skip to Main Content
۸ دلیل برای ترک کردن میز کار در وقت ناهار

۸ دلیل برای ترک کردن میز کار در وقت ناهار

وقت ناهار

آیا هر روز ناهار خود را در حالی می‌خورید که پشت میز کارتان نشسته‌اید؟ آیا احساس می‌کنید که نمی‌توانید حتی از ۳۰ دقیقه زمان چشم پوشی کنید و از کامپیوتر خود دور شوید؟ آیا می‌ترسید که اگر برای ناهار میز خود را ترک کنید یک ایمیل را از دست بدهید یا از برنامه‌ریزی خود برای کارهایتان عقب بمانید؟
اگر بدانید وقتی هر روز مدت زمانی را دور از میز کارتان بگذرانید چه مزایایی در انتظارتان خواهد بود، قطعاً متفاوت عمل خواهید کرد.
اگر می‌خواهید متقاعد شوید، به ادامه‌ی مطلب نگاهی بیندازید که در آن هشت دلیل برای لزوم ترک میز کارتان در زمان ناهار ذکر شده است.

۱- بهره‌وری‌تان افزایش خواهد یافت.
شما یک ماشین نیستید و به عنوان یک انسان با محدودیت‌های فیزیکی خاصی مواجه هستید. برای اینکه هر روز سازنده‌تر عمل کنید، نیاز دارید که روزی چند بار، از جمله در وقت ناهار، میز کار خود را ترک کنید.

۲- خلاق تر خواهید شد.
آنچه که در مورد اول گفته شد، در مورد خلاقیت دو برابر صادق است.
آیا تا به حال این پدیده را تجربه کرده‌اید که وقتی در حال دوش گرفتن هستید ایده‌های بزرگی  به ذهنتان برسد؟! آیا فکر می‌کنید این تجربه فقط مختص شماست؟ این طور نیست. هنگامی که ذهن خود را رها می‌کنید، مثل وقتی که در حال دوش گرفتن هستید یا وقتی که ما بین کار در حال استراحت هستید، ناگهان ایده‌های جالب و تازه‌ای به ذهنتان می‌رسد که به طور بالقوه قادر خواهند بود بسیاری از مشکلاتی را که پیش از آن شما را به ستوه آورده بودند حل کنند. آن هم در شرایطی که پیش‌تر در مورد مشکل خود زمان زیادی فکر کرده بودید، بدون آنکه راه حلی پیدا کنید.
اگر هنگام ناهار به ذهن خود اجازه بدهید که کمی به سمت مسائل دیگر منحرف شود، این احتمال زیاد است که ذهنتان شما را به سمت ایده‌هایی جدید و الهام‌بخش سوق دهد.

۳-در صرف غذا توجه و مراقبت بیشتری نشان خواهید داد.
غذا خوردن پشت میز کارتان به این معناست که شما چند کار را به طور همزمان انجام می‌دهید. در این صورت توجه‌تان روی کار متمرکز نخواهد بود و در عین حال قطعاً به غذایی که می‌خورید نیز توجهی ندارید. اگر می‌خواهید اصولی و سالم غذا بخورید لازم است به آنچه می‌خورید توجه کنید. مطمئن باشید که از غذایتان لذت بیشتری خواهید برد و به علاوه مقدار غذای کمتری مصرف خواهید کرد. و در نهایت مزایای این شیوه را در بهبود سلامتی خود خواهید دید.

۴- به هوای تازه نیاز دارید.
از دلایل دیگری که برای ترک میز کارتان در وقت ناهار وجود دارد این است که شما نیاز دارید بیرون بروید و کمی هوای تازه تنفس کنید و ذهنتان را پاک کنید. هوای تازه در حفظ سلامتی شما موثر است.

۵- شما می‌توانید بیش از حد بنشینید ولی این کار می‌تواند به شما آسیب برساند.
بدن شما نیاز به حرکت دارد. در واقع، تحقیقات این واقعیت را نشان می‌دهند که نشستن برای مدت زمانی طولانی برای سلامتی بسیار مضر است. اگر در وقت ناهارتان یک پیاده‌روی سریع داشته باشید در سلامت عمومی شما تاثیر مثبتی خواهد داشت.

۶- میز و کیبورد کامپیوترتان پر از ذرات مواد‌غذایی نخواهند شد.
به منظور حفظ میز کارتان از آثار و باقیمانده‌های مواد غذایی و در‌نهایت پاکیزه نگه داشتن میز کارتان، بهتر است که از غذا خوردن پشت میز اجتناب کنید.

۷- از غذای خود بیشتر لذت خواهید برد.
برای لذت بردن از غذایتان، لازم است به آنچه که می‌خورید و به طعم و مزه آن توجه کنید. در ضمن اگر حواستان به غذا خوردن باشد، احتمالش بیشتر است که به محض سیر شدن دست از غذا بکشید.

۸- می‌توانید از وقت ناهارتان به عنوان فرصتی برای نتورکینگ (شبکه سازی) استفاده کنید.
امروزه هر کاری موقتی است و در واقع شما همیشه تنها برای شخص خودتان کار می‌کنید؛ لذا در هر شرایطی باید پذیرای موقعیت‌های جدید باشید. نتورکینگ این فرصت را برایتان ایجاد می کند؛ زیرا به معنی معاشرت با دوستان، همکاران و افراد جدید است. وقت ناهار زمانی عالی برای نتورکینگ است.

پس از تمام آنچه که برایتان گفته شد، نتیجه دور شدن از میز کارتان در وقت ناهار بسیار واضح است. گذشته از آن اگر می‌خواهید در کار خود بهتر عمل کنید باید به یاد داشته باشید که این نیاز در همه وجود دارد که هر روز زمانی را به عنوان زنگ تفریح داشته باشند. برای صرف ناهار به خود استراحتی کوتاه بدهید. شما استحقاق این استراحت را دارید.

برگرفته از: careerealism.com

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top