skip to Main Content
پونیشا حامی اولین استارتاپ ویکند دانش‌آموزان گیلانی

پونیشا حامی اولین استارتاپ ویکند دانش‌آموزان گیلانی

«پله» اولین رویداد دانش‌ آموزی در حوزه کارآفرینی در استان گیلان است که به همت شهرداری رشت، پارک علم و فناوری، باشگاه کارآفرینی نوجوان و اداره کار، توسط موسسه شتابدهی استعداد و موفقیت پل استار در استان گیلان برگزار می شود.

دانش آموزان شرکت کننده چگونگی تشکیل یک تیم مناسب برای موفق شدن پروژه‌شان را در عمل تجربه کرده و اهمیت و ارزش یادگیری تجربی را از نزدیک درک می‌کنند و با کمک مربیان نحوه استفاده‌ی مدل‌های متفاوت مدیریت پروژه در استارت آپ ها را می‌آموزند.

این رویداد به مدت سه روز از ۱۷ تا ۱۹ اردیبهشت ماه سال آینده، برگزار می‌شود. در روز اول؛ شرکت کنندگان ایده‌های خود را مطرح و به هر صاحب ایده ۶۰ ثانیه فرصت داده می‌شود تا ایده خود را شرح دهد و از بین ایده‌های مطرح شده ۵۰ ایده با رای حاضران به عنوان ایده‌های برتر قابل اجرا انتخاب می‌شود.

در روز دوم ایده‌های منتخب شروع به تیم سازی کرده و طبق برنامه زمانی توسط مربیان، کارگاه‌هایی شامل نحوه ارائه ایده، توسعه محصول، مشتری‌یابی و نحوه تولید محصول اولیه و حداقلی را برای پیشبرد و اجرایی کردن ایده سپری می‌کنند.

و اما در روز سوم، گروه‌ها آخرین تلاش‌ها را در راستای تولید نمونه اولیه محصول شان انجام می‌دهند و آماده ارائه آن در حضور داوران می‌شوند. عصر همین روز، ایده‌ها و محصول اولیه حاصل از آن بررسی می‌شود، به طوری که گروه‌ها با ارائه توضیحات در زمینه توجیه اقتصادی طرح، ارزشی که ارائه می‌دهند و افرادی که به عنوان مصرف کنندگان نهایی در نظر گرفته شده‌اند و غیره از طرح خود دفاع می‌کنند.

در نهایت سه تیم برتر با رای نهایی داوران انتخاب می‌شوند، برنده واقعی این رویداد گروه‌هایی هستند که تیم تشکیل شده خود را بعد از رویداد حفظ کرده و با تجربیاتی که به دست آورده‌اند استارت آپ خود را تبدیل به یک شرکت سودآور کنند.

پونیشا نیز به عنوان حامی در کنار دانش آموزان در این رویداد خواهد بود. برای ثبت نام می‌توانید تا ۱۵ بهمن به سایت موسسه پل استارمراجعه کنید.

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top