skip to Main Content
نمونه های موفق: طرف مقابلتان را بشناسید

نمونه های موفق: طرف مقابلتان را بشناسید

چندی پیش در پونیشا درباره یکی از فریلنسرهای برتر به نام میلاد الیاسی صحبت کردیم که پروژه رزرواسیون پزشکی را انجام داده بود. میلاد باور داشت که کیفیت را به هیچ عنوان نباید فدا کرد. نتیجه این شد که خروجی خوبی داشت و توانست رضایت کارفرما را جلب کند.
اکنون به سراغ کارفرمای این پروژه، مرتضی خدامرادی رفته ایم تا در مورد این پروژه و نحوه گزینش فریلنسر آن با او صحبت کنیم. در ادامه مطلب با پونیشا همراه باشید.

img

مرتضی خدامرادی متولد ۶۹ است و کارشناسی الکترونیک دارد. او ۷ سال است که به طراحی رابط کاربری سایت اشتغال دارد. خدامرادی قبل از پونیشا پروژه هایش را برون سپاری نمی کرد چون به افراد اعتماد نداشت اما پونیشا توانست اعتماد او را به دست آورد و او چند تا از پروژه هایش را در پونیشا برون سپاری کرد. او یکی از مزیت های پونیشا را قابلیت نمایش نمونه کارهای افراد و خواندن نظرات دیگران در مورد شخص می داند.

او هم به عنوان کارفرما و هم به عنوان فریلنسر در پونیشا فعالیت داشته و با این که چندان درگیر فریلنسینگ نشده، اما رضایت داشته است. کار اصلی او، طراحی سایت در یک کانون تبلیغاتی است. مرتضی خدامرادی می گوید فریلنسینگ بهتر از کار ثابت است چون در آن درآمد بهتر، عملکرد آزادانه تر و ارتباط مستقیمی با کارفرما دارید.
او با این که یک سال است در کانون تبلیغاتی کار ثابتی دارد، اما از آن به دلایل مختلف از جمله درآمد کم، راضی نیست.

آقای خدامرادی به نظرتان کار ثابت امنیت بیشتری ندارد؟

بله اما به هر حال در هر کاری، نوعی تعادل بین عوامل مختلف وجود دارد. اگر بتوانید از تجربیات کار ثابت در کارهای دیگر خود استفاده کنید، همچنان می توانید نتیجه خوبی بگیرید. احساس رضایت از کار ارزش زیادی دارد.

آیا به نظرتان پونیشا می تواند امنیت کاری فرینلسرها را تأمین کند؟

به نظرم امنیت شغلی در پونیشا ۵۰-۵۰ است. پونیشا جدیداً مقداری شلوغ شده و با دسته بندی شدن کاربران به فریلنسر برتر یا طلایی و نقره ای و برنزی، تبعیض بین افراد به وجود می آید. معمولاً افرادی که تازه وارد پونیشا می شوند، بدون اکانت طلایی و نقره ای کار خود را شروع می کنند و ممکن است دیگران فکر کنند که او غیر حرفه ای است.

چطور است که شما هم فریلنسر هستید و هم کارفرما؟

من طراحم. اما در یکی از پروژه ها به برنامه نویس نیاز داشتم چون تخصص خودم برنامه نویسی نیست. نمی شود همیشه همه کار روی دوش خودتان باشد و نیاز است که بعضی کارها را به دیگران سپرد.

Screen Shot 2015-09-01 at 02.39.51

مرتضی خدامرادی پروژه سیستم رزرواسیون پزشکی را دو بار انجام داد. بار اول، فریلنسر نتوانست انتظارات او را بر آورده کند و مجبور شد دوباره آن را اجرا کند. بار دوم، با انتخاب فریلنسر مناسب توانست بهترین نتیجه ممکن را بگیرد.

پروژه رزرواسیون پزشکی چطور انجام شد؟

قبل از آقای الیاسی، ابتدا شخص دیگری این پروژه را برایم انجام داد که اصلاً راضی نبودم چون ایرادات بسیاری داشت اما آقای الیاسی، کار را بسیار با کیفیت و عالی انجام دادند و از کار ایشان رضایت کامل دارم. آقای الیاسی بسیار حرفه ای عمل کردند. ضمن این که برای شخص ایشان نیز احترام بسیاری قائلم.

در توضیحات این پروژه گفته بودید که طراحی برایتان مهم نیست و تقویم شمسی و پشتیبانی از داده های فارسی اهمیت دارند. چرا طراحی برایتان مهم نبود؟

چون طراحی را خودم انجام می دادم و نمی خواستم هزینه اضافه ای برای طراحی پرداخت کنم.

پیمانکار پروژه را چطور تحویل داد؟ به صورت خام یا با طراحی خوب؟

آقای الیاسی پروژه را با طراحی عالی تحویل داد به طوری که من تغییرات چندانی در کار ایجاد نکردم.

آقای الیاسی پروژه را با قیمت ۲۵۰ هزار تومان انجام داد. پیشنهاد دیگری به مبلغ ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان نیز برای همین پروژه داشتید. اینجا با وجود این همه تفاوت چه عکس العملی نشان دادید؟ آیا پیشنهاد آقای الیاسی را صرفاً به خاطر ارزان تر بودن انتخاب کردید؟

خیر، کار ایشان را بررسی کردم و با هم صحبت کردیم. آقای الیاسی توضیحات خوبی داد و توانست من را قانع کند. اما شخص دیگر، صرفاً چند نمونه کار ارائه داد و نتوانست توضیحات کافی بدهد. همچنین هر پروژه ارزش مشخصی دارد و ارزش این پروژه، همین مقدار بود. آقای الیاسی قیمت متعادل و منصفانه ای دادند اما فریلنسر دیگر قیمت بیش از حدی درخواست کرده بود.

در نهایت چه توصیه ای برای کارفرماها و فریلنسرها دارید؟

کارفرما ها بدانند دقیقاً چه می خواهند. فریلنسرها هم سعی کنند هر کاری را برندارند. منظورم این است که هدفشان پول نباشد و سعی کنند کار را با انگیزه انجام دهند تا خروجی با کیفیتی داشته باشند.

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top