0%

تمام پرداخت‌های پروژه‌ها در پونیشا، می‌بایست از طریق پرداخت‌ امن صورت گیرد. در این صورت اگر پروژه شما با اختلاف مواجه شود، می‌توانید از سیستم حل اختلاف برای باز پس‌گیری وجه خود استفاده کنید.

چه زمان پرداخت امن را برای فریلنسر آزاد کنم؟

پرداخت امن بیعانه نیست که پیش از انجام کار به فریلنسر پرداخت شود. برای اطمینان از صحت انجام کار، پرداخت امن نزد پونیشا می‌ماند تا زمانی که شما تصمیم به آزاد کردن آن بگیرید یا برای پروژه اختلاف ایجاد شود.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه اختلاف، راهنمای اختلاف را مطالعه کنید.

بسته به نوع پروژه، شما می‌توانید تصمیم بگیرید چطور از پرداخت امن استفاده کنید. در زیر چند مثال کوچک ارائه می‌کنم تا بهتر متوجه این مسئله شوید:

۱- زمانی که پروژه کوچک است و اگر کل کار تحویل داده نشود، امکان استفاده از پروژه نیست.

کارفرما می‌تواند کل مبلغ پروژه را پرداخت امن ایجاد کند و هر زمان که کل پروژه را تحویل گرفت و از نتیجه کار رضایت داشت، پرداخت امن را برای فریلنسر آزاد کند. 

۲- زمانی که پروژه نسبتا بزرگ است و کار می‌تواند به بخش‌های کوچک تقسیم شود.

کارفرما می‌تواند برای هر قسمت از کار پرداخت امن ایجاد کند و پس از دریافت آن قسمت پرداخت امن مربوط به آن را آزاد کند.

۳- پروژه بزرگ است ولی اگر کل کار تحویل داده نشود، برای کارفرما ارزشی ندارد.

کارفرما می‌تواند درصدی از مبلغ پروژه را پرداخت امن ایجاد کند تا فریلنسر با خیال راحت کار را شروع کند. هر زمان کار انجام شد و قبل از اینکه فریلنسر پروژه را تحویل دهد، کارفرما باقی مبلغ را پرداخت امن ایجاد کند، کار را تحویل بگیرد، و اگر مشکلی نبود، پرداخت امن را برای فریلنسر آزاد کند.

– اگر فریلنسر از شما درخواست کرد خارج از سایت پرداخت انجام دهید، به هیچ عنوان قبول نکنید و فریلنسر را گزارش کنید.
– اگر فریلنسر از شما درخواست کرد قبل از تحویل پروژه پرداخت امن را آزاد کنید، به هیچ عنوان قبول نکنید و از وی بخواهید راهنما را مطالعه کند.
– به هیچ عنوان به فریلنسر اعتماد نکنید. اول پروژه باید تحویل داده شود و اگر مشکلی نبود پرداخت امن آزاد شود.
– پونیشا فریلنسرها را نمی‌شناسد. فریلنسرها کارمندان ما نیستند و پونیشا به هیچ عنوان مسئولیت اشتباه شما را قبول نخواهد کرد. مجددا تاکید می‌کنم زمانی که شما پرداخت امن را آزاد می‌کنید، یعنی پروژه را تحویل گرفته‌اید و از نتیجه کار رضایت دارید و هیچ شکایتی وجود ندارد.

بازگشت به بخش راهنما

لینک کوتاه: http://goo.gl/CB8BK2

نویسنده

تیم مدیریت پونیشا

پونیشا سایت برون سپاری پروژه های آنلاین است و هزاران فریلنسر در صدها مهارت مختلف آماده کار برای شما هستند. همین امروز پروژه خود را ایجاد کنید.

برچسب ها