0%

نوشتن یک توضیح خوب در متن پروژه، به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر به چیزی که می‌خواهید برسید. همچنین فریلنسرها به راحتی متوجه خواهند شد چه کاری باید انجام شود چیست. در نتیجه پیشنهادهای قیمت دقیق‌تری دریافت خواهید کرد، احتمال اختلاف را کاهش خواهید داد، و کار با فریلنسر لذت بخش‌تر خواهد بود.

بعضی از کارفرمایان هنوز نمی‌دانند دقیقا چه چیزی می‌خواهند و اقدام به ایجاد پروژه می‌کنند. اینگونه پروژه‌ها معمولا انجام نمی‌شود یا با اختلاف مواجه می‌شود.

بهتر است دقیقا بدانید خواسته شما چیست و بعد اقدام به ایجاد پروژه کنید. برای مثال توضیحاتی مانند یک سایت می‌خواهم مانند دیجی کالا یا یک فروشکاه آنلاین می‌خواهم راه‌اندازی کنم، به هیچ عنوان توضیح خوبی نیست.

دیجی کالا هزاران امکانات دارد که شما برای شروع به کار به هیچ یک از آنها احتیاج ندارید و انجام چنین پروژه‌ای کار یک تیم است و از عهده یک فریلنسر خارج است. ولی برای مثال ما اگر در متن پروژه بنویسید : “فروشگاهی می‌خواهیم برای فروش لوازم الکترونیک با قالبی تقریبا شبیه به دیجی کالا که می‌توانید از اپن کارت یا پرستا شاپ برای ایجاد آن استفاده کنید و …”، یعنی شما دقیقا می‌دانید چه می‌خواهید، و فریلنسر به راحتی می‌تواند هزینه انجام پروژه شما را بررسی و پیشنهاد خود را ارسال کند.

هر چقدر توضیحات شما بیشتر و دقیق‌تر باشد، به دریافت پیشنهاد بهتر و دقیق‌تر کمک می‌کند. از طرفی فریلنسر می‌تواند زمان اجرای پروژه شما را نیز بهتر برنامه‌ریزی کند.

سعی کنید در طول انجام پروژه امکانات و جزئیات بیشتر را به پروژه خود اضافه نکنید. قیمت و زمان انجامی‌ که فریلنسرها به شما پیشنهاد می‌کنند، بر اساس توضیحات پروژه است. هر درخواست جدید منجر به اضافه شدن مبلغ و زمان پروژه می‌شود. بهتر است همه کارهای اضافی را جمع کنید و پس از پایان پروژه، آنها را در قالب یک پروژه جدید به پیمانکار معرفی کنید. در این صورت برنامه‌ریزی بهتری برای انجام کار صورت می‌‌گیرد و تمرکز فریلنسر از بین نمی‌رود.

بودجه‌ای که شما انتخاب می‌کنید قیمت انجام کار نیست و ممکن است خیلی پایین انتخاب شود. پروژه‌های انجام شده با موضوع پروژه خود را ببینید تا بتوانید بودجه مناسبی برای پروژه خود انتخاب کنید. اگر بودجه شما از قیمت انجام کار خیلی پائین‌تر باشد پیشنهاد فریلنسرهای حرفه‌ای را از دست خواهید داد.

اگر چند نفر هستید که روی پروژه تان کار می‌‌کنید، یک نفر را نماینده کنید تا با فریلنسر در ارتباط باشد. در اینصورت کار سریعتر و راحت‌تر انجام خواهد شد.

بازگشت به بخش راهنما

لینک کوتاه: http://goo.gl/24Fwx4

نویسنده

تیم مدیریت پونیشا

پونیشا سایت برون سپاری پروژه های آنلاین است و هزاران فریلنسر در صدها مهارت مختلف آماده کار برای شما هستند. همین امروز پروژه خود را ایجاد کنید.

برچسب ها