0%

اکثر ما قوانین اساسی برای اینکه چطور ساعتها پشت میز کار کنیم و فلج نشویم را می دانیم. مشکل اصلی این است که در واقع ما اغلب به آنها توجه نمی کنیم. بعد از مدتی با آسیب شانه مواجه می شویم، و آن موقع متوجه ارزش آنها می شویم. در زیر مراحل آسانی را عنوان می کنیم که می تواند زندگی کاری شما را متفاوت سازد و به نگه داشتن بدن شما در برابر آسیب های جدی، کمک کند:

به دنبال یک صندلی ارگونومیک و مناسب، و یا توپ پیلاتیز باشید

 

یک صندلی خوب می تواند گران قیمت باشد، اما اگر قصد دارید ساعت های طولانی را در محل کار خود بگذرانید، چنین صندلی ارزش خرید را دارد. خرید یک صندلی ارزان برابر است با شروع کمر درد، بدون توجه به اینکه سن شما چه مقدار است. در نظر بگیرید که شما ممکن است چه میزان صرف خرید یک ماشین کنید و در مقابل نشستن پشت میز کار، چقدر وقت در پشت فرمان می گذرانید.

اگر خرید یک صندلی مناسب، بیش از بودجه در نظر گرفته شما برای خرید صندلی است، چرا یک توپ پیلاتیز را امتحان نمی کنید؟ به یک فروشگاه تجهیزات تناسب اندام بروید و از فروشنده برای انتخاب اندازه مناسب قد خود کمک بگیرید. قیمت آنها به طور کلی از ۱۵۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ تومان می باشد. در ابتدا شما ممکن است قادر به نشستن بر روی یک توپ پیلاتیز برای زمان کوتاهی از روز باشید، اما اگر بطور مرتب از آن استفاده کنید، به مقدار قابل توجهی خطر ابتلا به کمر درد را کاهش می دهد.

ورزش چشم

 

اکثر فریلنسرها ساعت های طولانی را در جلوی صفحه کامپیوتر صرف می کنند. به طور منطقی چشم ما قرار نیست که به یک شیء روشن مسطح برای ساعت های طولانی در روز خیره شود. این موضوع می تواند باعث سردرد، تاری دید، و بسیاری مشکلات دیگر شود. برای جلوگیری از این اتفاقات، سعی کنید موارد زیر را رعایت کنید:

–          چشم خود را حداقل ۱۸ اینچ (۴۵ سانتیمتر) از صفحه نمایش دور نگه دارید.

–          هر ۲ تا ۳ ساعت، نگاهی ۱۰ دقیقه ای به اطراف داشته باشید و به چیزهای دیگر نگاه کنید. به طور ایده آل به چیزهایی که دور هستند و سپس به چیزهایی که نزدیک هستند نگاه کنید. سعی کنید میز کار خود را کنار یک پنجره قرار دهید، بنابراین شما می توانید به طور منظم به بیرون نگاه کنید.

–          در محیط های تاریک و یا کم نور کار نکنید.

–          در اغلب موارد و هر زمان که یادتان می افتد، شروع به  چشمک زدن کنید.

–          چشم خود را هنگامی که به یادش افتادید، بچرخانید (ترجیحا نه به همکارانتان!).

بقیه قسمت های بدن را ورزش دهید

اطمینان حاصل کنید که شما هر چند ساعت یکبار از جای خود بلند می شوید و در اطراف حرکت می کنید. کمی حرکات کششی انجام دهید — به خصوص در قسمت گردن و شانه ها. شما می توانید برخی از تمرینات ساده را در بعضی از سایت ها پیدا کنید و در پایان روز احساس خوبی پیدا کنید.

وقت خود را با افراد دیگر بگذرانید

 

اطمینان حاصل کنید که شما کسی را هر روز برای صحبت کردن دارید. ایمیل و اسکایپ به حساب آورده نمی شوند. این زمانی آسان است که شما یک همدم و یا کودک در نزدیکی خود داشته باشید، اما برخی از ما در خانه به تنهایی زندگی و کار می کنیم، بنابراین قرار دادن زمانی برای ملاقات مردم بسیار مهم است. اگر شما به هر دلیلی نمی توانید این کار را انجام دهید، به جای ایمیل زدن به یکی از مشتریان خود و صحبت در مورد یک پروژه از طریق ایمیل، تلفنی حرف بزنید. نه تنها شما حداقل با یک انسان تماس گرفته اید، بلکه یک ارتباط قوی با مشتری خود را برقرار ساختید.

بنابراین اینها چیزهایی است که شما می بایست برای مراقبت از خود سعی کنید در طول یک روز کاری نسبتا طولانی انجام دهید. بعد از مدتی متوجه می شوید که نه تنها شما را سالم نگه می دارد، بلکه همچنین باعث می شود احساس بهتری در طول روز داشته باشید!

اگر شما هر گونه راهنمایی دیگری برای ما دارید، لطفا آنها را به اشتراک بگذارید.

نویسنده

روشنک علی طلب

روشنک علی طلب هستم. همیشه عاشق کارم، خانواده ام، حیوانات، طبیعت و سفر بودم و هستم. روابط اجتماعی خوبی دارم و لبخند زدن رو هیچ وقت فراموش نمیکنم. هر از چند گاهی پست‌های اینفوگرافیک و مطالبی رو ترجمه میکنم و بیشتر تمرکزم مدیریت رسانه های اجتماعی و بخش پشتیبانی سایت پونیشاست. اوقات فراغتم رو به عکاسی و پرورش گل و گیاه میپردازم. برای اطلاعات بیشتر در مورد من و ارتباط با من میتونین به لینک زیر مراجعه کنین : https://ir.linkedin.com/in/roshanakalitalab

برچسب ها