1. خانه
  2. راهنما
  3. فریلنسر
  4. بعد از اینکه کارفرما پیشنهاد من را انتخاب کرد چه کار کنم؟

بعد از اینکه کارفرما پیشنهاد من را انتخاب کرد چه کار کنم؟

هر زمان شما برای انجام پروژه توسط کارفرما انتخاب شوید، پیشنهاد شما با رنگ دیگری نسبت به بقیه پیشنهادها نشان داده می شود و برای شما نوتیفیکیشنی ارسال می شود.

شما ۵ روز فرصت دارید تا انجام پروژه را تائید کنید. قبل از تائید انجام پروژه، لطفا همه جوانب را در نظر بگیرید. اگر وقت کافی برای انجام پروژه ندارید، اگر پروژه را درست متوجه نشده اید، و یا اگر مهارت کافی ندارید، حتما قبل از تائید انجام پروژه آنها را بررسی کنید.

اگر انجام پروژه را تائید کنید و پس از آن، پرداخت امن را به کارفرما بازگردانید و پروژه را لغو کنید، سیستم شما را مقصر می‌داند و با این کار به کارفرما و پونیشا ضرر وارد می‌کنید و برای شما نمره منفی در نظر گرفته خواهد شد.

بعد از تائید انجام پروژه، میزکار برای شما و کارفرما فعال می‌شود و در آن قسمت می‌توانید با کارفرما از طریق ارسال پیام ارتباط داشته باشید، فایل ارسال کنید، و قیمت و زمان پروژه را ویرایش کنید.

حتما پیش از شروع به کار، از کارفرما درخواست کنید تا برای شما پرداخت امن ایجاد کند. اگر قبل از ایجاد پرداخت امن برای کل مبلغ پروژه، پروژه را برای کارفرما ارسال کنید، ممکن است کارفرما پرداخت امن را ایجاد نکند و شما ضرر خواهید کرد.

ما همواره به فریلنسر توصیه کرده ایم که تا زمانی که برایش پرداخت امن ایجاد نشده است، کار را شروع نکند و تا زمانی که کل مبلغ پروژه پرداخت امن ایجاد نشده است، کار را تحویل ندهد تا اگر مشکلی برای وی پیش آمد و کارفرما هزینه را پرداخت نکرد، بتوان از طریق سیستم حل اختلاف مشکل را پیگیری کرد.

ممکن است سوال پیش بیاید که چرا در ابتدا درصدی از مبلغ پروژه، پرداخت امن می‌شود و نه ۱۰۰%؟ در بعضی موارد وقتی مبلغ پروژه کم است، می‌توانید ۱۰۰% پرداخت امن درخواست کنید. ولی در بعضی موارد اگر مبلغ پروژه بالا باشد و زمان اجرای پروژه طولانی باشد، ممکن است کارفرما تمایلی نداشته باشد تا کل مبلغ پروژه را از ابتدای پروژه به صورت پرداخت امن ایجاد کند. با این امکان کارفرما می‌تواند درصدی از مبلغ را در ابتدا، و باقیمانده را در انتها و پیش از دریافت پروژه، پرداخت امن ایجاد کند.

آیا این مطلب مفید بوده است؟