skip to Main Content
دومین دوره همایش پنجره دانشگاه تهران

دومین دوره همایش پنجره دانشگاه تهران

دومین همایش پنجره

همواره سؤالاتی در ذهن دانشجویان در رابطه‌ با آینده‌ی شغلی‌شان وجود دارد. این که پس از فارغ‌التحصیلی چه وضعیت شغلی‌ خواهند داشت؛ برای شغل مورد علاقه‌ی یک دانشجو چه میزان تحصیلات و چه دانشی لازم است؛ وضعیت شغلی در ایران و خارج از کشور به چه صورت است؛ چه نوع سبک زندگی‌ برای هر شغل وجود دارد. در طول تحصیل چه‌کارها و فعالیت‌هایی می‌تواند برای تحصیل و آینده‌ی‌شان مفید باشد. پرسش‌هایی به این سبک بدون حضور افراد باتجربه و کمک آن‌ها پاسخ داده‌ نخواهد شد.

دانشجویانی هستند که در هنگام تصمیم‌گیری برای ادامه‌ی تحصیل در خارج از کشور به دلیل عدم شناخت درست از فضای داخل و خارج مرتکب اشتباه می‌‌شوند. اگر آینده‌ را برای دانشجویان در دو بخش داخل کشور و خارج از کشور تقسیم‌بندی کنیم؛ در داخل کشور، راه‌اندازی یک شرکت استارتاپ و فعالیت در زمینه‌ی کارآفرینی، تدریس، کار کردن به عنوان یک توسعه‌دهنده (برنامه‌نویس، طراح، مدیر فنی و غیره) در یک شرکت و غیره از جمله حوزه‌های فعالیت است. در خارج از کشور هم همین موارد به همراه کار کردن در شرکت‌های بزرگی مانند گوگل و یاهو و غیره آینده‌ای است که یک دانشجو می‌تواند برای خود متصور باشد.

دومین دوره‌ی همایش پنجره، سه‌شنبه‌ی این هفته ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۸ و در سه بخش در آمفی تئاتر دانشکده‌ی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران برگزار خواهد شد. امسال نیز همانند پارسال تلاش شده تا افراد موفق زمینه‌های مختلف دعوت شوند تا در مورد راهی که رفته‌اند صحبت کنند و ما بتوانیم از تجربیات آنها استفاده کنیم تا بتوانیم برای مشخص کردن مسیر آینده دید بهتری داشته باشیم.

اطلاعات بیشتر: http://acm.ut.ac.ir/panjare

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top