skip to Main Content
مدیریت کارآمد تیم‌‌های کاری از راه دور

مدیریت کارآمد تیم‌‌های کاری از راه دور

 کار از راه دور

اگر اخیراً به شرکت‌هایی پیوسته‌اید که نیروی کار از راه دور دارند، باید این مزایا را در نظر داشته باشید: دامنه همکاران‌تان گسترده‌ خواهد بود، لازم نیست محل کارتان محدود به جای خاصی باشد و مناطق زمانی مختلف را تحت پوشش قرار می‌دهید.
اما مدیریت کارکنان از راه دور چالش‌هایی را با خود به همراه دارد. در ادامه با هم به چند راه کلیدی برای مدیریت این گونه تیم‌های کاری نگاهی می‌اندازیم.

روند کار
روند کار به معنای ایجاد دستورالعمل برای گام‌هایی است که باید برای انجام یک کار برداشته شود. عملکردها، طرح‌ها، مشکلات و راه‌حل‌ها را ثبت کنید. روند کار باید در جایی ثبت شود که نه تنها تمام اعضای تیم به آن دسترسی داشته باشند، بلکه بتوانند در مورد آنها نظر و پیشنهاد بدهند. همچنان که کسب‌وکارتان رشد می‌کند و اعضای جدیدی را استخدام می‌کنید، روند کار نیز تکامل می‌یابد.

همکاری
استارتاپ‌هایی که بصورت دورکاری کار می‌کنند عموما دارای ساختار مسطح (سلسله مراتب کم) هستند. بدون حضور مدیران، کارمندان قدرت بیشتری برای تصمیم‌گیری و پیشبرد شرکت احساس می‌کنند. هرچه تصمیم مهمتر باشد، با همکاران بیشتری مشورت می‌کنند. کارمندان تخصص بیشتری پیدا می‌کنند و کارها سریع‌تر انجام می‌شوند.

ساختار مسطح ممکن است برای همگان مناسب نباشد. کار کردن از راه دور ممکن است باعث شود که کارمندان تمرکز محدودتری بر کار داشته باشند و چشم‌انداز وسیع نسبت به شرکت را از دست بدهند. با توسعه فرهنگ همکاری مناسب می‌توانید از این مشکلات جلوگیری کنید.

ارتباطات
کارمندان دور از شما نمی‌توانند برای سوال پرسیدن و نظرخواهی به شما مراجعه کنند. ولی شما باید با همه در ارتباط باشید. حتی نیاز است برای ایجاد ارتباطات تلاش بیشتری کنید.

اولا، زمان گردهمایی را مشخص کنید؛ هر روز، هفته‌ای دو بار، هفته‌ای یک بار و غیره. نام آن را هرچه می‌خواهید بگذارید، فقط اطمینان حاصل کنید که بطور مداوم انجام شود. این جلسات بیش از آنکه برای بررسی پیشرفت کاری باشد، برای کمک به کارمندان و به اشتراک گذاشتن نظرات است. این جلسات همچنین فرصت خوبی برای ارائه ایده‌های جدید و وضع قوانین است.

ثانیا، بیندیشید چگونه می‌توانید این جلسات را تشکیل دهید. شما فاقد ارتباطات نزدیک در محیط کار هستید، بنابراین تماس تصویری از طریق اسکایپ می‌تواند گزینه‌ی بهتری نسبت به تماس تلفنی باشد. ایمیل، راه ارتباطی آزاردهنده و غیر مؤثر است، ولی همچنان به یک ابزار نوشتاری نیاز پیدا خواهید کرد.

کار کردن از راه دور مزایای زیادی برای کارفرمایان و کارمندان دارد. به همین دلیل به طور گسترده عمومیت پیدا کرده است. کارفرمایان قادرند کارمندان بیشتری را که تمایل به انجام کار مؤثرتر دارند، جذب کنند. به منظور دستیابی به نتایج مثبت، ضروری است در مدیریت گروه از راه دور، روند کار، همکاری و ارتباطات را در نظر بگیرید.

برگرفته از: smallbiztrends.com

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top