skip to Main Content
دومین هکاتون «هک اند چنج»

دومین هکاتون «هک اند چنج»

هکاتون هک اند چنج

هکاتون از دو واژه‌ی هک و ماراتون تشکیل شده است. هک به معنی کدنویسی همراه با قبول ریسک و ماراتون به معنی تلاش سخت و بی‌وقفه است. هکاتون یک رویداد شبانه‌روزی است که در آن برنامه‌نویسان، طراحان و متخصصان کسب‌وکار بدون‌وقفه سعی در تولید نمونه اولیه محصول به بهترین شکل ممکن را دارند.

هکاتون پوشش‌دهنده‌ی گپ مابین استارتاپ ویکندها و مسابقات برنامه‌نویسی حرفه‌ای مانند ای‌سی‌ام است. یعنی این رویداد، برنامه‌نویسی و توسعه مدل کسب‌وکار را با هم در خود جای می‌دهد. در هکاتون‌ها سعی می‌شود در کنار رقابت جدی فضای پرشور و نشاطی مانند امکان دوچرخه‌سواری، فوتبال‌دستی و … ایجاد شود.

دومین رویداد هکاتون هک اند چنج در تاریخ ۲۶ و ۲۷ آذرماه در پارک علم و فناوری البرز با حضور داوران و مربیان مجرب برگزار می‌گردد. برنامه‌نویسان، طراحان و متخصصان کسب‌وکار حرفه‌ای دور هم جمع می‌شوند تا ایده‌ها را به محصول تبدیل کرده و آن را وارد اکوسیستم فناوری اطلاعات کشور نمایند. بزرگترین هدف اجرای این رویداد شبکه‌سازی، آشنایی افراد فعال در اکوسیستم فناوری اطلاعات با یکدیگر و شکل‌گیری همکاری‌هایی است که منجر به حرکت‌های عظیم در صنعت فناوری اطلاعات کشور می‌گردد.

در اولین دوره این رویداد که شهریورماه برگزار شد ۸۰ نفر از افراد متخصص شرکت کردند که از ۲۷ ایده مطرح شده ۱۴ ایده موفق به تشکیل تیم و توسعه‌ی نمونه اولیه محصول گشتند. برندگان این رویداد به مراکز رشد دولتی و مراکز شتاب خصوصی معرفی شدند تا بتوانند با استفاده از امکانات این مراکز به رشد و شکوفایی لازم جهت ورود به بازار فناوری اطلاعات کشور دست یابند.

آدرس صفحه ثبت نام:

http://hackandchange.com/fallhackathon

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top