skip to Main Content
۱۰ مورد که وجود آنها برای موفقیت یک فریلنسر لازم نیست

۱۰ مورد که وجود آنها برای موفقیت یک فریلنسر لازم نیست

زمانی که به یک فریلنسر تبدیل می شوید، چیزهایی که قبلا برای موفقیت در کار مهم در نظر گرفته می شد، دیگر کاربرد ندارند.اگر چه ابزارهایی وجود دارند که یک فریلنسر نمی تواند بدون آنها زندگی کند، اما در زیر ۱۰ مورد آمده است که دیگر نیازی به آنها برای موفقیت در کسب و کار نیست.

میز

ممکن است قبلا در یک دفتر بزرگ کار میکردید و یک میز کار برای خود در دفتر داشتید. در حال حاضر میز یک فریلنسر متشکل از یک سطح صاف است که تنها لپ تاپ می تواند روی آن قرار گیرد (در واقع این میز می  تواند در هر نقطه باشد: یک میز در کتابخانه، یک میز در کافی شاپ، یک میز در اتاق ناهار خوری  و …).

تلفن ثابت

در گذشته کسب و کار نیاز به یک تلفن ثابت داشت، در غیر این صورت چگونه افراد قادر به برقراری تماس بودند؟ این روزها تلفن همراه به همان صورت کار می کند و در واقع در بعضی مواقع بسیار بهتر از تلفن ثابت کار می کند، زیرا می توانید آن را با خود به همه جا ببرید.

تبلیغ در صفحات روزنامه

باز هم در سال های گذشته، یک تبلیغ بزرگ و گران در صفحات روزنامه، تنها راه نشان دادن نام خود به مشتریان بود. این روزها، شما با داشتن یک وب سایت و نشان دادن آن در جستجوی گوگل، به همان راحتی می توانید همان کار را بدون هزینه بالا انجام دهید.

کابینت برای ذخیره فایل ها

به یاد سال هایی بیفتید که فایل های کاغذی را در پایان سال در کابینه فایل ذخیره سازی می کردیم… خوشبختانه آن روزها به پایان رسیده است. در حال حاضر می توانیم هر تکه کاغذ را اسکن کنیم و بدون نیاز به حمل و نقل و کپی آنها را برای همیشه در کامپیوتر نگهداری کنیم.

کارت های ویزیت و بروشور

در حالی که هنوز هم از کارت های ویزیت استفاده می کنیم، نمی توانیم آخرین باری که از آنها استفاده کردیم را به یاد داشته باشیم. این روزها وقتی با کسی تماس می گیریم، می خواهیم صحبت خود را با چیزی بیش از دادن یک تکه کاغذ به وی به پایان برسانیم. ما می توانیم  در حالی که مقابل آنها ایستاده ایم، یک ایمیل سریع به آنها بفرستیم که شامل اطلاعاتی است که فکر می کنیم ممکن است برای آنها مفید باشد. همچنین می توانیم یک لینک از صفحه فیس بوک، توییتر و یا وب سایت خود به آنها بدهیم. به همین سادگی!

ماشین های بزرگ

این شامل موارد زیر می شود اما محدود به آن نمی شود: ماشین تحریر، ماشین فکس، منشی تلفنی، کامپیوتر رومیزی، و دستگاههای کپی.

فرستادن نامه

خوشحالیم از اینکه پست الکترونیک در حال حاضر بسیار ساده شده و راه های ارزان تری برای فرستادن نامه شناخته شده است.

اینترنت Dial-up

در سال های گذشته سرعت اینترنت بسیار آهسته بود. مجبور بودید به صورت Dial-up به اینترنت وصل شوید. صدای بوق را می شنیدید که شروع به جیغ کشیدن می کند تا به مودم وصل شود. یک فنجان قهوه آماده می کردید تا ایمیل هایتان باز شوند و بتوانید چک کنید. برای دانلود بر روی یک تصویر کلیک می کردید. شروع به درست کردن شام می کردید. دوباره چک می کردید که آیا دانلود تصویر به پایان رسید است یا خیر! حتی توصیف این موارد بسیار دردناک است. با سیستم ها و تکنولوژی های جدید و سیستم Wi – Fi ، این روزها زندگی آنلاین بسیار آسان تر شده است.

مسیر استاندارد برای بالا رفتن از نردبان موفقیت

در عصر حجر وقتی که برای اولین بار شروع به کار میکردند، مسیر روشن و گام به گامی برای موفقیت در هر حرفه ای وجود داشت. از دبیرستان فارغ التحصیل میشدید، به کالج میرفتید، کارآموزی میکردید، به شغلی که ایده آل شما نبود مشغول می شدید، از نردبان شغلی بالا می رفتید، سپس بازنشسته میشدید و یک ساعت طلا هدیه می گرفتید و پس از آن میمردید!
خوشبختانه زمان تغییر کرده و اکنون به معنای واقعی کلمه هر کس می تواند اغلب در یک دوره بسیار فشرده از زمان موفق باشد. شما می توانید در طول دو هفته به یک طراح وب سایت تبدیل شوید (به عنوان مثال با خواندن کتاب هایی در مورد مایکروسافت فرانت پیج).

دفتر کار

چیزی که در کسب و کار ممکن است باعث نفرت قرار گیرد و از آن اجتناب می کنید، نیاز به پرداخت هزینه برای اجاره یا خرید یک دفتر کار است. به جز هزینه اجاره فضای اداری، سایر قبض ها نیز به این هزینه اضافه می شود (تلفن، اینترنت، برق، و غیره)، و همچنین هر روز رفتن به یک مکان ثابت به اصطلاح روزمره می شود.
این روزها گزینه های بسیاری برای فضای کاری وجود دارد (خانه خود، کتابخانه، و …) که احتمال نیاز به یک دفتر “رسمی” نزدیک به صفر می شود.

مشتاقیم تا ببینیم که چه تغییرات دیگری با تغییر تکنولوژی در سال های آینده بوجود می آید. در حال حاضر هر چیز که مربوط به کار باشد می تواند توسط تلفن همراه و لپ تاپ و رسانه های اجتماعی مدیریت شود. فرصت ها به سرعت در حال رشد هستند.

دیدگاه‌ها
  1. البته کار کردن در بیرون از خونه خیلی میتونه مزیت داشته باشه،مهمترینش روابط اجتماعی گسترده و فیس تو فیسه که هیچ چیز نمیتونه جای اونو بگیره و قطعا بدون این روابط پیشرفت خیلی سخت و شاید زجرآور باشه،شخصا این موقعیت رو تجربه کردم….

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top