skip to Main Content
سال تحصیلی جدید؛ بازگشت به مدرسه یا آموزش آنلاین؟

سال تحصیلی جدید؛ بازگشت به مدرسه یا آموزش آنلاین؟

با شروع فصل تحصیلی جدید در دنیا، بسیاری از کشورها برگزاری آنلاین کلاس‌ها را در مدارس و دانشگاه‌ها به عنوان روش اصلی آموزش انتخاب کرده‌اند و با استفاده از ویدیو کنفرانس و آموزش از راه دور سعی در کنترل بهتر همه گیری ویروس کرونا دارند. فعلا نمی‌توان پیش بینی دقیقی در مورد تاثیر پذیری آموزش از راه دور روی تمام گروه‌های تحصیلی داشت، با اینکه سال‌هاست بسیاری از پلتفرم‌های آموزش آنلاین رشد خوبی دارند اما اجبار در آموزش از راه دور برای تمام مقاطع تحصیلی می‌تواند نتایج پیش بینی نشده‌ی دیگری داشته باشد.

در ایران نگرانی‌ها در این مورد به خاطر عدم دسترسی همه‌ی اقشار جامعه به ابزار هوشمند مانند گوشی یا لپ تاپ و کامپیوتر و همچنین نبود دسترسی به اینترنت پر سرعت و پایدار در همه‌ی نقاط کشور، بیشتر است. به همین دلیل کارشناسان پیش بینی می‌کنند در ایران بیش از سه و نیم میلیون دانش‌آموز امسال از تحصیل باز خواهند ماند. این در حالی است که پیش‌تر از این نیز وضعیت آموزش حضوری در چند استان به دلیل نبود حداقل امکانات مورد نیاز برای آموزش، نگران‌کننده بود.

با تمام این موارد زنگ بازگشایی مدارس به صدا درآمده است و آموزش و پرورش تاکید کرده بازگشایی مدارس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بلامانع است. اما از آنجایی که تعریف دقیقی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی دیده نشده است بسیاری از خانواده‌ها تصمیم به نفرستادن کودکان خود به مدارس گرفته‌اند. باید دید در چند ماه پیش رو چه تغییری در جهت بهبود وضعیت آموزش آنلاین اتفاق خواهد افتاد که شاید نگرانی‌های مرتبط با تحصیل دانش‌‌آموزان کمتر شود. 

شما با بازگشایی مدارس در این وضعیت موافقید؟ برای ما در قسمت نظرات بنویسید 🙂

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top