skip to Main Content
چگونه یک فریلنسر می شویم؟

چگونه یک فریلنسر می شویم؟

در حالی که روز به روز افراد بیشتری به کار فریلنسینگ مشغول می شوند، ممکن است پیش خود فکر کنید که آیا شما هم باید به این کار بپردازید یا خیر. به نظر شما بهترین راه برای تبدیل شدن به یک فریلنسر چیست؟

در این پست، پنج شیوه مختلف برای تبدیل شدن به یک فریلنسر را به شما نشان می دهم و در مورد مزایا و معایب هر یک توضیح خواهم داد.

راه ۱٫ شروع به کار بلافاصله پس از فارغ التحصیلی

با مواجهه شدن با بازار کار ضعیف امروزی، بسیاری از فارغ التحصیلان جدید به کار فریلنسینگ روی می آورند تا شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. برخی از جنبه های مثبت و منفی این راه را با هم مرور می کنیم.

مزیت ها :

یافتن یک شغل سریعتر : در اقتصاد امروز، فارغ التحصیلان جدید ممکن است ماه ها برای پیدا کردن یک شغل در زمینه تحصیلی خود صبر کنند. با کار فریلنسینگ آنها می توانند به سرعت شروع به کار کنند.

کسب درآمد بیشتر :  فارغ التحصیلان اغلب با کارهای پیش پا افتاده و سطح پایین و همینطور دستمزد کم و ناچیز روبرو هستند. با کار فریلنسینگ خودشان تصمیم خواهند گرفتند تا چه حد درآمد کسب کنند.

استفاده از اطلاعات : فارغ التحصیلان دانشگاه اغلب با آخرین اطلاعات در مورد رشته خود آشنایی دارند. اغلب به کارگیری این اطلاعات برای آنان در کار فریلنسینگ جالب خواهد بود.

 

معایب :

بی تجربگی : فارغ التحصیلان جدید اغلب در رابطه با رشته خود هیچ تجربه کاری ندارند. آنها ممکن است در ارائه نمونه کار به مشتری با مشکل مواجه شوند.

کمبود اعتماد به نفس : از آنجا که آنان تاکنون کاری را که مرتبط با رشته تحصیلی شان باشد انجام نداده اند و درآمدی کسب نکرده اند، ممکن است به خودشان اطمینان کافی نداشته باشند.

شوک محیطی : رفتن از یک محیط آکادمیک به بازار آزاد، یک تغییر بزرگ است. انجام پروژه های یک استاد و انجام پروژه های یک مشتری کاملا با یکدیگر متفاوت است.

البته شروع کار فریلنسینگ بعد از اتمام دانشگاه تنها راه نیست. به یکی دیگر از راه ها نگاهی می اندازیم.

راه ۲٫ خستگی پس از کار کردن برای دیگران

بسیاری از حرفه ای ها در نهایت خودشان تصمیم می گیرند که به کار فریلنسینگ روی بیاورند. چند سال کار مداوم به عنوان یک کارمند سنتی نیز دارای برخی جوانب مثبت و منفی است.

مزیت ها :

تجربه فراوان : حرفه ای ها می توانند به سال ها تجربه کاری مرتبط اشاره کنند. آنها احتمالا نمونه های بسیاری از کارهای گذشته خود همراه دارند.

مرجع خوب : به دلیل سال ها تجربه کاری، اکثر افراد حرفه ای می توانند به راحتی مشتریان خود را پیدا کنند. در واقع اولین مشتری برخی از آنها، کارفرمای سابق آنها بوده است.

اعتماد به نفس زیاد : از آنجا که آنها در حال حاضر به عنوان یک حرفه ای کار می کنند، پس به احتمال زیاد درباره خود و کار خود، اعتماد به نفس بالایی خواهند داشت.

 

معایب :

اشتیاق کمتر : یک کارمند سنتی ممکن است برای خود پس انداز داشته باشد و ممکن است برای دستمزد بالاتر اضافه کاری کند. او ممکن است به کار فریلنسینگ روی نیاورد.

تعهدات بیشتر : یک کارمند احتمال دارد به خریدهای عمده ای مانند خرید یک خانه اقدام کند. این ممکن است باعث شود در کار سنتی خود احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

عادت داشتن به محل کار سنتی : تفاوت های بسیاری بین یک فریلنسر و یک کارمند سنتی وجود دارد. کارکنان سنتی ممکن است به کلاه های بزرگی که بر سر فریلنسرها می رود، عادت نداشته باشند!

همه فریلنسرها تمام وقت کار نمی کنند. یکی دیگر از مسیرهای تبدیل شدن به یک فریلنسر، کار پاره وقت می باشد.

راه ۳٫ فریلنسینگ به عنوان یک کار پاره وقت

آیا انجام یک شغل سنتی و انجام کار فریلنسینگ به صورت همزمان، با هم تداخل دارد؟
البته که نه! هزاران نفر وجود دارند که با موفقیت کار فریلنسینگ و سنتی را با هم ترکیب کرده اند و با هیچ مشکلی مواجه نشده اند.

یکی از بزرگترین مزایای کار پاره وقت فریلنسینگ این است که شما هنوز می توانید از تمام مزایای یک کارمند تمام وقت لذت ببرید (از قبیل بیمه، کسب درآمد در روزهای تعطیلات، روزهای بیماری، و …).

البته انجام کار فریلنسینگ به صورت پاره وقت بدون خطرات نیست. مدیریت زمان احتمالا بزرگترین چالشی است که فریلنسرهای پاره وقت با آن روبرو هستند.

بسیاری از فریلنسرهای پاره وقت در نهایت به یک فریلنسر تمام وقت تبدیل می شوند، اما بسیاری دیگر خوشحال هستند که کار فریلنسینگ را همچنان به صورت پاره وقت و به طور نامحدود ادامه می دهند.
افرادی وجود دارند که به انتخاب خود فریلنسر نمی شوند. برخی از آنها به این کار روی می آورند زیرا احساس می کنند تنها گزینه موجود برای کسب درآمد است.

راه ۴٫ از دست دادن شغل

یک راه برای تبدیل شدن به یک فریلنسر که هیچ کس نمی خواهد به بحث در مورد آن بپردازد، از دست دادن شغل است. برخی از فریلنسرها به کار فریلنسینگ روی می آورند زیرا آنها کار طولانی مدت و ثابت خود را از دست داده اند و احساس می کنند که نمی توانند جایگزینی برای آن پیدا کنند. در واقع کار فریلنسینگ آخرین امید آنها است.

این فریلنسرها اغلب دارای استرس و ناامیدی بسیاری هستند. اغلب، آنها هرگز نمی خواستند که یک فریلنسر باشند. آنها حتی ممکن است از کار فریلنسینگ هیچ لذتی نبرند.
برخی از چالش هایی که این افراد با آن مواجه هستند عبارتند از:

کمبود بودجه : این افراد به این دلیل نا امید هستند که می دانند ناچارند کارهایی را انجام دهند که از نرخ بازار کمتر است. آنها همچنین به دلیل کمبود بودجه نمی توانند در کار فریلنسینگ خود سرمایه گذاری کنند.

پریشانی مالی : یک فریلنسر که به دلیل از دست دادن ناگهانی کار سابقش به کار فریلنسینگ روی آورده است، ممکن است هیچ پس اندازی از قبل نداشته باشد و یا ممکن است تمامی پس انداز خود را در این راه از دست بدهد.

شوک محیطی : تفاوت بین اشتغال سنتی و کار فریلنسینگ ممکن است حتی برای کسانی که احساس می کنند فریلنسینگ تنها گزینه پیش روی آنان است، بسیار زیاد باشد. به یاد داشته باشید این افراد هرگز نمی خواستند یک فریلنسر باشند.

راه ۵٫ نیاز به انعطاف پذیری در کار

این مسیر نهایی برای کسانی است که نیاز به کارهایی با انعطاف پذیری بیشتری دارند. آنها ممکن است کارهای غیر سنتی را به دیگر کارها ترجیح دهند.

این افراد می توانند انتخاب کنند چه زمانی کار کنند، چقدر کار کنند، و حتی چه پروژه هایی را قبول کنند. انعطاف پذیری بیش از این در هیچ کاری وجود ندارد.

نوبت شماست

آیا فراموش کرده ام یک راه دیگر به سمت فریلنسر شدن را نام ببرم؟ مسیر شما چه بود؟ چرا شما به یک فریلنسر تبدیل شدید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ها
  1. یکی از دلایلی که کار فریلنسر رو انتخاب کردم این بود که کاری با حقوق مناسب برای من وجود نداره. یعنی بهتر بگم که من علاقه ایی ندارم در شرکت یا با افرادی کار کنم که تجربه شون از من کمتره. چون واقعا من برای تجربه هام وقت زیادی صرف کرده ام و هیچ هزینه ایی نمیتونه جای تجربه های منو بگیره. حقوقی که در ایران به طراحان وب و … داده میشه اونقدر پایینه که آدم زورش میاد تجربه شو در اختیار دیگران قرار بده.بیشتر ترجیح میدم با افرادی هم سطح خودم کار کنم تا همگی باهم بریم بالا

  2. سلام کلیه عزیزان بنده مترجم هستم فعلا توی گیلانم ولی قبلا جنوب بودم کمتر اینترنتی کار میکردم مشتریهای خودمو داشتم برام خوب بود اومدم گیلان بعضی از مشتریهام رفتن بناچار شروع کردم اینترنتی کار کردن ولی بعضیا واقعا نه به خودشون نه همکاران حترام میذارن بیشتر البته خانومها هستن خانومی یک مقاله it که بسیار پیچده هست رو صفحه ای ۱۰۰۰ تومان یعنی ۲۰۰۰۰۰ تومن کلا ترجمه کردن که تقریبا حداقل قیمت ۶۵۰۰۰۰ تومن بود حالا شما بگید ما چکار کنیم با اینا????
    ریال

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top