0%

کارآفرین عزیز، برای دریافت پیشنهادهایی با کیفیت، لطفا این راهنما را مطالعه کنید.

دکمه ایجاد پروژه جدید در بالای منوی اصلی سایت و روبروی لوگوی سایت قرار دارد.

ایجاد پروژه جدید

ایجاد پروژه جدید در پونیشا رایگان نیست. قبل از ثبت پروژه جدید، می‌بایست موجودی کافی در حساب پونیشای خود داشته باشید.

صفحه ایجاد پروژه جدید

اگر موجودی شما کافی بود، ادامه را کلیک کنید تا به صفحه ایجاد پروژه بروید. مبلغ پروژه تا زمان ثبت از حساب کاربری شما کسر نخواهد شد.

توجه توجه : پس از ایجاد پروژه و تائید از طرف بخش پشتیبانی، امکان بازگرداندن وجه پرداختی بابت ثبت پروژه (پروژه معمولی، پروژه تمام وقت، پروژه مخفی، …) به هیچ عنوان وجود ندارد.

 

ورود جزئیات پروژه

انتخاب نام پروژه

نام پروژه بسیار مهم است. فربلنسرها در ایمیل یا فهرست پروژه‌ها ابتدا نام پروژه شما را مشاهده می‌کنند. بنابراین اگر نتوانید با نام پروژه، توجه افراد متخصص را جلب کنید، پیشنهادهای کمتری دریافت خواهید کرد.

انتخاب مهارت‌های مورد نیاز

شما برای پروژه خود می توانید تا ۵ مهارت انتخاب کنید. این بدان معنی نیست که حتما باید ۵ مهارت انتخاب شود. انتخاب مهارت یعنی فردی که نیاز دارید تا پروژه شما را انجام دهد، می‌بایست این مهارت‌ها را داشته باشد.
فریلنسرها پس از ثبت نام، مهارت‌های خود را انتخاب می‌کنند و پونیشا پروژه‌ها را بر اساس مهارت‌های انتخاب شده، از طریق ایمیل برای آنان ارسال می‌کند. همینطور فریلنسرها فقط می‌توانند در پروژه‌هایی که قبلا مهارت انجام آن را انتخاب کرده‌اند، شرکت کنند.
سه روش برای انتخاب مهارت برای شما قرار داده شده است تا بتوانید به راحتی مهارت‌های مورد نیاز پروژه خود را انتخاب کنید.

توضیحات پروژه

هر چقدر توضیحات پروژه شما کامل‌تر و دقیق‌تر باشد، پیشنهادات قیمت دقیق‌تر و بهتری دریافت می‌کنید. همینطور اگر کاربری مهارت لازم برای انجام کار مورد نظر شما را نداشته باشد، پیشنهاد ارسال نمی‌کند. توضیحات پروژه شما می‌بایست مشخص کند چه کاری، در چه مدت زمانی، و با چه شرایطی می‌بایست انجام شود.

ضمیمه فایل

اگر فایلی دارید که فریلنسر می‌بایست قبل از ارسال پیشنهاد مشاهده کند، ضمیمه کنید.

انتخاب بودجه

بودجه‌ای که برای این پروژه در نظر گرفته‌اید را وارد کنید. شما می‌توانید بودجه را از لیست انتخاب کنید یا به صورت دستی ثبت کنید.
بودجه شما در جذب فریلنسرهای متخصص مهم است. اگر بودجه پایین برای حجم کار زیاد یا پیچیده انتخاب شود، فریلنسرهای حرفه‌ای برای انجام پروژه شما پیشنهاد ارسال نخواهند کرد.
انتخاب مبلغ دستی را از لیست انتخاب کنید و حداقل و حداکثر مبلغی را که می‌توانید برای این پروژه پرداخت کنید را وارد نمایید.

انتخاب بودجه پروژه

حداقل مبلغی که می‌توانید وارد نمایید، ۳۰ هزار تومان می‌باشد. اگر بودجه شما از این مبلغ کمتر است، لطفا پروژه خود را در پونیشا ایجاد نکنید.

تنظیمات پروژه

انتخاب این تنظیمات اختیاری است و هزینه دارد. اگر شما علاوه بر مبلغ ایجاد پروژه، موجودی کافی در حساب خود نداشته باشید، نمی‌توانید این تنظیمات را انتخاب کنید.

پروژه برجسته
با انتخاب این گزینه آیکون برجسته به پروژه‌های شما اضافه می‌شود و پروژه شما در فهرست پروژه‌های برجسته قرار خواهد گرفت.

پروژه محرمانه
توضیحات پروژه شما فقط برای کاربرانی که وارد سایت شده اند قابل مشاهده است و غیر از نام، توضیحات پروژه شما در موتورهای جستجو قرار نخواهد گرفت. بنابراین اگر این گزینه را انتخاب می‌کنید دقت کنید که نام پروژه شما هم عمومی‌تر انتخاب شود.

پروژه مخفی
فقط شما می‌توانید پیشنهادهای فریلنسرها را مشاهده کنید و کاربران دیگر قادر به مشاهده پیشنهادهایی که برای شما ارسال می‌شود نخواهند بود.

پروژه تمام وقت
فریلنسر و کارفرما اجازه درج اطلاعات تماس در پونیشا را ندارند. اگر شما تصمیم به استخدام و یا دریافت اطلاعات تماس از فریلنسرها را داشته باشید، پروژه شما می‌بایست بصورت تمام وقت ایجاد شود. در نظر داشته باشید که اطلاعات تماس می‌بایست در پیغام خصوصی در اختیار پیمانکار قرار گیرد.

پروژه فوری
آیکون پروژه فوری به پروژه شما اضافه می‌شود و پروژه شما در فهرست پروژه‌های فوری قرار خواهد گرفت.

پروژه متمایز
پروژه شما در فهرست پروژه‌ها بصورت متمایز با پیش زمینه سبز نمایش داده خواهد شد تا بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

قبل از ثبت پروژه، متن پروژه خود را با دقت مطالعه کنید، ایرادات املایی را تصحیح کنید. نوشتن متن بصورت روان خوب است ولی از ادبیات مناسب استفاده کنید. شما کارآفرین حرفه‌ای هستید و نوشتار شما می‌بایست گویای این موضوع باشد.

پس از ثبت امکان ویرایش نام، توضیحات، مهارت و بودجه پروژه وجود ندارد.

ثبت پروژ جدید

اگر همه موارد درست بود پروژه خود را ثبت کنید. پس از ثبت به صفحه داشبورد خواهید رفت و وضعیت پروژه شما در صفحه داشبورد می‌بایست به صورت در انتظار تائید باشد. تا زمانی که پروژه شما بررسی نشده است، می‌توانید پروژه را ویرایش کنید یا حذف کنید. با حذف پروژه، مبلغ ایجاد پروژه به حساب شما بازگشت داده می‌شود.

اگر هنوز از ثبت پروژه مطمئن نیستید، می توانید پروژه خود را ذخیره کنید. در این صورت در صفحه داشبورد وضعیت پروژه شما بصورت پیش‌نویس خواهد ماند تا زمانی که مجددا پروژه را ویرایش و ثبت کنید که به حالت در انتظار تائید تغییر کند، یا حذف کنید تا مبلغ ایجاد پروژه به حساب شما در پونیشا بازگردانده شود.

بازگشت به بخش راهنما

آخرین بروز رسانی ۱۶ تیر ۹۴

نویسنده

تیم مدیریت پونیشا

پونیشا سایت برون سپاری پروژه های آنلاین است و هزاران فریلنسر در صدها مهارت مختلف آماده کار برای شما هستند. همین امروز پروژه خود را ایجاد کنید.

برچسب ها