0%

بدون شک ایجاد پرداخت امن مهمترین بخش در سایت پونیشا برای شماست.

برای کارآفرینان

بعد از انتخاب فریلنسر و تائید پروژه توسط او، کار شروع می‌شود. در دنیای خارج از اینترنت، برای انجام پروژه بیعانه دریافت می‌شود. یعنی مبلغی که برای اطمینان از انجام کار به فریلنسر پرداخت می‌شود. ولی چه تضمینی وجود دارد که فریلنسر پس از دریافت بیعانه کار را تحویل دهد؟

در پونیشا ما از پرداخت امن استفاده می‌کنیم، یعنی کارآفرین کل مبلغ یا بخشی از مبلغ کل پروژه را به پونیشا پرداخت می‌کند. کارفرما نمی‌تواند بدون تائید فریلنسر، این مبلغ را پس بگیرید و تا زمانی که دستور پرداخت آن را صادر نکند، مبلغ به امانت نزد پونیشا باقی می‌ماند و به فریلنسر پرداخت نمی‌شود.

برای فریلنسر

فریلنسر می‌بایست تنها پس از ایجاد ۱۰۰% مبلغ پروژه به صورت پرداخت امن، پروژه را تحویل دهد. پس از اینکه پروژه به کارفرما تحویل داده شد، کارفرما پروژه را بررسی می‌کند و در صورتی که مشکلی نبود و از پروژه رضایت داشت، پرداخت امن را برای فریلنسر آزاد می‌کند.

اگر مشکلی بوجود آمد، کارآفرین و فریلنسر می‌توانند اختلاف ایجاد کنند و وارد سیستم حل اختلاف شوند. برای اطلاعات بیشتر راهنمای اختلاف را مطالعه کنید.

روش کار

فریلنسر زمان ارسال پیشنهاد، درخواست خود را برای ایجاد پرداخت امن مشخص می‌کند.

درخواست پرداخت امن

پس از انتخاب فریلنسر، کارآفرین می‌تواند درخواست پرداخت امن را در صفحه میزکار مشاهده نماید و پرداخت امن را برای فریلنسر ایجاد کند.

درخواست پرداخت امن

فریلنسر می‌تواند در هر زمان و به هر تعداد که مورد نیاز است، برای کارآفرین درخواست پرداخت امن ایجاد کند و کارآفرین می‌تواند با درخواست ایجاد شده موافقت کند و  یا خود شخصا پرداخت امن جدید ایجاد کند.

پرداخت‌های امن ایجاد شده بصورت سبز رنگ نمایش داده می‌شوند.

پرداخت امن ایجاد شده

توجه: اگر قبل از ایجاد پرداخت امن برای کل مبلغ پروژه، پروژه را برای کارفرما ارسال کنید، ممکن است کارفرما پرداخت امن را ایجاد نکند و شما ضرر خواهید کرد. همینطور اگر کارفرما پرداخت امن را قبل از دریافت پروژه آزاد کند و فریلنسر پروژه را به او تحویل ندهد، کارفرما متضرر خواهد شد.

ایجاد پرداخت امن، در واقع تضمین در پرداخت برای فریلنسر و تضمین برای دریافت پروژه برای کارآفرین می‌باشد.

ممکن است سوال پیش بیاید که چرا در ابتدا درصدی از مبلغ پروژه، پرداخت امن می‌شود و نه ۱۰۰%؟ در بعضی موارد وقتی مبلغ پروژه کم است، می‌توانید ۱۰۰% پرداخت امن درخواست کنید. ولی در بعضی موارد اگر مبلغ پروژه بالا باشد و زمان اجرای پروژه طولانی باشد، ممکن است کارفرما تمایلی نداشته باشد تا کل مبلغ پروژه را از ابتدای پروژه به صورت پرداخت امن ایجاد کند. با این امکان کارفرما می‌تواند درصدی از مبلغ را در ابتدا، و باقیمانده را در انتها و پیش از دریافت پروژه، پرداخت امن ایجاد کند.

توجه داشته باشید انجام پروژه بدون ایجاد پرداخت امن هم برای کارفرما هم برای فریلنسر ریسک بالایی دارد. بخاطر همین توصیه می‌کنیم حتما پرداخت امن برای انجام پروژه ایجاد شود.

ما همواره به کارفرما توصیه می‌کنیم تا قبل از تحویل کامل پروژه، مبلغی پرداخت و آزاد نکند. همچنین به فریلنسر توصیه می‌کنیم تا قبل از اینکه برای وی پرداخت امن ایجاد نشده است، پروژه را شروع نکند.

نویسنده

تیم مدیریت پونیشا

پونیشا سایت برون سپاری پروژه های آنلاین است و هزاران فریلنسر در صدها مهارت مختلف آماده کار برای شما هستند. همین امروز پروژه خود را ایجاد کنید.

برچسب ها