پروژه ماکرو اکسل- ویژوال بیسیک اکسل vba شامل چه جزئیاتی است:

سلام دوستان
من یه فایل اکسل دارم که توش یک ماکرو داره و این ماکرو یه جاهایی کار نمیکنه و خطا میده و میخوام یکی برام اصلاحش کنه.( که البته یکی از دوستان خودتون توی انجمن زحمت اولیه رو کشیده)
فایل رو پیوست کردم.
کارکرد ماکرو به این شکله که وقتی روی سلولهای ستون d دبل کلیک میکنیم یک بروزر باز میشه و از اونجا میریم داخل فایل های کامپیوتر و یک عکس انتخاب میکنیم و اوکی میکنیم . بعد نام عکس به محتوای سلول a تغییر میکنه و نام تغییر یافته توی ستون d میشینه و از طرف دیگه نام عکس توی فولدر کامپیوتر هم به همین شکل عوض میشه .
مثلا محتوای سلول a ما عدد 2545 هست و ما روی ستون d دبل کلیک میکنیم و با استفاده از بروزر عکس با نام adel.jpg رو از دستکتاب انتخاب میکنیم , بصورت اتوماتیک نام عکس به jpg.2545 تغییر میکنه و این نام توی سلول d میشینه و نام عکس توی دسکتاب هم تغییر میکنه .

حالا به سه تا اصلاح نیاز دارم :
1- این ماکرو با عکس هایی که نام فارسی یا ک و ی عربی دارن مشکل داره و درست عمل نمیکنه یعنی نمیتونه نام عکس توی فولدر خودش رو تغییر بده که میخوام این اصلاح بشه.
2-اگه توی فولدری که داریم عکس رو از اونجا برداریم یه عکس با نام 2255 باشه و محتوای سلول a ما هم 2255 باشه , ما یک عکس مثلا با نام adel.jpg رو از همین فولدر بر میداریم و وارد اکسل میکنیم اگه محتوای سلول a هم 2255 باشه وقتی تغییر نام توی فولدر انجام میشه اونوقت دوتا عکس با نام 2255 خواهیم داشت , که میخوام این ماکرو برای این مورد هشدار بده .

3- یک فایل دیگه هم به من بدید که در اون نام فایل به محتوای سلول های ستون b تغییر کنه و در فولدر ع=هم همین اتفاق بیوفته.
ممنون میشم کمکم کنید .

بودجه پروژه

مهارت های مورد نیاز

فریلنسرهایی که در این پروژه پیشنهاد ارسال کرده اند

 • 0 میانگین امتیاز
  • 0
   Visual Basic
  در 2 روز
 • 0 میانگین امتیاز
  در 5 روز
 • 0 میانگین امتیاز
  در 7 روز
 • 0 میانگین امتیاز
  • 0
   Visual Basic
  • 0
   Excel
  در 10 روز