skip to Main Content
۵ دلیل برای اینکه ارزان کار نکنید

۵ دلیل برای اینکه ارزان کار نکنید

به عنوان یک فریلنسر شاید ارزان کار کردن در ابتدای کار باعث گرفتن پروژه شود اما بعدا شما را دچار مشکل می‌کند. کار کردن با قیمت کمتر و ارزان به نفع هیچ کس نیست. برای گرفتن پروژه شما باید در تخصص خود مهارت داشته باشید و بتوانید با کارفرما مذاکره کنید. علاوه بر این شما به عنوان یک فریلنسر در قبال جامعه‌ی فریلنسینگ هم مسئول هستید و باید در راستای کمک به فرهنگ‌سازی بهتر در این مورد تلاش کنید. اگر شما هنوز با نرخ ارزان‌تری کار می‌کنید شاید زمان آن رسیده تا با مطالعه‌ی این پست تغییری در روند قیمت‌گذاری خود انجام دهید:

۱. ایجاد توقع نابجا از بازار

ارزان کار کردن شما باعث ایجاد توقع نابجا در کارفرماها از بازه‌ی قیمت انجام پروژه‌ها می‌شود. از طرفی بسیاری از کارفرماها در ابتدای پروژه از کیفیت مورد نظر خود برای انجام پروژه‌ها نیز مطلع نیستند و ملاک انتخاب آنها مقایسه پیشنهادهای قیمت و زمان انجام پروژه از سمت فریلنسرهاست. اگر قیمت و زمان منطقی برای انجام پروژه‌ها ارسال نکنید باعث ایجاد توقعی نابجا و غیرمنطقی از فریلنسرها خواهید شد.

۲. کاهش ارزش کار شما

خیلی از کارفرماها با فریلنسرهایی که قیمت پایین پیشنهاد می‌دهند کار نمی‌کنند چون قیمت کم را مساوی کیفیت پایین می‌دانند و فکر می‌کنند «همانقدر آش می‌خورند که برایش خرج می‌کنند».

۳.مشکل افزایش قیمت در پروژه‌های بعدی

اگر با قیمت ارزان‌تری کار کنید بعد از چند پروژه برای افزایش قیمت خود باید تلاش بیشتری کنید. چون راضی کردن کارفرماها به افزایش ناگهانی و قابل ملاحظه برای پروژه‌ها بدون دلیل منطقی بسیار مشکل است. پس گرفتن چند پروژه در ابتدای کار به عنوان یک فریلنسر ارزش وارد شدن در این بازی سخت را ندارد. از همان ابتدا با قیمت خود کار کنید.

۴. به صرفه نبودن

کار کردن با قیمت کمتر به صرفه نیست. چون باید متناسب با زمان، مهارت و انرژی خود کسب درآمد کنید نه کمتر از آن. همچنین باید برای بعد از مدتی برای افزایش قیمت‌های خود نیز استراتژی داشته باشید. چون با افزایش تجربه‌ی شما، نرخ انجام خدمات‌تان نیز باید افزایش پیدا کند. در این مورد می‌توانید این پست را که راهکارهایی برا افزایش قیمت ارائه داده‌ایم بخوانید.

۵. قیمت منطقی

ارسال قیمت ارزان‌تر باعث می‌شود نرخ منطقی ارایه‌ی خدمات برای کارفرماها مبهم باشد. پس با داشتن نمونه کار و رزومه‌ حرفه‌ای، سعی کنید در مذاکره با کارفرماها برای افزایش نرخ خود استراتژی داشته باشید و از ارسال پیشنهادی با قیمت متناسب با تخصص و مهارت‌های خود نترسید.

در نهایت هر فریلنسری برای ایجاد یک فرهنگ و سبک کاری مورد نظر خود می‌تواند آزادانه عمل کند اما برای حرفه‌ای بودن در هر کاری باید قواعد خاص آنرا رعایت کرد. در فریلنسینگ هم ارائه‌ی پیشنهاد قیمت متناسب با تخصص و مهارت شما برای انجام پروژه‌ها نیز یکی از این قواعد است. برای دیدن پروژه‌هایی با مهارت خود به پونیشا سر بزنید.

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top