1. خانه
  2. راهنما
  3. کارفرما
  4. چه زمان و چطور پرداخت امن را برای فریلنسر آزاد کنم؟

چه زمان و چطور پرداخت امن را برای فریلنسر آزاد کنم؟

تمام پرداخت‌های پروژه‌ها در پونیشا، می‌بایست از طریق پرداخت‌ امن صورت گیرد. در این صورت اگر پروژه شما با اختلاف مواجه شود، می‌توانید از سیستم حل اختلاف برای باز پس‌گیری وجه خود استفاده کنید.

پرداخت امن، بیعانه نیست که پیش از انجام کار به فریلنسر پرداخت شود. پرداخت امن، در واقع روش پرداخت مطمئن برای انجام پروژه است. کارفرما با ایجاد پرداخت امن، به پیمانکار مبلغی پرداخت نمی کند و تنها این مبلغ را به عنوان امانت به سایت می سپارد و بلوکه می کند و هر زمان پروژه را دریافت کرد و از آن رضایت داشت، آن را برای فریلنسر آزاد می کند. کارفرما با ایجاد پرداخت امن، مطمئن خواهد شد تا زمانی که پروژه خود را بصورت کامل دریافت نکرده است، مبلغی به پیمانکار پرداخت نمی کند. بنابراین ما همواره به کارفرما توصیه می کنیم تا قبل از تحویل کامل پروژه، مبلغ پرداخت امن را آزاد نکند و در غیر اینصورت عواقب آن متوجه کارفرما خواهد بود.

پیمانکار نیز از انجام پرداخت پس از اجرای پروژه مطمئن می شود و می داند اگر پروژه را به کارفرما تحویل دهد، و کارفرما مبلغی به وی ندهد، میتواند از طریق سیستم حل اختلاف پیگیری کند و مبلغ را پس بگیرد. ما همواره به فریلنسر توصیه کرده ایم که تا زمانی که برایش پرداخت امن ایجاد نشده است، کار را شروع نکند و تا زمانی که کل مبلغ پروژه پرداخت امن ایجاد نشده است، کار را تحویل ندهد تا اگر مشکلی برای وی پیش آمد و کارفرما هزینه را پرداخت نکرد، بتوان از طریق سیستم حل اختلاف مشکل را پیگیری کرد.

بسته به نوع پروژه، شما می‌توانید تصمیم بگیرید چطور از پرداخت امن استفاده کنید. در زیر چند مثال کوچک ارائه می‌کنم تا بهتر متوجه این مسئله شوید:

۱- زمانی که پروژه کوچک است و اگر کل کار تحویل داده نشود، امکان استفاده از پروژه نیست.

کارفرما می‌تواند کل مبلغ پروژه را پرداخت امن ایجاد کند و هر زمان که کل پروژه را تحویل گرفت و از نتیجه کار رضایت داشت، پرداخت امن را برای فریلنسر آزاد کند.

۲- زمانی که پروژه نسبتا بزرگ است و کار می‌تواند به بخش‌های کوچک تقسیم شود.

کارفرما می‌تواند برای هر قسمت از کار، پرداخت امن ایجاد کند و پس از دریافت آن قسمت، پرداخت امن مربوط به آن را آزاد کند.

۳- پروژه بزرگ است ولی اگر کل کار تحویل داده نشود، برای کارفرما ارزشی ندارد.

کارفرما می‌تواند درصدی از مبلغ پروژه را پرداخت امن ایجاد کند تا فریلنسر با خیال راحت کار را شروع کند. هر زمان کار انجام شد و قبل از اینکه فریلنسر پروژه را تحویل دهد، کارفرما می بایست باقی مبلغ را پرداخت امن ایجاد کند و کار را تحویل بگیرد و اگر مشکلی نبود، پرداخت امن را برای فریلنسر آزاد کند.

چطور پرداخت امن را آزاد کنم؟

به قسمت میز کار پروژه مورد نظر بروید. در قسمت مدیریت پرداخت های امن، مطابق تصویر زیر، بر روی اقدامات کلیک کنید و مبلغ مورد نظر خود را آزاد کنید.

اگر از پروژه ای که تحویل گرفته اید رضایت دارید، بر روی پرداخت امن آزاد شود کلیک کنید و مبلغ را برای فریلنسر آزاد کنید.

آیا این مطلب مفید بوده است؟