skip to Main Content
کمپین ۱۱ ایران

کمپین ۱۱ ایران

کمپین 11 ایران

توی کمپین یازده ایران قراره در مورد یک چیز صحبت کنیم. اگر معلولین در اجتماع نیستن، این اشکال من و اشکال ماست. با ایجاد امکانات شهری معجزه نمیشه، نگاه مردم و جایگاه معلولین تصحیح نمیشه. چه بسا امکانات معلولین هم توی هیاهوی شهر گم بشه. ما دنبال این هستیم که یادآور بشیم اگر یازده درصد ایرانی‌ها بخوان به حق خودشون برسن، و راحت‌تر در اجتماع حاضر بشن، نیاز به تغییر نگرش من و شما دارند. ما توی این کمپین دنبال این هستیم که وظیفه من و شما در خصوص ۱۱ درصد هموطنانمون چیه؟

شهر ما به آنها چیزی بدهکار است
مناسب سازی شهری
شهر ما مناسب‌سازی نشده است. افراد دارای معلولیت برای استفاده از تک تک سازمان ها، ادارات، رستوران‌ها، بازارها، پارکینگ‌ها، خیابان‌ها، زیرگذرها، پله‌های عابران، شیرهای آب،… نیاز به همراه دارند، یا اگر تنها باشند دچار آسیب می‌شوند. و این یعنی آنها مجبور هستند در خانه‌هایشان حبس بمانند.

مناسب سازی شغلی
کارفرمایان در کشور ما به فرد معلول اعتماد نمی‌کنند. گاهی او را باور نمی‌کنند، که هرچند دست و پائی کم توان دارد، ذهنش بارور و شکوفاست، و معلولیت او تنها متوجه صورت ظاهری وی است. و گاه نیز علیرغم علو بر توانائی‌اش، حضور او را در مجاورتشان خوش نمی‌دارند.

مناسب سازی فکری
این ماده یک اعلامیه حقوق بشر است؛ حقوقی که همه به آن اذعان داریم: تمام ابنای بشر آزاد زاده شده‌اند، و در حرمت و حقوق با هم برابرند. عقلانیت و وجدان به آنان ارزانی شده و لازم است تا با یکدیگر برادرانه رفتار کنند.

مناسب سازی عاطفی
یک فرد دارای معلولیت در موفقیت آمیزترین حالت خود، ۱۶ برابر یک فرد عادی امکان افسردگی دارد. چرا که او هرچقدر هم تلاش کند و بهترین باشد، در جامعه محدود معلولین بهترین است، و مردم او را از آن خود نخواهند دانست. فرقی نمی‌کند قهرمان ورزشی باشد یا نابغه علمی، او در درجه اول یک معلول است!

برای حمایت از این کمپین به آدرس زیر مراجعه کنید:
http://11iran.ir

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top