skip to Main Content
پونیشا چگونه با کلاهبرداری مقابله می کند

پونیشا چگونه با کلاهبرداری مقابله می کند

پونیشا چطور جلوی کلاهبرداری را میگیرد

یکی از نگرانی های جدی کارفرمایان پیش پرداخت بخشی یا کل هزینه اجرای پروژه قبل از پایان کار است. اگر شما هم این نگرانی را دارید؛ این مطلب را مطالعه کنید.

 

در فرایند اجرای پروژه ها مشکلاتی وجود دارد که البته مختص پونیشا نیست. حتی می توان گفت بروز این مشکلات بخشی از طبیعت کسب و کارهاست که البته با چاره اندیشی پیش از شروع کار می توان از چالشهای مابین کارفرما و پیمانکار تا حدبالایی کاست. یکی از این موارد چالش برانگیز، پرداخت هزینه پروژه پیش از پایان کار است. به عبارت دیگر با آنکه هزینه را کارفرما به پیمانکار پرداخته است اما ممکن است پروژه به پایان نرسد یا پروژه انجام شده از کیفیت مناسب برخوردار نباشد یا اینکه پیمانکار دیگر پاسخگوی کارفرما نباشد و یا اصولا امکان برقراری تماس از بین برود. همه این اتفاقات ممکن است بدون سوء نیست قبلی انجام شود اما به هر حال از آنها به “کلاهبرداری” تعبیر می شود.

 

پونیشا چه راهکاری برای مبارزه با این موارد دارد؟
پرداخت امن پونیشا، برای ایجاد اطمینان در رابطه تجاری کارفرما و پیمانکار ارایه شده است. کارفرمایان و فریلنسرهایی که در پونیشا کار میکنند از طریق پرداخت امن پونیشا، مبلغ پروژه را پرداخت یا دریافت میکنند. کارفرما می تواند با خیال راحت، بخشی یا کل مبلغ پروژه را در ابتدا بصورت پرداخت امن واریز کند. این مبلغ طبق نظر کارفرما تا هر زمان نزد پونیشا به امانت می ماند. از سوی دیگر کارفرما نمی تواند مبلغ امانت داده شده را پس بگیرد. مبلغ امانت داده شده نوعی آرامش خیال برای طرفین پروژه چه فریلنسر و چه کارفرما ایجاد می کند.

 
در صورت اجرای موفق پروژه این مبلغ به حساب فریلنسر واریز می شود اما اگر به هر دلیل مشکلی از طرف کارفرما یا فریلنسر پیش بیاید، طرف مقابل می تواند از طریق سیستم اختلاف پونیشا وارد عمل شود.

 

 

برای مثال اگر کارفرما پروژه ای برای ترجمه متن سفارش داده باشد اما ترجمه دریافت شده از کیفیت تعهد داده شده از سوی فریلنسر، برخوردار نباشد؛ کارفرما می تواند از طریق سیستم حل اختلاف مشکل را مطرح کند و پس از پایان مرحله داوری برای حل اختلاف، اگر حق با وی بود وجه پرداخت امن را پس بگیرد.

 
پرداخت امن در اینجا به کارفرما کمک کرده است تا جلوی ضرر مالی را بگیرد. همینطور پرداخت امن کمک میکند تا فریلنسرها در کارها پیگیرتر باشند و با جلب رضایت کارفرمایان، زودتر هزینه کامل پروژه را دریافت کنند.

 
علاوه بر اینکه پونیشا به کارفرمایان کمک می کند فریلنسر مناسبی برای پروژه خود پیدا کنند، به آنها کمک می کند تا از طریق پرداخت امن پونیشا، با اطمینان و خیال راحت تری با فریلنسرها کار کنند.

 
حتی ما مشاهده میکنیم، کارفرمایانی که با فریلنسر خود از طرق دیگر آشنا شده اند، پروژه خود را در پونیشا ثبت میکنند تا بتوانند از سیستم پرداخت امن پونیشا استفاده کنند.

 
پرداخت امن پونیشا راهکار موثری برای جلوگیری از سوء تفاهم و احیانا اقدام برای کلاهبرداری در بازار کار آنلاین است.

 

دیدگاه‌ها
  1. بوده در پونیشا یکی از بهترین پیمانکاران که در رتبه های برتر پونیشا قرار دارد و با وجود اینکه پروژه از نوعی است که تا تکمیل نهایی نگردد مشخص نمی شود که نهایی می شود یا نه ولی پیمانکار با ترفندهای خاص خود کارفرما رو اجبار میکند که مبلغی از پرداخت را انجام دهد تا ادامه ی کار را انجام دهد یا مشکلات مالی دارد و باید قسمتی از پرداخت امن رو برای ادامه ی پروژه واریز گردد(اگر نگاهی به پروفایل بعضی از پیمانکاران قدر بندازید بعضی کارفرمایان نوشتن)در واقع کلاهبرداری به شکل نوین و بالاجبار.اگر این وسط اون چیزی که این پیمانکار ارائه میدن آن چیز نباشد یا دسترسی های بعدی وسط کار با پیمانکار ایجاد نگردد جبران خسارت را حرف های پیمانکار که قولش داده بودند میتواند جبران کند. صد در صد خیر چون جبران کردن به حرف نیست و به عمل است و احتمال دارد اتفاق نیفتد

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top