0%

دوباره به زمانی رسیدیم که می بایست نگاهی به عقب در سال ۲۰۱۱  برای بررسی بهترین بازی های سال بیندازیم.

معرفی بازی های برتر :

Dead Space 2 (Xbox 360, PS3)  – ۱۰

این بازی در واقع ادامه ی داستان بازی قبل را دنبال میکند .موضوع آن در مورد مهندسی است که تمام تلاشش برای نجات عشقش بی نتیجه ماند و اینک به نوع دچار روان پریشی شده است. به همین دلیل در ابتدای بازی او را در یک تیمارستان فضایی می بینیم. داستان بازی بسیار زیبا و مجذوب کننده می باشد.در Dead Space 2 به جای یک سفینه با یک شهر از موجودات جهش یافته روبرو هستیم .تنوع بسیار جالب محیطی که حتی کودکستان،کلیسا و سایر قسمت ها را بدون تردید برای شما تبدیل به کابوس میکند. جالبتر اینکه شما در طول بازی هیچ گاه صفحه بارگذاری را نمی بینید که باعث غرق شدن در جو بازی میشود.

بازی برای ترساندن همان روند سابق خود که بی نقص بود را تکرار کرده است اما در بخش اکشن بازیست که سازندگان با نگاهی به عناوینی چون خدای جنگ۳ دست به تغییراتی زیبا زده اند.بزرگترین چالشی که در بازی انتظار شما را می کشد حس تعلیق است. تصور کنید که اطراف شما را اجساد تکه تکه شده فرا گرفته است و صدایی به شما نوید این را میدهد که تنها نیستید. مرگ همینجاست اما چگونه و چه زمانی به سراغ شما خواهد آمد چیزی است که ناخواسته موجب وحشت میشود.

صداگذاری  بی نقص، گرافیک زیبا و نورپردازی قوی بازی از دیگر ویژگی های این بازی می باشد. هدف سازندگان این بازی در واقع ایجاد لحظات پراز حراص و وحشت است.ایجاد تعامل عالی بین دو سبک اکشن و ترسناک به نحوی که مکمل یکدیگر باشند یکی از نکات کلیدی در موفقیت این بازی است.

یکی از دلایل موفقیت این بازی، نبوغ زیاد در طراحی مراحل بود. تعامل درست بین اکشن، صحنه های ترسناک، معما، محاسبه نبردها و مهمات، شما را کاملا غرق در گیم پلی بازی می کند. در این بازی معماهای جالب در کنار اکشن تاکتیکی بازی، آن را خیلی متنوع کرده است.

L.A. Noire (Xbox 360, PS3, PC)  – ۹

این بازی بر خلاف سایر عناوین شرکت راک استار شما نقش پلیسی جوان را بازی می کنید و دیگر از خلاف کارهای کثیف و آدم کش های حرفه ای سری بازی های GTA خبری نیست. شاید این اولین تغییر اصلی نسبت به بازی های دیگر این شرکت باشد.  این مامور جوان در نبرد های جنگ جهانی دوم شرکت داشته و مدال های بسیاری هم در این زمینه کسب کرده است و حال پس از جنگ و بازگشت به خانه به نیروی های پلیس پیوسته تا به اصطلاح به کشور خویش خدمت کند. اما پرونده هایی که در طول داستان پیش می آیند دچار پیچیدگی هایی هستند که زندگی وی را متحول می کنند. بازی در فضای تیره و تار دهه های ۴۰ و ۵۰ میلادی رخ می دهد و با نگاهی به تاریخ می بینیم که در این دوران گروه های مافیایی بسیاری فعالیت می کردند و پلیس های شهر لس آنجلس نیز با رشوه گیری و فساد مالی، شرایط زندگی را برای مردم سخت کرده بودند. از این رو با توجه به ادعای سازنده ها مبنی بر الهام گرفتن از وقایع واقعی می توان انتظار داستان بسیار خوبی را داشت. از طرفی به خاطر جو سنگین بازی و استفاده از فضاهایی تاریک، می توان اتمسفر فیلم های این دهه ها را در بازی مشاهده کرد که این به هرچه بیشتر سینمایی شدن داستان کمک می کند.  گرافیک این بازی و طراحی های چهره و انیمیشن های این بازی بسیار اعجاب انگیز می باشد. در این بازی از تکنولوژی بسیار جدیدی استفاده شده که با استفاده از تعداد بسیار زیادی دوربین فیلم برداری، از تمام حرکات صورت بازیگر، فیلم برداری می شود و مستقیما با ورود به سیستم، تجزیه و تحلیل شده و وارد بازی می شود. از این رو طراحی های چهره بسیار طبیعی هستند. اما در سایر موارد با وجود این که گرافیک بازی بسیار خوب است، نمی توان آن را بی نظیر دانست. در صداگذاری ها هم دقت بسیاری به خرج رفته و برای مثال از صدای بازیگرانی مشهور استفاده شده. موسیقی ها نیز به سبک موسیقی های پنجاه سال پیش است.

Shadows of the Damned (Xbox 360, PS3)  – ۸

خشونت، خون و طنز سیاه چیزهایی هستند که درون این بازی رسوخ کرده اند. قسمتی از این بازی طنز، قسمتی اکشن و بخش دیگر یک رابطه رمانتیک است. این بازی دارای خشونت وحشتناک، شخصیت های ترسناک و موقعیت های تاریک است. قهرمان اصلی ما گارسیا هاتسپور (Garcia Hotspur) نام دارد که به عمیق ترین قسمت جهنم سفر می کند تا نامزد خود یعنی پائولا (Paula) را از آتش شیاطین نجات دهد. بازی زاویه دید سوم-شخص دارد و روشنایی و تاریکی در آن نقش مهمی ایفا می کنند. تاریکی مساوی مرگ گارسیا است و باعث می شود نوار سلامتی او کم شود.

مراحل بازی خطی هستند و معماهای بسیار ساده ای در طول مسیر برای بیرون آوردن بازی از یکنواختی، دیده می شوند. مراحل شامل مکان هایی چون خیابان های جهنم، قبرستان، کتاب خانه و غیره می شود. در بازی به دنبال معماهای پیچیده و وقت گیر نباشید. طراحی کاراکتر ها و شخصیت هایی که در بازی می بینید، قابل تحسین هستند.  مبارزه با غول های آخر هر مرحله، به سبب شخصیت پردازی بی نظیر بازی، دارای هیجانی غیر قابل توصیف است. معماها بیشتر جنبه ی جستجویی دارند تا حل پازل های پیچیده.

کنترل بازی سریع و مناسب با مبارزات طراحی شده است. دکمه ها در جای مناسب خود قرار دارند. صدا گذاری ها و موسیقی که در طول بازی در جریان است، بسیار هنرمندانه ساخته و انتخاب شده است. موسیقی های تلفیقی از دنیای راک و متال به همراهی سمفونی ملایم و رمز آلود، بخش صداگذاری بازی را تشکیل دادند. اوج گرفتن موسیقی در هنگام مبارزه، ظرافت و دقت در صدا گذاری بازی را نشان می دهد. در نهایت Shadow of Damned، یک بازی فوق العاده  است که استانداردهای یک بازی سوم شخص – ماجراجویانه را داراست.

 Deus Ex: Human Revolution (Xbox 360, PS3, PC) – 7

اگر به دنبال یک بازی نقش آفرینی کامل و بدون نقص هستید که آرمان های یک بازی اول شخص اکشن و تاکتیکی در آن نهفته شده است، قطعا این بازی بهترین انتخاب شما خواهد بود. بازی DX  یک  بازی از تمام جهت کامل است. این بازی اول شخص نقش آفرینی، با داستانی قوی و گیم پلی منحصر به فردش، به شدت توجه منتقدین را به خود جلب کرد و توانست امتیازهای باور نکردنی را از سایت ها و مجلات مختلف مربوط به بازی های رایانه ای دریافت کند.

داستان درست زمانی پیش می آید که تمام دنیا از صفر و یک ها پر شده و انسان ها خود، به عنوان یک ماشین عمل می کنند و می توانند مانند تمام سیستم های کامپیوتری به چیپ و کیت هایی مجهز شوند که توانایی آنها را چندین برابر می کند. سال ۲۰۲۷ سال تحول بشریت است. سالی که بازی در آن اتفاق می افتد و شخصیت ها، چه از انسان های فقیر و ثروتمند به جدیدترین تکنولوژی روز آگاه هستند و گاهی از آن ها برای مصارف عادی و حتی شوم خود استفاده می کنند.

داستان بازی در رابطه با یکی از شرکت های صنعتی  در سال ۲۰۲۷ می باشد که طرح یکی از اعضای اصلی این شرکت باعث انقلابی در شیوه ی زندگی انسان ها و حالت فیزیکی آنها شده است. ماموریت های اصلی که شما برای انجام آنها  به نقاط مختلف جهان فرستاده می شوید، بخش اصلی داستان و ماموریت های جانبی که تعداد آنها بسیار زیاد و خسته کننده است بخش دیگری از ماموریت های بازی را تشکیل می دهند که به طور غیر مستقیم، با داستان اصلی بازی آمیخته شده اند.توجه داشته باشید که انتخاب و تصمیم در این بازی بسیار مهم است و باید به دقت به دیالوگ ها گوش فرا دهید و تصمیم های درست و منطقی را بگیرید. سعی کنید ماموریت های جانبی را کنار گذاشته و روی داستان اصلی تمرکز کنید.

بازی Deus EX  یک بازی کاملا خوش ساخت است که ساعت های طولانی از وقت شما را می گیرد تا تمام شود. این بازی بیش از یک پایان دارد و فرجام شخصیت ها و داستان در بازی، به تصمیم های شما در طول ماموریت ها به ویژه قسمت های پایانی بازی بستگی دارد. بدون شک نمی توانید با یک بار تمام کردن بازی، به تمامی اسرار آن پی ببرید. این بازی را به تمام کسانی که حوصله ی دیالوگ گوش دادن و در کل وقت کافی برای انجام بازی های طولانی را دارند توصیه می شود. این بازی با آنکه بسیار سخت و مشکل است ولی باز هم شما را تا انتهای داستان می کشاند. داستانی عمیق، گیم پلی بی نظیر و بسیاری از موارد ریز و درشتی که در بازی دیده می شوند، این بازی را به یک عنوان خاص و پر فروش تبدیل کرده است.

Gears of War 3 (Xbox 360)  – ۶

مسلماً یکی از محبوب ترین و پرفروشترین بازی هایی Xbox 360  این بازی بوده است.این بازی توانسته است نظر خیلی از گیمرها و مسئولان مختلف رو به خود جلب کند و حتی جوایز بسیاری را به خاطر گرافیک فوق العاده خود کسب کند و چشم اندازها و نورپردازی فوق العاده ی آن باعث شد که در بین بازیهای هم رده ی خود محبوبیت بیشتری پیدا کند. سبک این بازی نیز نوعی نوآوری محصوب میشود چون تلفیق بسیار زیبایی از دو سبک action shooter  و tactical shooter  است. در یک بازی با سبک tactical shooter کنترل تیم و مراقبت از افراد گروه از مهمترین عوامل هست. سبک action shooter هم حاوی کارهایی مثل مراقبت از جان خود و نشان دادن واکنشهای مختلف در زمان حمله ی دشمن است. یکی دیگر از ویژگیهایی که به زیباترشدن گیم پلی در این بازی کمک کرده است عامل نور و روشنایی است.

 این بازی قابلیت بازی چند نفره را نیز برای کاربران دارا میباشد. طبیعتا در قسمت چندنفره ی این بازی مانند بازیهای چندنفره ی دیگر ، کار گروهی و کنترل تیم مهمترین وظیفه کاراکتر شماست. در مورد گرافیک بازی نیز در همین حد بدانید که Epic نهایت قدرت این موتور گرافیکی را در ساخت بازی به کار گرفته است. شما با دیدن صورت یک کاراکتر چشمان خود را خواهید مالید تا بفهمید چیزی که میبینید واقعی است یا خواب میبینید! طرز حالت ماهیچه ها و حتی رگ ها حیرت آور است. زمانی که یکی از هم گروهای شما هیولایی را در مقابل خود میبیند شما میتوانید نهایت ترس را در چهره ی آن کاراکتر ببینید و از طراحی صورت آنها لذت ببرید. در طراحی نورپردازی و افکتهای دیگر نیز نهایت دقت به کار گرفته شده است. حرف های کاراکترها با حرکت لبهای آنها کاملا مطابقت دارد. محیط بازی کاملا مرگبار است و یک لحظه ایستادن و بی هدف بودن در بازی مساویست با مرگ! در کل این بازی مخلوطی از چند سبک و زاویه دوربین مختلف است و دارای ویژگیها و متدهای فراوانی می باشد که گیم پلی را برای شما بسیار جذاب می سازد به طوری که شما هیچ گاه از بازی کردن خسته نمی شوید.

Uncharted 3: Drake’s Deception (PS3)  – ۵

پس از هنرنمایی سازندگان در خلق جنگل های سر سبز آمازون و ارتفاعات پوشیده از برف تبت، در این نسخه می بایست منتظر بیابان های گرم و سوزان عربستان و سرزمین چند اقلیمی فرانسه باشیم. پیشرفت گرافیک بازی در تمامی نمایش هایی که تاکنون داشته است از جهات مختلف قابل تامل و بررسی است. رنگ بندی همچون گذشته چشم نواز و طراحی چهره شخصیت ها به سبب سیستم نوین به کار گرفته در آن خیره کننده به چشم می آید. طراحی هنری کم نظیر، نورپردازی پویا، سایه زنی بی نقص و انیمیشن هایی روان و مدلینگ عالی کارکترها نیز در این نسخه به اوج خود رسیده است تا به آنجا که بسیاری این بازی را مملوء از محیط های داینامیک، انیمیشن های شگرف، Draw Distance های خیره کننده و نوآوری های مختلف در زمینه جلوه های بصری، و محل تحقق آرزوهای همیشگی و دیرینه استودیو قلمداد می کنند.

افکت هایی همچون برف وآب و آتش در گذشته نیز زیبا و بکر بودند، حال در این نسخه این جلوه ها در سطحی وسیع تر و بسیار دیدنی تر از گذشته مشاهده می شوند که نمونه بارز آن افکت کم نظیر آتش در نمایش های اولیه بازی است. تکنولوزی آب در این بازی بسیار خارق العاده است و در واقع تجربه ای بی نظیر در بازی های رایانه ای توصیف می شود. فیزیک بازی، در جنبه های مختلف بسیار درخشان ظاهر شده است. فیزیک گذر پذیر بازی بر روی اشیاء منحصر به فرد و محیط های بازی را از این حیث به اندازه یک جهان واقعی و تاثیر پذیر است.

در انتها باید خاطر نشان کرد که امسال این بازی برای دستیابی به رتبه برترین گرافیک کنسولی سال، رقبای بزرگی را پیش رو داشت.

The Legend of Zelda: Skyward Sword (Wii) –  ۴

بعد از دو سال اولین بار است که منتقدین سایت Game Informer به یک بازی نمره کامل را داده اند که این نشان از عالی بودن این بازی دارد .  مبارزات و حل پازل ها در این بازی به زیبایی هر چه تمام پیاده شده اند و به لطف motion controls ها، تمام این زیبایی ها در دستان شما خواهد بود .در واقع این بازی مانند تمام بازی های سری Zelda از یک سری مبارزات ساده پیروی می کند که تنها با زدن یکی از دکمه های دسته ها که روی صفحه نمایش داده می شود انجام می شود .

هیولاها و غول آخرهای بازی به مراتب از نسخه های قبلی بزرگ تر هستند . چرخاندن شمشیر توسط کنترلرها به خوبی انجام می شود . دشمنان و حیوانات نیز به اندازه تجربه شما در بازی هوشمند عمل می کنند و متناسب با حمله های شما از خود عکس العمل نشان می دهند . هوش مصنوعی بازی در این زمینه عالی است .

در اوایل بازی احساس می شود که بعد از مدتی ضربات شمشیر و فشار دادن دکمه ها کسل کننده خواهد شد و بازی رو به یک نواختی خواهد رفت، در حالی که هر چه پیش می رویم خلاف این موضوع ثابت می شود. در واقع هرگز فکر نمی کنید که تا این حد مبارزات در بازی جذاب باشد به طوری که کاملا از نسخه های قبلی سری بازی Zelda پیشی گرفته است.
در واقع اگر شما به یک دسته از دشمنان حمله کنید و بدون در نظر گرفتن آنها و اندازه شان فقط شمشیر خود را در هوا بچرخانید و مانند یک سرباز دیوانه حمله کنید قطعا تکه تکه خواهید شد . مکانیزم مبارزات در بازی خیلی دقیق است و شما باید قبل از هر ضربه محل دقیق آن را مشخص کنید تا بیشترین تاثیر را داشته باشد .در واقع هنگامی که با یک ضربه صحیح دشمن بزرگی را از پای در می آورید حس رضایت جالبی به شما دست خواهد داد . رضایتی که هیچ وقت در پشت سر هم زدن دکمه کسب نخواهد شد .

این سیستم مبارزه جالب باعث شده است که شما با عجیب ترین و بهترین غول آخرهای سری Zelda طرف شوید .فرقی نمی کند که شما با یک عنکبوت بزرگ سروکار دارید یا یک روبات باهوش ، در تمام مبارزات باید با دقت عمل کنید و همین دقت شما توسط کنترلرها به بازی منتقل خواهد شد. این بازی از فرمول مبارزات قدیمی نیز به بهترین نحو استفاده کرده است ، در این فرمول قدیمی شما باید درابتدا حملات دشمنان خود را دفع کنید و سپس به سرعت به آنها حمله کنید . بعد از سه بار انجام دادن این فرمول شما غول آخر را شکست داده اید .برای این کار شما باید سریعتر و باهوش تر از دشمنان خود عمل کنید اما بدانید که دو غول بسیار قوی و قدرتمند در این بازی وجود دارد که از تمام غول های ساخته شده در سری Zelda سر سخت تر هستند .

The Elder Scrolls V: Skyrim (Xbox 360, PS3, PC)  – ۳

شاید بازی Elder Scrolls IV: Oblivion را به یاد داشته باشید، یک بازی به سبک RPG (یا Role Playing Game به معنی نقش آفرینی) که از نظر گرافیک، موسیقی، صدا گذاری برای تمام کاراکترهای بازی خلاقانه عمل کرد و منتقدین امتیاز بالایی برای آن در نظر گرفتند. نسخه ی ۵ این بازی به نام Elder Scrolls V: Skyrim منتشر شد. فروش این بازی در دو روز اول ۳٫۵ میلیون نسخه و در هفته ی اول به ۷٫۵ میلیون نسخه رسیده است!

کاربر نوع کاراکتری که دوست دارد را انتخاب میکند و پارامترهایی مثل میزان سلامتی (خون)، قدرت جادو و استقامت آن را زیاد می کند. انجام ماموریت ها باعث قوی تر شدن کاراکتر می شود، مثلا در باز کردن قفل ها، تیراندازی با تیر و کمان، سحر و جادو قوی می شود. باید با کاراکترهایی که بازیکن نیستند و در شهر و روستاها می بینید صحبت کنید و انجام ماموریت های جدیدی را بر عهده بگیرید. اسلحه سازی، طبخ غذا، مخلوط کردن سحر و جادوها و داروسازی در این بازی جالب وجود دارد. پول در آوردن با مبارزه، عضویت در گروه های جادوگری و مبارزه در این ممکن است.

خریدن یک خانه، ازدواج کردن، گذراندن ساعت ها با سوارکاری و گشت و گذار در دشت ها، ورود یواشکی به خانه های مردم و دزدی، صحبت با مردم شهر در مورد اژدها، Greybeard ها و دیگر مسائل مهم، همه و همه از جذابیتهای دنیای Skyrim است.در این دنیا بازی کردن سخت است و همیشه خطر در کمین است. مبارزه در Skyrim سخت است و دشمنان قوی هستند. تعداد اسلحه ها و جادوها بسیار زیاد است و از این طریق می توان مبارزه ها را راحت تر کرد. اما حتی یک دشمن سطح پایین هم به راحتی می تواند سلامتی کاراکتر شما را بسیار پایین آورد. مبارزه ها نیاز به تاکتیک قوی دارد، در مقابل هر دشمنی استفاده از سپر و جادوهای خاصی نتیجه بخش است.

انیمیشن بی نظیری در طراحی این بازی استفاده شده و در واقع دراگن یکی از برجسته ترین نکاتی است که به مجموعه ی Elder Scrolls اضافه شده است. مبارزه ی جذاب و پر مخاطره با دراگن ها نیز از بهترین مبارزات بازی است. انتخاب آیتم های مختلف و کار با منوها ساده و روان است. با چند کلیک می توان به هر چیزی دسترسی پیدا کرد. یافتن اسلحه ها ، جادوها، مبادله ی کالا سریع و راحت است. البته رنگ های کدر چندان جالب نیستند ولی به هر حال کار با منوها را ساده تر کرده اند. در این بازی ماموریت های اصلی که به داستان اصلی بازی مربوط می شود محدود است اما ماموریت های فرعی بسیار بسیار زیاد است.

Portal 2 (Xbox 360, PS3, PC, Mac)  – ۲

شاید کلمه ی Portal در لغت به معنی دریچه باشد اما در این بازی شما با مفهوم جدیدی از این کلمه اشنا میشوید. کلماتی مثل تفکر، ازادی ، فرار، تلاش ، شما در این بازی با استفاده از تمام این کلمات راه خود را برای ادامه ی بازی پیدا خواهید کرد .این بازی دارای داستانی در ظاهر ساده اما جالب و جذاب برای مخاطب است .
بازی از جایی شروع میشود که شما با شنیدن صدای اهنگی از Muzak که از رادیو پخش میشود از خواب بیدار میشوید به اطراف خود نگاه میکنید اما چیزی جز یک دیوار شیشه ای نمیبینید از همین ابتدای بازی دلهره ای در شما به وجود خواهد امد که چگونه از یک اتاق که هیچ دری ندارد راهی را برای بیرون رفتن پیدا کنید هر لحظه منتظر حادثه ای خواهید بود تا همانند خیلی از بازی های اول شخص دیگر انفجاری راه خروج را برای شما باز کند یا شاید نیروهای کمکی به کمک شما خواهند امد و با ایجاد شکافی در دیوار شما را از این اتاق نجات خواهند داد اما سرنوشت دیگری در این بازی منتظر شماست به ارامی صدای رباتی را میشونوید که خوش امد گویان شما را به ارامش دعوت میکند و مطالبی در مورد “فعالیتهای مرکز غنی سازی ” بازگو میکند در ادامه هشدارهایی را در مورد باز شدن یک دریچه خواهید شنید شما همچنان متعجب از اینکه چه اتفاقی در این بازی در حال رخ دادن است و اینکه این بازی چه سبک و سیاقی دارد محو تصویر میشوید .
این بازی در طول مسیر به شما یاد میدهد برای به دست اوردن هدف فکر کنید ، عمل کنید ، مبارزه کنید و در نهایت شاهد رفتن به مراحل بالاتر و موفقیتهای بزرگتر باشید. نام شخصیت اصلی داستان دختریست به نام چل که برای آزادی باید معماها و تمامی راههایی که گلادوس که یک هوش مصنوعی قدرتمند است طی کند.
از نظر گرافیکی این بازی را نباید در کنار بازیهای اول شخص دیگری قرار داد ، سبک این بازی با هر بازی که تا به حال انجام داده اید متفاوت است همینطور فضاهایی که در ان مشاهده میکنید کاملا تفاوت دارد.شما در این بازی شاهد دود ، انفجار ، یک شهر بزرگ و شلوغ نیستید. شاید بتوان گرافیک این بازی را از نظر سایه زنی و فضاسازی متفاوت مورد بررسی قرار داد . فضاها در این شماره از بازی اکثرا در یک ازمایشگاه کاملا بسته که ابعاد زیادی ندارد انجام میشوند.  این بازی به خوبی میتواند این حس که یک زندانی هستید به شما منتقل کند . فضاها کاملا سرد و بی روح ساخته شده اند و در نگاه اول شما را کاملا گیج خواهند کرد .
یکی از نکات مثبت بازی فیزیک عالی این بازیست تمامی اجسام قابل حرکت در بازی ، فیزیک خاص خود را دارند . سایه زنی در بازی در سطح قابل قبولی قرار دارد .رنگ امیزی در بازی هم تا جای ممکن متنوع کار شده است اما با این وجود چیزی از حس های ذکر شده مثل حس زندانی بودن ، سرد بودن مکان و … کم نمیکند. به طور کلی شما در این بازی به قدری مشغول حل معماها در بازی خواهید شد که توجه زیادی به گرافیک بازی نخواهید داشت .
صداها در داخل بازی هرچند کم اما کاملا تاثیر گذارند. در هر قسمت از بازی، هر حرکت شما دارای صدای خاص به خود است. صداگذاری این بازی فوق العاده با فضای بازی هماهنگ است و میتواند شما را از این قسمت بازی راضی نگه دارد.
در پایان باید گفت Portal 2 یک بازی کامل با نواوری های فراوان و پیامهای جدیدیست که در هیچ بازیه دیگه ای با سبک اول شخص ندیده اید.

Batman: Arkham City (Xbox 360, PS3, PC) – 1

در این بازی ما تنها به جنگ جوکر نمی رویم. در بازی یک دشمن دیگر داریم، یک روان پزشک که قوانین را زیرپا می گذارد.سال ها از مرگ پدر و مادر بروس وین(بتمن) می گذرد. مرگی که باعث شد بروس به سراسر دنیا برود و تمام آموزش هایی که باید یک فرد رزمی کار یاد بگیرد را می آموزد . وی از اول یک آدم ترسو بود و از خفاش میترسید. اینکه یک نفر از ترس خود یک ترسی بزرگ تر برای دیگران بسازد یک خلاقیت است. وی همچنان در فکر انتقام بود پس از اینکه تمام آموزش ها را می بیند به شهر خود باز میگردد. ناگهان سایه ای را میبیند و وارد کوچه ای تنگ و تاریکی می شوند شخصی با نقاب جلوی بروس ظاهر می شود.از این لحظه سری Ac شروع میشود. بتمن کینه هایش را نسبت به زن گربه ای از یاد می برد.
شهر آرخام میزبان دزدان و قاتلان است.تمام قاتلان به شهر میایند. بدلیل کمبود فضا تیمارستان همه و همه به شهر آرخام میایند دیگر آرخام جایی مطمئن نیست. مردمان فقیر نمیتوانند کاری کنند. آنها وقتی وارد شهر آرخام شدند متعهد شدند دیگر این شهر را ترک نمی کنند و حالا بتمن به آن شهر میاید تا مردمان را از دست آن قاتلان نجات دهد.اما در این بین بتمن نیز کار آسانی ندارد.شارپ نیز نمی ماند و بتمن را نگاه کند. او با استخدام تعدادی محافظ میخواهد از شهر آرخام که منافعی زیاد برایش دارد محافظت کند.

گرافیک این بازی پیشرفته است. دقت در جزییات گرافیک بازی را بالا میبرد. با توجه به این که وسعت این نسخه ۵ برابر نسخه قبلی می باشد پس حتما تنوع در بازی نیز بیشتر میشود. نور پردازی ها و جزییات نیز کاملا به خوبی طراحی شده است. موتور گرافیکیUnreal Engine 3  از بازی پشتیبانی میکند.

سری جدید بازی بتمن با داشتن حال و هوای اکشن یکی از زیباترین بازی های این سری می باشد.این بازی با گیم پلی ای بسیار روان تر و با استفاده از شخصیت های کلاسیک بتمن ، دنیای این کمیک استریپ را به شکل زیباتری به طرفداران این شخصیت محبوب معرفی می کند.

نویسنده

روشنک علی طلب

روشنک علی طلب هستم. همیشه عاشق کارم، خانواده ام، حیوانات، طبیعت و سفر بودم و هستم. روابط اجتماعی خوبی دارم و لبخند زدن رو هیچ وقت فراموش نمیکنم. هر از چند گاهی پست‌های اینفوگرافیک و مطالبی رو ترجمه میکنم و بیشتر تمرکزم مدیریت رسانه های اجتماعی و بخش پشتیبانی سایت پونیشاست. اوقات فراغتم رو به عکاسی و پرورش گل و گیاه میپردازم. برای اطلاعات بیشتر در مورد من و ارتباط با من میتونین به لینک زیر مراجعه کنین : https://ir.linkedin.com/in/roshanakalitalab