skip to Main Content
۱۰ اشتباهی که افراد قابل اعتماد مرتکب آن نمی‌شوند

۱۰ اشتباهی که افراد قابل اعتماد مرتکب آن نمی‌شوند

افراد مورد اعتماد

انسان‌های قابل اعتماد قصد ایجاد روابط مفید و معنادار با دوستان، مشتریان و همکارانشان را دارند. اگر کسی نتواند با دیگران همدردی کند چرا دیگران باید به او اهمیت بدهند؟ اگر می‌خواهید کسی باشید که سایرین روی شما حساب کنند، شما نیز از ده اشتباهی که افراد قابل اعتماد مرتکب آن نمی‌شوند، اجتناب کنید:

۱- در شایعات محل کار مشارکت نمی‌کنند.
افراد قابل اعتماد به مکالمات مفید علاقه دارند اما از گمانه‌زنی در مورد زندگی یک دوست یا همکار دوری می‌کنند. از نظر آنان سوء‌ظن درباره‌ی دیگران حماقت است چون رفتار هر شخص تحت تأثیر عوامل بیرونی است که احتمالاً سایرین از آنها بی‌خبرند. این افراد پشت سر کسی غیبت نمی‌کنند.

۲-راز کسی را فاش نمی کنند.
افراد قابل اعتماد به خوبی می‌دانند چگونه سکوت کنند. ممکن است برای بازگو کردن راز یک دوست وسوسه شوند، اما با این حس می‌جنگند.

۳-با توجه به کسانی که در کنارشان هستند نقاب عوض نمی‌کنند.
این اشخاص نسبت به خودشان اعتماد‌به‌نفس کامل دارند. آنها از طرح موضوعاتی که برای مخاطب‌شان ناراحت‌کننده است (یا حتی جالب نیست) اجتناب می‌کنند. در عوض اگر کسی نظرشان را بخواهد بی‌پرده حقیقت را می‌گویند.

۴-از پذیرش اشتباهات و عیوب خود اجتناب نمی‌کنند.
افراد قابل اعتماد خود را همانگونه که هستند می‌پذیرند. این افراد به وضوح از تصمیمات نادرست، اشتباهات گذشته یا شکست‌هایی خاص سخن می‌گویند تا حقایق مهم زندگی را بیان کنند که راه‌گشای دیگران باشد.

۵-برای تحت تأثیر قرار دادن دیگران وانمود نمی‌کنند که علاقمند به چیزهایی هستند که در حقیقت از آنها بیزارند.
این افراد سلیقه‌ی خاص خود را در مد، ورزش (یا هر چیز دیگر) بدون تردید دنبال می‌کنند. در حالیکه ممکن است گرایش‌های خود را از سر کنجکاوی دنبال کنند، هرگز تنها برای جلب توجه کسی وانمود نمی‌کنند که چیزی را دوست دارند. زیرا می‌دانند تظاهر در یک رابطه، بچگانه و گمراه‌کننده است.

۶- صرفا برای خواستن چیزی با افراد ارتباط برقرار نمی‌کنند.
افراد قابل اعتماد نسبت به همه‌ی مردم با احترام رفتار می‌کنند. آنها معتقدند قبل از اینکه انتظار دریافت چیزی در عوض کاری که کرده‌اند را داشته باشند، باید به وضوح نشان دهند که برای آن شخص ارزش قائلند.

۷-وعده‌ی سر خرمن به کسی نمی‌دهند.
این افراد به تعهدات خود پایبندند. برای اینکه بتوانند وقت خود را به امور حائز اهمیت اختصاص دهند، چگونگی سپری شدن روزشان را ارزیابی می‌کنند. برای این کار به کارهایی که بیشترین مزیت را دارند اولویت می‌دهند و بقیه را حذف می‌کنند.

۸- در مورد دیگران قضاوت نمی‌کنند.
افراد قابل اعتماد همه افراد را بدون پرسش می‌پذیرند. آنان می‌دانند که سرزنش و محکوم کردن دیگران نتیجه‌ی معکوس می‌دهد. زیرا به کارگیری کلمات منفی روش تأثیرگذاری برای دعوت به اعمال مثبت نیست. این افراد انتقادات سازنده‌ای برای افرادی که پذیرای این امر هستند، مطرح می‌کنند، اما با لحن فخرفروشانه بیانش نمی‌کنند.

۹-تمام اعتبارات را برای خود نمی‌دزدند.
این اشخاص از کسانی که کمکشان کرده‌اند قدردانی می‌کنند. آنها از توانایی‌های خود مطمئن هستند اما این حقیقت را قبول دارند که بدون حمایت کسانی که موفقیتشان را ممکن کرده‌اند به جایی نمی‌رسیدند.

۱۰-فکر نمی‌کنند که همه چیز را می‌دانند.
افراد قابل اعتماد ترسی از در اشتباه بودن ندارند. آنها در تلاشند هر روز چیز جدیدی یاد بگیرند. ممکن است در مورد اعتقاداتی که سال ها دنبال کرده‌اند، مصمم و یکدنده باشند اما می‌پذیرند که ممکن است تمام پاسخ‌ها را نداشته باشند.

برگرفته از: www.lifehack.org

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top