skip to Main Content
چگونه در شش ماه میلیونر شدم؟

چگونه در شش ماه میلیونر شدم؟

چگونه میلیونر شدم؟

در ۱۸ سالگی به خود گفت که هیچ وقت دوباره یک شغل معمولی نخواهد داشت. اکنون پیتر ووگد، یک کارآفرین میلیونر و نویسنده‌‎ی یک کتاب پرفروش است. اما ثروتمند شدن برای ووگد آنقدرها هم آسان هم نبود.

مشکلات مالی و شغل پاره وقتی که در حین رفتن به دبیرستان به آن مشغول بود، او را وادار کرد تا از فرصت‌های دیگری برای کسب درآمد بیشتر استفاده کند. بنابراین کسب و کار خود را با فروش اجناس در Ebay آغاز کرد. در اولین روز کاری خود ۹۱ دلار بدست آورد (۱۸ دلار بیشتر از حقوق ۶۳ دلاری که حداقل دستمزد کارش بود). زمانیکه فرصتهای بی‌نظیر کارآفرینی را دید، هیچ گاه به گذشته بازنگشت.

وی فروش مستقیم را آغاز کرد تا مهارت‌های مهم کارآفرینی مانند فروش و مدیریت را بیاموزد و از آنها برای معاملات آینده‌اش استفاده کند. در مسیر خود برای دستیابی به یک میلیون دلار، با افرادی ارتباط برقرار کرد که پیشتر به آن هدف رسیده بودند (استراتژی که ووگد همچنان از آن استفاده می‌کند)

ووگد می‌گوید: “بی وقفه درحال برقراری ارتباط و افزایش اعتبار هستم. من بهترین افراد را برای کارهایی که می‌خواهم انجام دهم پیدا می‌کنم، افرادی که می‌خواهم از آنها الگوبرداری کنم و با آنها ارتباط داشته باشم، و سپس با آنها تماس برقرار می‌کنم.” این استراتژی موثر بود و پیتر ووگد را به اهداف خود رساند. اشتیاق او برای برقراری ارتباط و کمک به دیگران عامل اصلی راه‌اندازی Game Changers Academy شد که انجمنی متشکل از کارآفرینان و افراد حرفه‌ای جوان بود.

با الهام از کارآفرینان Game Changers و روابط بسیار قدرتمند، ووگد کتاب کسب‌وکار خود را تحت عنوان “شش ماه برای رسیدن به شش رقم” نوشت، کتاب او ۲۷ بار به عنوان پرفروش‌ترین کتاب در سایت آمازون معرفی شد و در میان ۵ کتاب صوتی برتر در سایت Audible قرار گرفت. این کتاب به هزاران نفر کمک کرده است تا رویاهای خود را ترسیم کنند و به اهداف کاری خود برسند. اما زندگی برای ووگد به عنوان یک کارآفرین تازه‌کار راحت نبود.

وود درباره‌ی خود می‌گوید: “من انرژی و بلندپروازی و قوه‌ی محرکه زیادی داشتم ولی اینها کافی نیست. کلید اصلی موفقیت انجام کارهای غیر لازم است که بیشتر افراد انجام نمی‌دهند.”

سه رمز موفقیت پیتر ووگد

۱- نیروی انگیزه‌ی خود را بشناسید.
ووگد روزهای اول کار خود را به یاد می‌آورد : “شما هرگز نمی‌دانید که تا چه اندازه قوی هستید تا زمانی که قوی بودن تنها انتخاب شما شود، من باید صددرصد خود را می‌شناختم و می‌دانستم که به دنبال چه چیزی هستم.”

پیشنهاد ووگد این است که اهداف خود را با جزییات یادداشت کنید و مهمترین دلایل خود را برای دستیابی به آنها ذکر کنید. وی در ادامه می‌گوید وقتی اهداف خود را هر روز مرور می‌کنید نه تنها روی اهدافتان و دلایل داشتن آنها تمرکز می‌کنید بلکه بر احساساتی که به محض رسیدن به آن اهداف در شما ایجاد می‌شوند نیز تمرکز خواهید داشت.

ووگد معتقد است که تقویت مداوم ذهنی هدف‌‌ها، به شما اعتماد به نفس لازم برای رسیدن به آنها را می‌دهد. این راهکار برای ووگد موثر بود. وی می‌گوید: “بزرگترین کلید موفقیت من این است که ایمانم را تا آخرین لحظه از دست نمی‌دهم.”

۲- محدوده‌ی تاثیرپذیری خود را مشخص کنید.
ووگد از فلسفه‌ی محکمی تبعیت می‌کند، فلسفه‌ی او این است که شما شبیه افرادی خواهید شد که بیشتر وقت خود را با آنها می‌گذرانید.

وی می‌گوید: “جمله‌ای که بازی را برای من عوض کرد این بود اگر می‌خواهی میلیونر شوی با چه کسی صحبت می‌کنی؟ -جواب میلیاردهاست- زیرا زودتر به نتیجه خواهی رسید.”

ووگد معتقد است که هر کسی می‌تواند یک شبکه‌ی ارتباطی در سطح جهانی را برای خود ایجاد کند. وی اضافه می‌کند “این نکته را در نظر داشته باشید که همه افراد از اول چنین شبکه ارتباطی نداشتند.” رمز موفقیت این است که با کم شروع کنید ولی ثابت قدم باشید.

۳- عادات صحیح خود را توسعه دهید.
ووگد با تاسف می‌گوید: ” نابغه‌های‌ ورشکسته‌ی زیادی را می‌شناسم.” شکاف میان دانش و کارایی، از عدم ثبات ناشی می‌شود.

ووگد بیان می‌کند: “برای خلق عمل، الهام لازم است، اما شما به عادت‌ها نیاز دارید.” اگر می‌خواهید به اهداف بلند‌پروازانه‌ی خود جامه‌ی عمل بپوشانید، ووگد به شما توصیه می‌کند که سه عادت مهم خود را که نتیجه‌ای مطلوب برای شما به ارمغان می‌آورند، یادداشت کنید. این رفتارهای کلیدی، نیروی محرک شما برای رسیدن به موفقیت هستند و با نوشتن آنها شانس موفقیت خود را افزایش می‌دهید.

ووگد معتقد است که “برای آنها که برای اهداف، رویاها و تصورات ‌خود ارزش قائلند همه چیز امکان‌پذیر است.”

برگرفته از: www.forbes.com

دیدگاه‌ها
  1. به به بسیار لذت بردم . دقیقا همینطوره . از اینکه پست‌های آموزنده خوبی روی سایت پونیشا نشر میدید بسیار متشکرم. همین الان هم همین لینک رو در توییترم منتشر کردم .

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top