پروژه ترجمه ی زیرنویس شطرنج ۳ (قیمت پیشنهادی برای ۶۰ دقیقه است) شامل چه جزئیاتی است:

توضیحات پروژه


حدود ۱۰۰ ساعت ویديو آموزشی در ارتباط با بازی شطرنج موجود است که قرار است زیرنویس شود، فایل زیرنویس به طور اتوماتیک توسط یوتیوب تولید شده است.
مسايل زیر بسیار مهم است که باید در ترجمه ی زیرنویس رعایت شود:۱. بسیار بسیار مهم‌: ترجمه باید روان و شیوا باشد.

۲. فایل تحویلی باید در قالب همان فایل زیرنویسی باشد که یوتیوب در اختیار میگذارد. (به این معنا که زمان بندی زیرنویس دقیقا باید حفظ شود. برای استخراج زیرنویس انگلیسی از یوتیوب میتوانید از سایت https://downsub.com استفاده کنید. برای راحتی در ترجمه ی زیرنویس مطابق با همان فایل انگلیسی میتوانید از نرم افزار subtitle edit و یا subtitle studio استفاده کنید.

۳. نام فایل خروجی عدد مربوط به هر ویدئو باشد. مثلا 1045 . در ضمن فایل خروجی فارسی به فرمت utf 8 و نوع srt ذخیره شود و در صورت وجود گزینه ی compatible with windows line این گزینه رو تیک نزده باقی بگذارید.

۴. با توجه به اینکه ویدئوها تخصصی هستند لطفا در ترجمه ی لغات تخصصی دقت بفرمایید. در ضمن ممکن است موتور یوتیوب بعضی از واژه های مخصوص شطرنج رو اشتباه تشخیص دهد (مثلا pond به جای pawn به معنای پیاده) که باید با شنیدن ویدئو و استفاده از دانش شطرنج ترجمه ی درست انجام شود.

۵. از گذاشتن نقطه و ویرگول در زیرنویس خودداری شود. کلمه ی انگلیسی میتواند در زیرنویس موجود باشد هرچند در جایی که برای لغت ترجمه ی مناسبی وجود ندارد واژه باید به صورت فینگلیش نوشته شود. مثلا برای حرکت en passent نوشته شود "آن پسان" 

۶. با توجه به این که حجم کار گسترده است. و توسط مترجمان زیادی ترجمه میشود لازم است که واژگان تخصصی شبیه به هم ترجمه شوند چند نمونه از این واژگان و ترجمه ی آنها در زیر آمده است: Row: سطرcolumn: ستونpawn: پیاده یا سربازrook: رخ ( و نه قلعه)castle king side: قلعه کوچکcastle queen side:قلعه بزرگpin: آچمزen passent: آن پسانpromotion: ترفیع (منظور ارتقای پیاده به وزیر یا مهره های دیگر هنگام رسیدن به ردیف آخر است)stalemate: پات (به معنای مساوی شدن بازی هنگامی که یکی از طرفین بدون اینکه کیش باشد هیچ حرکت قانونی نداشته باشد)piece: مُهرهcapture a piece: مهره را زدنminor piece: سوار سبکfile: ستون (closed file: ستون بسته و open file : ستون باز)fork: چنگال (یعنی وقتی یک مهره مثل اسب، فیل یا پیاده در آن واحد به بیش از یک مهره ی حریف حمله میکنه)deflection: منحرف کردنdiscovered check: کیش برخاست (یعنی با حرکت دادن یک مهره از خودتان که قبلا جلو کیش شدن حریف را گرفته بود الان باعث کیش شدن او میشوید)double check: کیش دوگانه یا کیش دوبلclearance: خالی کردن (ستون، سطر یا قطر)windmill: آسیاب کردن (وقتی که به کمک دو مهره با کیش برخاست های پشت سرهم تعداد زیادی از مهره های حریف را میزنید)passed pawn: پیاده ی رونده (یعنی پیاده ای که هیچ پیاده ی دیگه ای نمیتونه جلو وزیر شدنش رو بگیره)isolated pawn: پیاده ی منفرد (توسط هیچ پیاده ی خودی حمایت نمیشود)double pawn: پیاده ی دوبلhanging pawns: پیاده های آویزانbackward pawn: پیاده پشتیبانfixed pawn: پیاده بلوکه شده۷. لحن ترجمه عامیانه باشه ولی نه خیلی عامیانه. مثلا:امروز میخوایم یکی از بهترین دفاعهای شطرنج رو آموزش بدیم. خیلی خب برای شروع بهتره که یادتون باشه که این شروع بازی خیلی حاده
۸. در نهایت اینکه لطفا اگه معادل کلمه ای رو نمیدونستید یا معادل خوبی براش پیدا نکردید در درجه ی اول از اینجانب بپرسید و در درجه ی دوم اون معادل رو با یک رنگ دیگه مشخص کنید تا بعدا در ویرایش بتونیم درستش کنیم. ندانستن عیب نیست :)۹. در صورتی که زیرنویس یوتیوب یک لینک موجود نیست، در صورت تمایل شما آن لینک با یک لینک دیگر تعویض خواهد شد.۱۰. در صورتی که زمان لینکهای ارسالی از ۱ ساعت بیشتر باشد به همان نسبت با شما محاسبه میگردد.

امکانات ویژه

برجسته
فوری

بودجه پروژه

پروژه با موفقیت انجام شده است

فریلنسرهایی که در این پروژه پیشنهاد ارسال کرده اند

 • 6163 میانگین امتیاز
  • 6132
   ترجمه
  • 6194
   ترجمه انگلیسی ب..
  در 3 روز
 • 1566 میانگین امتیاز
  • 1566
   ترجمه
  • 1566
   ترجمه انگلیسی ب..
  در 20 روز
 • 1041 میانگین امتیاز
  • 1041
   ترجمه
  در 3 روز
 • 0 میانگین امتیاز
  • 0
   ترجمه انگلیسی ب..
  در 2 روز