skip to Main Content
از پونیشا برای ترک شغل ثابت خود استفاده کنیم – اینفوگرافیک

از پونیشا برای ترک شغل ثابت خود استفاده کنیم – اینفوگرافیک

ترک شغل ثابت

چه شما یک نویسنده، طراح وب، برنامه‌نویس، و ویراستار باشید و یا یک دستیار مجازی نابغه باشید، پونیشا یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای شروع کار فریلنسینگ و تبدیل شدن به یک فریلنسر است. این که فقط به دنبال درآمد اضافی هستید و یا اینکه به دنبال تغییر شغل هستید، پونیشا باید نقطه شروع شما باشد.

در این پست به شما خواهم گفت که چگونه از پونیشا استفاده کنیم تا شغل ثابت خود را ترک کنیم.

پونیشا و شروع کار فریلنسینگ

دیدگاه‌ها
 1. بنظر من میتونه نقطه شروع باشه، ولی اتکا فقط به پونیشا یک اشتباه محضه. من یک زمانی انقدر پروژه ها پونیشام زیاد شده بود که کارم رو ترک کردم و بهتر راه رو درآمدزایی از این طریق دیدم. ولی بعد از یکی دو ماه که پروژه هام رو تحویل دادم، تا نزدیک به دو سه ماه هیچ پروژه درست و حسابی توی پونیشا نبود، یعنی کارفرماها میومدن پروژه رو ایجاد میکردن و میرفتن. کسی پروژه ای رو تایید نمیکرد. اگه کسی میخواد کار فریلنسری رو شروع کنه بهتره به خودش تکیه کنه، سایتش رو درست کنه، روی شبکه های اجتماعی مانور بده، به دنبال روابط خوب باشه تا براش کار جور بشه، و برای خودش بازاریاب توی شرکت ها و جاهای مختلف جور کنه و بهشون درصد خوب بده تا پروژه براش جور کنن. در ضمن با توجه به قانون مالیاتی جدید سال ۹۵، دیگه هیچ شرکتی نمیتونه از مالیات فرار کنه و شرکت ها تمام هزینه هاشون رو ثبت میکنن و باید فاکتور ارائه بدن به مامور مالیات. من خارج از پونیشا ۴ پروژه شرکتی داشتم و همه فاکتور خواستن، بنابراین دیگه مثل قبل شرکت ها نمیان توی پونیشا بدون فاکتور رسمی کار کنن و پروژه های پونیشا کمتر از این هم خواهد شد. مگه اینکه تمهیدات جدیدی اندیشیده بشه که بشه فاکتور صادر کرد. در ضمن حق عضویت هم گرونتر شده، در صورتی که پروژه ها کشش زیادی برای ارائه قیمت ندارن. این بخاطر تبلیغات پونیشا هست که اینجا رو بعنوان جایی برای یکسری فریلنسر ارزون قیمت معرفی میکنه که در به در دنبال کار هستن. بنابراین کارفرماها به خودشون اجازه میدن مثلا بیان اینجا و یک سایت مثل فیسبوک رو با ۱۰۰ هزار تومان بخوان.

 2. جناب علی : حرف های مفیدی هست و ممنون از نظرات شما .
  در تکمیل بخش آخر صحبت ایشون :
  معرفی کردن فریلنسر از طرف سایت پونیشا مانند هر سایت مشابهی , مستقیما بستگی به ((چهارچوب و متغیر های تعریف شده در ایجاد پروژه ها)) داره . برای مثال : یک طراحی تک شات گرافیکی مانند لوگو و .. در قسمت (متغیرهای چهارچوب پروژه ) , متاسفانه همه چیز خلاصه دیده شده است که در نتیجه ; هنگام پیشنهاد قیمت توسط کارفرما و یا فریلنسر , تلرانس و بازه ها بسیار کم میشود و تصمیم گیری های کارفرما بدور از دانش کافی در مورد پروژه خواهد بود .
  ( این موضوع در هر پروژه ای نقش مهمی رو ایفا میکند )
  به سایت پونیشا پیشنهاد میکنم در مورد هر یک از حرفه ها بصورت جداگانه در بخش (متغیر های پروژه) دقت بیشتری شود و گزینه های بیشتری تعبیه شود تا این مشکل تا حدودی برطرف گردد .
  (بهترین افراد برای مشورت گرفتن درمورد متغیر های هر نوع پروژه ابتدا فریلنسر های متخصص و با تجربه مربوطه هستند و سپس کارفرمایان مربوطه)

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top