشتن توضیحات مناسب را برای پروژه خود جدی بگیرید

ملاک انتخاب را فقط روی قیمت نگذارید، قیمت کم بی دلیل نیست

با دقت از میان فریلنسرها، بهترین متخصص را انتخاب کنید

با بهترین افراد مذاکره کنید و فردی را انتخاب کنید که بصورت تخصصی در مهارت مورد نیاز شما فعالیت می‌کند. افرادی که ادعا می‌کنند همه کار انجام می‌دهند، معمولا هیچ کاری را درست انجام نمی‌دهند. اینکه فکر کنید به این دلیل که کار بصورت آنلاین است پس می‌بایست ارزان‌تر باشد، کاملا تصور اشتباهی است. افراد حرفه‌ای دست مزد بالاتری دارند و اگر کیفیت برای شما مهم است، بودجه‌‌ مناسبی برای پروژه خود در نظر بگیرید و سعی کنید این افراد را به پروژه خود جذب کنید.

پرداخت چطور کار می کند؟


تمامی پرداخت‌ها در پونیشا از طریق ایجاد پرداخت امن، انجام می‌شوند. شما می‌توانید بر اساس نیاز و نوع پروژه، به تعداد مورد نیاز برای یک پروژه پرداخت امن ایجاد کنید و با صلاحدید خود، پرداخت‌های امن را برای فریلنسر آزاد کنید.

اگر مشکلی در روند انجام پروژه پیش بیاید، شما می‌توانید از طریق ایجاد اختلاف، برای پس گرفتن مبلغ پرداخت امن ایجاد شده اقدام کنید.

زمانی پرداخت امن را آزاد کنید که پروژه یا بخشی از پروژه که برای آن پرداخت امن ایجاد کرده اید را تحویل گرفته، و از نتیجه کار رضایت دارید.

پرداخت امن، اطمینان پرداخت پروژه را برای فریلنسر بالا می برد و برای شما این اطمینان را فراهم می‌آورد که تا زمانی که پروژه را تحویل نگرفته‌اید یا از انجام کار رضایت ندارید، پرداخت را انجام نمی‌دهید.

سئوالات متداول

چطور یک پروژه ایجاد کنم؟


در پونیشا ثبت نام کنید و وارد حساب کاربری خود شوید. با یک حساب کاربری هم می توانید کارآفرین باشید هم فریلنسر.

تعرفه‌های سایت را مطالعه کنید قبل از ایجاد پروژه مبلغ ایجاد پروژه می بایست در حساب کاربری شما موجود باشد. حساب خود را شارژ کنید و به صفحه ایجاد پروژه مراجعه کنید.

بصورت دقیق توضیح دهید چه کاری می بایست برای شما انجام شود و مهارت های مورد نیاز برای انجام آن را کار را انتخاب و پروژه خود را ثبت کنید.

پس از تائید، امکان ویرایش پروژه وجود ندارد بنابراین کمی وقت بگذارید و با دقت قبل از ثبت همه موارد را بررسی کنید.چه کار کنم که پروژه ام با موفقیت اجرا شود؟


پروژه‌ها با یکدیگر متفاوت هستند، ولی قوانین یکسانی برای اینکه یک پروژه با موفقیت انجام شود وجود دارد:

بدانید که چه می‌خواهید. قبل از اینکه پروژه را ثبت کنید، دقیقا بدانید که چه می‌خواهید. اگر هدف خود را از انجام پروژه مشخص کرده باشید، نوشتن توضیحات در مورد پروژه و پیدا کردن مهارت برای انجام پروژه، برای شما راحت‌تر خواهد بود.

درست انتخاب کنید. کلید موفقیت برای انجام پروژه، انتخاب فرد مناسب است. در ابتدا از طریق رزومه و نمونه کار موجود در پروفایل کاربر، وی را ارزشیابی کنید، سپس با وی وارد مذاکره شوید تا او را بهتر بشناسید. پس از آن می‌توانید یک پروژه کوچک با فریلنسر اجرا کنید تا اطمینان خاطر بیشتری داشته باشید.

در ارتباط باشید. یک ارتباط واضح، صحیح و دقیق برای رسیدن به هدف بسیار مهم است.

یک مدیر فعال باشید. بسیاری از کارآفرینان پس از انتخاب فریلنسر، کار را به او می‌سپارند و امیدوارند در پایان زمان اعلام شده، فریلنسر کار درست و به موقع به آنها تحویل دهد. آنلاین یا آفلاین، این روش مناسبی برای نتیجه گرفتن نیست. با فریلنسر خود درگیر انجام پروژه شوید، از پرس و جو درباره پروسه کار یا درخواست گزارش روزانه نترسید.

نظر خود را بگویید. اگر کار خوب پیش می‌رود، به فریلنسر خود خسته نباشید بگویید. نظرات مثبت برای ساختن یک رابطه کاری طولانی مفید است. از طرف دیگر، اگر روند کار رضایت‌بخش نیست، بهتر است نظر خود را بگویید! مودب باشید، اما واضح و مشخص مشکل خود را بیان کنید. ممکن است فریلنسر شما از اینکه شما ناراضی هستید اطلاعی نداشته باشد.اگر فریلنسر مورد نظر را پیدا نکردم، چه کنم؟


اگر پروژه‌ای ایجاد کردید و فریلنسری که امیدوار بودید را پیدا نکردید، چند مورد را بررسی کنید:

پروژه خود را بازنگری کنید. آیا توضیحات پروژه شما کافی بوده است؟ آیا بصورت واضح توضیح داده‌اید که چه کاری می‌بایست انجام شود؟ پروژه‌های مشابه را بررسی کنید تا ببینید کارآفرینان دیگر چه خواسته‌اند و چطور پروژه خود را توضیح داده‌اند.

بودجه خود را افزایش دهید. آیا شما از فریلنسر خواسته‌اید تا در قبال مبلغ پایین، کارهای زیادی برای شما انجام دهد؟ انتخاب بودجه پایین، افراد حرفه ای را به پروژه شما جذب نمی‌کند.

از مهارت خود استفاده کنید. فریلنسرهایی که مهارت و تجربه انجام پروژه شما را دارند، جستجو کنید و از آنها برای انجام پروژه خود دعوت کنید.چقدر هزینه دارد؟


ایجاد پروژه در پونیشا رایگان نیست و پس از تائید پروژه توسط سایت، مبلغ ایجاد پروژه بازگشت داده نمی‌شود.. کارفرمایان عضویت طلایی کمیسیون پرداخت نمی کند. کمیسیون کارفرما زمان انتخاب فریلنسر کسر می شود. اگر به هر دلیل پروژه انجام نشود و مبلغی از پرداخت امن ایجاد شده آزاد نشده باشد، مبلغ کمیسیون به کارفرما بازگشت داده خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر تعرفه‌های سایت را مطالعه کنید.
سوالات بیشتری دارید؟ صفحه راهنما را مطالعه کنید