پروژه ایجاد اشتراک ماهیانه برای دسترسی به پست‌های وبلاگ روی وردپرس شامل چه جزئیاتی است:

شرح پروژه:

وبلاگ - با قالب بسیار ساده - که در حال حاضر روی BlogSpot است به دامنه ی اختصاصی و بر روی WordPress منتقل شود. (هاست و دامین موجود است و روی سایت الردی قالب وردپرس نصب شده. صرفا احتیاج به ویرایش و راه‌اندازی دارد).

برای دسترسی به پست‌های وبلاگ، سیستم اشتراک کاربران و پرداخت نقدی برای اشتراک ماهیانه یا سالیانه اضافه شود. به شکلی که کاربری که اشتراک نگرفته، نمی‌تواند مطالب را ببیند.


مراحل:

1. تمپلیت وبلاگ در WordPress مقصد آماده شده است. اما لازم است تا بازبینی شود تا ایرادی نداشته باشد.


2. پست‌ها و مطالب از BlogSpot به WordPress دامنه اختصاصی منتقل شود و همه چیز تست شود که لینک‌ها درست باشد و مشکلی وجود نداشته باشد.


3. در WordPress این امکان اضافه شود که یک پست جدید:


* یا عمومی است که هر مخاطبی می تواند آن را ببیند.

* یا تیتر آن عمومی است و مشاهده‌ی محتوای آن نیاز به اشتراک دارد.

* یا کل پست فقط در صورت داشتن اشتراک قابل مشاهده خواهد بود.


4. در صفحه اول، یک پست بصورت دائم در ابتدای صفحه نمایش داده خواهد شد که در آن موضوع اشتراکی شدن این صفحه توضیح داده می‌شود. لینک‌های موجود در آن پست:


* لینک اشتراک ماهانه‌ی وبلاگ: که در این جا کاربر، هزینه‌ی لازم برای اشتراک یک ماه آینده‌ی وبلاگ را می‌پردازد و از لحظه‌ی پرداخت به مدت یک ماه به مطالب وبلاگ دسترسی خواهد داشت.

* لینک دسترسی به آرشیوها: لیست آرشیوها - بر اساس ماه و سال - باید آماده شود. روبروی هر یک «درخواست دسترسی» قرار می‌گیرد. با انتخاب درخواست دسترسی به صفحه‌ی پرداخت وجه هدایت می‌شود. و پس از پرداخت، دسترسی به آن آرشیو برای او فراهم می‌شود.


طبعن در این مرحله به شکل‌های دیگری نیز می توان عمل کرد. مثلن این که می توانیم در لیست آرشیو ها در مقابل آرشیو هر سال یک چک باکس قرار گیرد. کاربر سال‌هایی را که می‌خواهد داشته باشد، تیک می‌زند. هم‌زمان با تیک زدن، جمع کل قابل پرداخت در پایین صفحه محاسبه و نمایش داده می‌شود. سپس در نهایت با یک بار پرداخت بر روی کلید پرداخت و یک بار پرداخت کردن کل مبلغ، دسترسی به تمام سال‌هایی که خواسته را خواهد داشت.


* دسترسی به Help Desk برای این که اگر مشکلی پیش آمده باشد.


5. آماده کردن صفحه‌ی اشتراک:


پیاده‌سازی این قسمت بر اساس امکانات و پیشنهاد شما انجام خواهد شد.


ساده ‌رین روش تعریف کاربر است. حداقل اطلاعات را - مثل آدرس ایمیل و تلفن را بگیریم. و یک پسورد در اختیارش بگذاریم.


در هنگام مراجعه به وبلاگ، درخواست لاگین انجام می‌شود و بر اساس نتیجه‌ی لاگین به مطالب دسترسی پیدا خواهد کرد.


راه بعدی تعریف کد دسترسی مدت داره. یعنی صفحه که باز می‌شه با سطح دسترسی حداقلی و عمومی. بعد - به عنوان مثال یک پاپ-آپ باز می شه و کد می‌خواد. و اگه کد رو درست وارد کنیم، صفحه مطالب Private رو هم بهش نشون می‌ده.


6. بعد از آماده شدن این صفحات، می ریم سراغ زرین پال و ازشون Merchant Code می گیریم. و درگاه رو کامل می‌کنیم. اکانت زرین پال گرفته شده و درگاه پرداخت هم ازشون دارم و فعاله. فقط کافیه که این‌جا صفحات و صفحه پرداخت و ... آماده بشه تا ظرف یک روز مرچنت کد جدید بگیریم.


7. بعد از این که یک نفر درخواست دسترسی کرد، به صفحه بانک هدایت‌ش کردیم، پرداخت کرد و برگشت به صفحه‌ی ما، اولن باید پیغام‌های مناسب بهش نشون بدیم. مثلن پرداخت کردی، ممنون، تو به مدت یک ماه، مشترک این صفحه شدی. یا پرداخت‌ت به فلان دلیل انجام نشد. یا ...


و همین پیغام‌ها، اگه آدرس ایمیل هم داریم از مشتری، براش ایمیل هم بشه.


و در صورت ثبت‌نام شدن، در زمانی که نزدیک می‌شیم به زمان پایان مدت اعتبارش هم ایمیل یادآوری براش ارسال بشه که بیا حق اشتراک دوره‌ی بعدت رو بپرداز تا وقفه نیفته و ...


8. گزارش ثبت‌نام‌ها و ... رو هم مدیر وبلاگ بتونه بگیره.

بودجه پروژه

پروژه با موفقیت انجام شده است

فریلنسرهایی که در این پروژه پیشنهاد ارسال کرده اند

 • 916 میانگین امتیاز
  • 2350
   وردپرس
  • 0
   وبلاگ
  • 400
   طراحی وب سایت
  در 20 روز
 • 512 میانگین امتیاز
  • 825
   وردپرس
  • 200
   طراحی وب سایت
  در 5 روز
 • 0 میانگین امتیاز
  • 0
   وردپرس
  • 0
   طراحی وب سایت
 • 0 میانگین امتیاز
  در 20 روز