1. خانه
  2. راهنما
  3. کارفرما
  4. چطور یک پروژه ایجاد کنم؟

چطور یک پروژه ایجاد کنم؟

برای ایجاد پروژه، از طریق منوی کناری بالای صفحه داشبورد، دکمه ایجاد پروژه جدید را کلیک کنید.

ورود جزئیات پروژه

چه کاری می خواهید برای شما انجام شود؟

ابتدا مشخص کنید کاری که می خواهید برای شما انجام شود در کدام دسته بندی اصلی قرار میگیرد. سپس مجددا یکی از دسته بندی های فرعی که نشان می دهد پروژه شما به چه منظور ایجاد شده است را انتخاب کنید.

پروژه شما درباره چیست؟

نام پروژه

نام پروژه برای جذب فریلنسرها بسیار مهم است. فریلنسرها در ایمیل یا فهرست پروژه‌ها ابتدا نام پروژه شما را مشاهده می‌کنند. بنابراین اگر نتوانید با نام پروژه، توجه افراد متخصص را جلب کنید، پیشنهادهای کمتری دریافت خواهید کرد. بهتر است از به کار بردن عناوین کلی مانند : طراح و برنامه نویس وب و موبایل، نیاز به مترجم، طراح حرفه ای برای یک وب سایت خودداری کنید. این عناوین هدف شما از ایجاد پروژه را نشان نخواهند داد. شما می بایست عنوانی انتخاب کنید که در کوتاهترین جمله نشان می دهد چه کاری قرار است برای شما انجام شود.

درباره پروژه خود بیشتر بگویید

چه مهارت هایی نیاز دارید؟

شما برای پروژه خود می توانید تا ۵ مهارت انتخاب کنید. این بدان معنی نیست که حتما باید ۵ مهارت انتخاب شود. انتخاب مهارت یعنی فردی که نیاز دارید تا پروژه شما را انجام دهد، می‌بایست این مهارت‌ها را داشته باشد.
فریلنسرها پس از ثبت نام، مهارت‌های خود را انتخاب می‌کنند و پروژه شما پس از ثبت، برای تمامی فریلنسرهایی که مهارت انجام پروژه شما را دارند ارسال خواهد شد.

پروژه خود را توضیح دهید

هر چقدر توضیحات پروژه شما کامل‌تر و دقیق‌تر باشد، پیشنهادات قیمت دقیق‌تر و بهتری دریافت می‌کنید. همینطور اگر کاربری مهارت لازم برای انجام کار مورد نظر شما را نداشته باشد، پیشنهاد ارسال نمی‌کند. توضیحات پروژه شما می‌بایست مشخص کند چه کاری، در چه مدت زمانی، و با چه شرایطی می‌بایست انجام شود. لطفا از به کار بردن جملاتی مانند : از ارسال قیمت های نجومی خودداری کنید، توضیحات تکمیلی در پیام خصوصی، و همچنین به کار بردن زبان عامیانه و خودمانی خودداری کنید.

آپلود فایل

اگر فایلی دارید که فریلنسر می‌بایست قبل از ارسال پیشنهاد مشاهده کند و به توضیحات شما در معرفی بهتر پروژه کمک می کند، آن را ضمیمه پروژه نمایید.

بودجه شما چقدر است؟

بودجه‌ای که برای این پروژه در نظر گرفته‌اید را وارد کنید. شما می‌توانید بودجه را از لیست انتخاب کنید یا به صورت دستی ثبت کنید.
بودجه شما در جذب فریلنسرهای متخصص مهم است. اگر بودجه پایین برای حجم کار زیاد یا پیچیده انتخاب شود، فریلنسرهای حرفه‌ای برای انجام پروژه شما پیشنهاد ارسال نخواهند کرد.
انتخاب مبلغ دستی را از لیست انتخاب کنید و حداقل و حداکثر مبلغی را که می‌توانید برای این پروژه پرداخت کنید را وارد نمایید.

حداقل مبلغی که می‌توانید وارد نمایید، ۱۰۰ هزار تومان می‌باشد.

بیشترین نتیجه را از پروژه خود بگیرید

انتخاب این تنظیمات اختیاری است و هزینه دارد. اگر شما علاوه بر مبلغ ایجاد پروژه، موجودی کافی در حساب خود نداشته باشید، در انتها وارد صفحه پرداخت می شوید و پس از شارژ موجودی حساب خود، مواردی که انتخاب کرده اید برای شما فعال خواهند شد.

پروژه برجسته / فوری
با انتخاب این گزینه، پروژه شما در فهرست پروژه‌های برجسته  و فوری قرار خواهد گرفت. اگر این دو ویژگی را با هم انتخاب کنید، 30% تخفیف دریافت خواهید کرد.

پروژه برجسته
با انتخاب این گزینه، آیکون برجسته به پروژه‌های شما اضافه می‌شود و پروژه شما در فهرست پروژه‌های برجسته قرار خواهد گرفت. پروژه برجسته به دلیل برجسته بودن بیشتر مورد توجه فریلنسرهای حرفه ای قرار می گیرد و فریلنسرهای بیشتری در پروژه شرکت خواهند کرد.

پروژه فوری
با انتخاب این گزینه، آیکون پروژه فوری به پروژه شما اضافه می‌شود و پروژه شما در فهرست پروژه‌های فوری قرار خواهد گرفت. پروژه فوری نشانگر عجله کارفرما برای انجام هرچه سریع تر پروژه است و مورد توجه فریلنسرهای حرفه ای که علاقه دارند زودتر پروژه دریافت کنند قرار می گیرد.

پروژه محرمانه
با انتخاب این گزینه، توضیحات پروژه شما فقط برای کاربرانی که وارد سایت شده اند قابل مشاهده است و غیر از نام پروژه، توضیحات پروژه شما در موتورهای جستجو قرار نخواهد گرفت. بنابراین اگر این گزینه را انتخاب می‌کنید دقت کنید که نام پروژه شما هم عمومی‌تر انتخاب شود.

پروژه تمام وقت
در پروژه های معمولی، فریلنسر و کارفرما اجازه درج اطلاعات تماس در پونیشا را ندارند. اگر شما تصمیم به استخدام، رد و بدل کردن اطلاعات تماس، ملاقات حضوری، و یا ثبت پروژه های بازاریابی داشته باشید، پروژه شما می‌بایست بصورت تمام وقت ایجاد شود. در نظر داشته باشید که اطلاعات تماس می‌بایست در پیغام خصوصی در اختیار پیمانکار قرار گیرد. در پروژه تمام وقت، از کارفرما و فریلنسر تا سقف 50,000,000 ریال کمیسیون دریافت نمی شود.

پروژه متمایز
رنگ پیش زمینه پروژه شما در فهرست پروژه ها، متمایز از بقیه پروژه ها خواهد بود. این کار باعث می شود فریلنسرهای بیشتری به پروژه شما توجه کنند.

لطفا توجه کنید

قبل از ثبت پروژه، متن پروژه خود را با دقت مطالعه کنید، ایرادات املایی را تصحیح کنید. نوشتن متن بصورت روان خوب است ولی از ادبیات مناسب استفاده کنید و از زبان کوچه و بازار استفاده نکنید. شما کارآفرین حرفه‌ای هستید و نوشتار شما می‌بایست گویای این موضوع باشد.

پس از ثبت پروژه، امکان ویرایش نام، توضیحات، مهارت و بودجه پروژه به هیچ عنوان وجود ندارد.

اگر همه موارد درست بود پروژه خود را ثبت کنید. پس از ثبت پیغامی برای شما ارسال می شود که اعلام می کند پروژه شما با موفقیت ایجاد و برای بررسی به مدیریت ارسال شد و شما از طریق اطلاعیه و ایمیل از نتیجه آگاه خواهید شد. سپس به صفحه داشبورد خواهید رفت و وضعیت پروژه شما در صفحه داشبورد و در قسمت فعالیت های کارفرمایی، می‌بایست به صورت در حال بررسی باشد.

آیا این مطلب مفید بوده است؟