skip to Main Content
چطور از مهارت خود در ترجمه درآمد کسب کنم

چطور از مهارت خود در ترجمه درآمد کسب کنم

ترجمه یکی از نیاز های مهم کارفرمایان در پونیشا است. روزانه افراد زیادی نیاز به ترجمه غیر رسمی دارند و پروژه های خود را در پونیشا برون سپاری میکنند.

پروژه هایی از قبیل ترجمه متن های دانشگاهی تخصصی، کتاب، مقاله، پست های تخصصی برای انتشار در وبلاگ ها و سایت های خبری و خیلی موارد دیگر…

این نیاز فرصت مناسبی را برای مترجمان بوجود می آورد تا بصورت فریلنسینگ پروژه ها را دریافت کنند و انجام دهند.

اما فرق این کار با استخدام در یک مجموعه چیست؟ 

مترجم فریلنسر می بایست مستقیم با کارفرما در ارتباط باشد. یعنی شما غیر از مهارت در ترجمه باید در بازاریابی، فروش، مذاکره، مدیریت زمان، فن بیان و کمی حسابداری نیز مهارت داشته باشید.

شما می بایست کارفرما را متقاعد کنید که شما بهترین فرد برای انجام پروژه هستید. قیمتی پیشنهاد دهید که انجام کار برای شما صرف اقتصادی داشته باشد و شما سود کنید، با دیگران رقابت کنید و با کمک از مهارت خود در مذاکره، پروژه را دریافت کنید.

زمان را طوری تنظیم کنید که کار را به موقع تحویل دهید تا پروژه به اختلاف نخورد و پول را تحویل بگیرید.

کمی به نظر سخت است ولی مطمئن باشید این کارها تا قبل از اینکه در آن ماهر شوید سخت به نظر می آید.

چند نکته را باید متذکر شوم که خیلی مهم است. 

 • بعضی افراد فکر میکنند پیشنهاد قیمت کم، مزیت رقابتی است. درصورتی که لزوما اینطور نیست. همه از مشاهده قیمت پایین شک میکنند.
 • پروژه باید برای شما سود داشته باشد تا با علاقه کار کنید و به موقع تحویل دهید.
 • اگر فریلنسرهای دیگر با قیمت پائین پیشنهاد خود را ارسال میکنند، به این معنی نیست که شما هم حتما باید همین کار را انجام دهید.

مهارت در مذاکره برای همین است که به شما کمک کند از پیشنهاد خود دفاع کنید. بعضی کارفرمایان قیمت برایشان مهمترین فاکتور است ولی بیشتر افراد کیفیت را فدای قیمت نمی کنند. این چیزی است که شما از طریق صحبت با کارفرما و از طریق ارسال پیام متوجه می شوید. شاید این پروژه اصلا برای شما مناسب نباشد.

برای اینکه مهارت خود را در فریلنسینگ بالا ببرید به همراه سایت خوشفکری برای شما ویدیوی آموزشی تهیه کردیم که می توانید در وب یاد مشاهده کنید:

آموزش فریلنسینگ

https://www.webyad.com/business-management/freelancing

و در نهایت بله شما می توانید با کمی تمرین مانند خیلی افراد دیگر در پونیشا، ۱میلیون و حتی بیشتر از طریق انجام پروژه های ترجمه در پونیشا درآمد کسب کنید.

شما می توانید بصورت تمام وقت یا پاره وقت در خانه یا هر جای دیگر که دوست دارید از مهارت ترجمه خود درآمد کسب کنید.

 

همین امروز شروع کنید و عضویت خود را در پونیشا ارتقا دهید.

دیدگاه‌ها
 1. مطالب واقعا عالی هستن واقا عالی
  ولی یه مشکل بزرگی که من دارم اینه که جرئت نمیکنم پیشنهاد ارسال کنم شاید چون به خودم اعتماد ندارم البته ناشی از کمبود دانشم نیست چون هم بر زبان عربی تسلط دارم هم انگلیسی

 2. با سلام

  مترجم زبانهای روسی-ترکی استانبولی -انگلیسی هستم /به چه طریقی باید از شما کار بگیرم و همکاری با شما را شروع کنم/ آماده همکاری هستم .مقاله برای ترجمه را از کجا باید بردارم.
  با تشکر
  شینا

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top