skip to Main Content
این چهار دوست، به رویاهای شما آسیب می‌رسانند

این چهار دوست، به رویاهای شما آسیب می‌رسانند

دوستانی که به رویاها آسیب میرسانند

از تأثیرگذارترین موارد بر رویاهایتان، دوستان شما هستند. دوستانتان همان‌قدری که می‌توانند به پیشرفت شما کمک کنند، قادرند باعث سقوط شما نیز بشوند. تأثیرات مثبت آنها می‌تواند همه چیز را آسان‌تر کند؛ در‌حالیکه نفوذ منفی آنها می‌تواند شما را به کلی از ادامه‌ی کار دل‌زده کند. تا‌کنون بارها برایتان پیش آمده که به افراد نامناسب اجازه داده‌اید بیش از حد لزوم در زندگیتان مداخله کنند؛ حتی با وجود اینکه که می‌دانستید می‌توانند در کیفیت و تعیین جهت زندگیتان بسیار تأثیرگذار باشند.

همه ما دوستانی داریم که به‌خوبی می‌دانیم باید با آنها قطع رابطه کنیم. اما کسانی هم هستند که به‌ واسطه‌ی بی‌تجربگی متوجه‌ تأثیر منفی آنها بر زندگیمان نیستیم. بهتر است مطمئن شوید که هیچ کدام از دوستانتان جزء این چهار دسته نباشند.

۱- دوست شکاک
یک دوست شکاک همیشه به دنبال دلیل و مدرک است تا باور کند رویای شما امکان‌پذیر است. او فقط به چیزی که با چشم می‌بیند ایمان دارد. او به سختی درمورد رویایتان متقاعد می‌شود و وقتی سخت مشغول تعقیب رویاهایتان هستید، به سادگی شما را به شک و تردید دچار می‌کند.

هنگامی که با چنین دوستانی معاشرت می‌کنید در‌واقع بخش عمده‌ی وقتتان، صرف این کار می‌شود که درباره‌ی چشم‌اندازی که از رویایتان دارید آنها را قانع کنید. او خود را یک رئالیست توصیف خواهد کرد، اما شما وقت اضافه برای میزبانی یک فرد شکاک ندارید.

۲- دوست کمک کننده
این گروه همیشه نیت خوبی دارند، اما شیوه‌ی کمک کردنشان هیچ گاه مفید نیست. آنها همه چیز را نقد می‌کنند و در کوچکترین جزئیات هم عیب و نقصی پیدا می‌کنند. این دوستان شما را ستایش می‌کنند؛ اما در عین‌حال همیشه در مورد اینکه می‌توانستید بهتر عمل کنید نظرات تیز و برنده‌ای دارند. در حقیقت در تلاشند تا رویای شما را شبیه به چیزی کنند که خودشان فکر می‌کنند باید باشد.

آنها همیشه باعث می‌شوند فکر کنید به اندازه‌ی کافی خوب نیستید و در مورد همه چیز شک و تردید داشته باشید. یادتان باشد اصلاً وقت ندارید که در برابر این نوع دوستان از خودتان دفاع کنید.

۳- دوست سرگرم‌کننده
این دوست همیشه به دنبال این است که وقت خود را به خوشی بگذارند. داشتن چنین شخصی در اطرافتان انرژی‌بخش است، اما اگر حواستان را جمع نکنید می‌تواند شما را به دردسر بیندازد. زیرا زندگی برای او شبیه به یک جشن دائمی است و هیچ چیز را جدی نمی‌گیرد.

شاید این شخص جزء همان کسانی است که فکر می‌کنید باید به کلی با آنها قطع رابطه کنید، اما بهتر است او را جزء گروهی به حساب بیاورید که برای رابطه‌ی محدود مناسب‌اند. اگر با چنین دوستانی، زیاد وقت‌گذرانی کنید، دیگر زمان کافی برای رسیدن به رویایتان نخواهید داشت.

۴- دوست خودشیفته
این دوست بیش از حد روی خودش تمرکز می‌کند؛ که این موضوع به سادگی نشان می‌دهد دوستی را یک رابطه‌ی یک‌طرفه می‌داند. او از دوستانش انتظارات زیادی دارد، ولی دوست ندارد کسی از خودش انتظاری داشته باشد. در رابطه‌ای که با او دارید بعد از مدتی احساس خواهید کرد که مورد سوءاستفاده قرار گرفته‌اید.

ممکن است به هر دلیلی به این افراد علاقه‌مند شوید و این علاقه باعث شود دلتان بخواهد آنها را در زندگیتان نگه دارید. اما باور کنید ارزشش را ندارد! در حقیقت این گروه، دوستان واقعی شما محسوب نمی‌شوند و بهتر است سریع‌تر با آنها قطع رابطه کنید! حتی در شرایط معمولی هم هیچ نیازی به یک رابطه‌ی یک‌طرفه ندارید، چه برسد به وقتی که به دنبال یک رویا باشید!

بهترین راه برای حرکت رو به جلو این است که کسانی که مانع پیش‌روی شما می‌شوند را رها کنید.

برخی از دوستانتان هستند که لازم است به طور کامل با آنها قطع رابطه کنید. اما با گروهی دیگر، همین که زمان کمتری را سپری کنید کفایت می‌کند. شما باید برای رابطه‌های بهتر در زندگیتان جا باز کنید. همین‌طور که دایره‌ی دوستانتان تغییر می‌کند، از اینکه چگونه رویاهایتان ساده‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌شوند شگفت‌زده خواهید شد.

این مسیر سخت‌تر از آنی است که اجازه بدهید نیروهای منفی، کنترل شما را به دست بگیرند. در پایان دادن به یک رابطه، هیچ دلیلی برای احساس گناه وجود ندارد. برخی از دوستی‌ها عمرشان به اندازه طول زندگی شماست؛ ولی بقیه فقط مختص یک دوره‌ی کوتاه هستند. مرزهای روشنی برای خود ترسیم کنید؛ به آنها پای‌بند بمانید و تماشا کنید که چطور رویاهایتان اوج می‌گیرند.

برگرفته از: addicted2success.com

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top