skip to Main Content
۱۰ مهارتی که افراد موفق باید بر آنها تسلط داشته باشند

۱۰ مهارتی که افراد موفق باید بر آنها تسلط داشته باشند

مهارت افراد موفق

شما نیز می‌خواهید فرد موفقی باشید؟ برای اینکه بتوان به فردی موفق و کامل تبدیل شد، مهارت‌های بسیاری نیاز است و تمامی این مهارت‌ها به دلایل مختلف حائز اهمیت هستند.
داشتن این مهارت‌های بخصوص به شما کمک می‌کند در جنبه‌های مختلف زندگی موفق‌تر عمل کنید. در ادامه به این ۱۰ مهارت جامع نگاهی می‌اندازیم.

۱- مهارت‌ سازماندهی
سازماندهی برای افراد موفق بسیار مهم است، به آنها کمک می‌کند به مسئولیت‌ها رسیدگی کرده و نشان دهند که افراد قابل اعتمادی هستند. موضوع فقط منظم و سروقت بودن نیست، مهارت‌های سازماندهی ثابت می‌کند آنها وظایف را در اولویت قرار داده و برای تمام مشکلات روبرو راه‌حلی اثربخش پیدا خواهند کرد. بدون مهارت‌های مدیریتی و سازماندهی شکست آسان است.

۲- مهارت مذاکره
افراد موفق در مذاکره خوب عمل می‌کنند چرا که به خود مطمئن بوده و به راحتی دیگران را متقاعد می‌سازند. این مهارت هم در کار و هم در زندگی کاربردی است. در محل کار، داشتن مهارت‌های مذاکره‌ قوی ممکن است منجر به ترفیع، حقوق بالاتر و جذب مشتریان جدید گردد.

۳- مهارت‌های ارتباطی قوی
مهم نیست شغل یا موقعیت‌تان چه باشد، ارتباطات بخش ضروری موفقیت هستند. از به اشتراک‌گذاری اطلاعات با مشتریان گرفته تا مشارکت با دیگر همکاران، افراد موفق همواره به مهارت‌های ارتباطی نیاز پیدا می‌کنند. اگر سعی در برقراری ارتباط با دیگران را دارید تمامی روش‌های آن را امتحان کنید؛ ارتباطات رو‌دررو، ایمیل، اسکایپ و ارتباط تلفنی. روشی را انتخاب نمایید که به بهترین نحو به شما کمک می‌کند.

۴- هوش هیجانی
هوش هیجانی در واقع به نحوه‌ی ارتباط، درک و همدردی با دیگران مرتبط می‌شود. این مهارت در کار تیمی یا شبکه‌ای بسیار حائز اهمیت است. هوش هیجانی به افراد موفق کمک می‌کند به مشتریان و معاملات امنیت بدهند و با همکارانشان به خوبی همراهی کنند. یکی از روش‌های موثر برای تقویت هوش هیجانی این است که خودتان را جای دیگران بگذارید.

۵- تفکر انتقادی
تفکر انتقادی در حل مشکلات و خطاها به روش خلاقانه و کاربردی کمک می‌کند. داشتن تفکر انتقادی به معنی حل سریع‌تر مشکلات بوسیله‌ی ارزیابی سریع موقعیت بطور مستقل و منطقی است.

۶- مهارت تمرکز
تمرکز، اثربخشی افراد موفق را در رسیدن به اهداف بلندمدت بیشتر کرده، به آنها در پیمودن مسیر آینده یاری می‌رساند و کمک می‌کند تا مشکلات روزمره را پشت سر بگذارند.

۷- مهارت کار گروهی
این مهارت در بیشتر شغل‌ها ضروری است. از کار کردن روی یک پروژه همراه با دیگر همکاران گرفته تا زندگی با آنها در زیر یک سقف، کار گروهی عملکرد افراد موفق را بهبود می‌بخشد. اگر فردی در مقابل مهارت‌های کار گروهی مقابله کند، کل پروژه کند پیش می‌رود.

۸- مهارت‌ تعادل
داشتن تعادل در زندگی، چشم‌انداز و هچنین منطق صحیحی در اختیار افراد موفق قرار می‌دهد. توانایی حفظ تعادل نه تنها استرس را کاهش می‌دهد، بلکه دستیابی به موفقیت را آسانتر می‌کند.

۹- مهارت اعتماد به نفس
افراد موفق همواره روی توسعه و بهبود این مهارتشان کار می‌کنند. تقویت زبان بدن و مهارت‌های اجتماعی، ارزش گفته‌های افراد موفق را بالا برده و برای آنها احترام به همراه دارد.

۱۰- مهارت‌های پژوهش و تحلیل
شاید مهمترین مهارت، توانایی پژوهش اطلاعات، تحلیل آنها و تشخیص الگوهای کاربردی در تمامی مشاغل باشد. این مهارت‌ها به افراد موفق کمک می‌کند تا بصورت خودجوش عمل کنند و موقعیت کنونی خود را تحلیل کرده و بهبود بخشند.

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top