1. خانه
  2. راهنما
  3. فریلنسر
  4. چطور شروع به کار کنم و پروفایلم را تکمیل کنم؟

چطور شروع به کار کنم و پروفایلم را تکمیل کنم؟

پس از ثبت نام در پونیشا، مهمترین کار تنظیمات اولیه است.

ویرایش اطلاعات شخصی

از نظر ما مهمترین مورد برای یک فریلنسر، یک پروفایل حرفه ای است. اگر شما در کاری که انجام می دهید مهارت بالا داشته باشید ولی پروفایل شما نتواند آن را بخوبی نشان دهد، کارآفرینان به راحتی از آن می گذرند. ولی اگر شما پروفایل حرفه ای داشته باشید که خوب نوشته شده باشد، تصویر مناسبی داشته باشد و برای آن وقت گذاشته شده باشد، این احساس برای کارآفرین ایجاد می شود که ممکن است شما فرد مناسبی برای همکاری با او باشید.

تصویر پروفایل

اولین چیزی که کارآفرین می بیند تصویر پروفایل شماست. متاسفانه خیلی از فریلنسرها هیچ توجهی به این مسئله ندارند.
تصویر نامناسب برای پروفایل، علیه شما کار می کند. تصویر بدون لبخند با کیفیت پائین کارفرمایان را دور می کند. بیش از ۵۰% کارفرمایان بعد از ارسال پیشنهاد پروفایل شما را مشاهده می کنند. با قراردادن تصویر شخصی به جای لوگو، شما ۲۶% شانس بیشتری برای انتخاب شدن دارید.

از تصاویر زیر در پروفایل خود استفاده نکنید: تصویر خیلی محو یا خیلی تاریک، تصویر فرزند خود، تصویر خیلی دور، تصویر خیلی جدی، بدون تصویر

تایید نام و موبایل

سپس اطلاعات شخصی خود شامل نام و نام خانوادگی را با دقت تکمیل کنید. توجه داشته باشید که امکان ویرایش نام و نام خانوادگی و ایمیل شما در آینده وجود ندارد. در زمان برداشت وجه، این نام و نام خانوادگی میبایست با نام صاحب حساب بانکی هم خوانی داشته باشد و اگر نام و نام خانوادگی شما در پروفایل، با نام و نام خانوادگی روی کارت بانکی یکی نباشد، درخواست برداشت رد می‌شود.

برای ایجاد درخواست برداشت وجه، حساب شما می بایست تایید شده باشد و برای داشتن یک حساب تایید شده، نام و موبایل شما میبایست تایید شده باشد. ابتدا بر روی تایید نام کلیک کنید و شماره کارت ملی خود را وارد کنید و تصویر کارت ملی خود را ضمیمه و برای ما ارسال کنید. سپس بر روی موبایل خود را تایید کنید کلیک کنید و کد تایید موبایل را وارد نمایید و آن را ثبت کنید.

تکمیل سایر اطلاعات شخصی

نام کشور و شهر محل شکونت خود را وارد کنید، موقعیت زمانی خود را مشخص کنید، زبان وب سایت را انتخاب کنید، و در آخر تمامی این تغییرات را ذخیره کنید.

ارتقا حساب کاربری

برای ارسال پیشنهاد و تکمیل پروفایل خود در پونیشا، می‌بایست عضویت خود را ارتقا دهید. همه کاربرها در زمان ثبت نام، ۵ پیشنهاد رایگان دریافت می کنند تا بیشتر و بهتر با عملکرد سایت آشنا شوند. سه پلن عضویت در پونیشا وجود دارد. شما می‌توانید با توجه به نیاز خود، ابتدا نوع عضویت و سپس مدت زمان آن (ماهیانه / سالیانه) را انتخاب کنید.

شما در هر زمان می‌توانید عضویت خود را به پلن بالاتر انتقال دهید، ولی به این مورد توجه کنید: با ارتقا از پلن برنزی و نقره‌ای به پلن بالاتر، مدت زمان عضویت تغییر نمی‌کند و فقط امکانات پلن بالاتر برای شما فعال می‌شود. بنابراین اگر در روزهای آخر عضویت، پیشنهادهای شما تمام شده است منتظر شوید عضویت شما پایان یابد، سپس عضویت جدید خریداری کنید.

ویرایش مهارت‌ها

ممکن است شما مهارت‌های خیلی زیادی داشته باشید، اما در این قسمت فقط مهارت‌هایی را انتخاب کنید که می‌خواهید پروژه های مرتبط با آن مهارت را انجام دهید. شما فقط می‌توانید در پروژه‌هایی که مهارت انجام آن را انتخاب کردید، پیشنهاد ارسال کنید.
در نظر داشته باشید تنها پروژه‌هایی که مهارت انجام آن را انتخاب کردید، از طریق ایمیل برای شما ارسال می‌شود.

 ویرایش اطلاعات حساب بانکی

در این قسمت شماره شبا و شماره کارت خود را با اعداد انگلیسی و بدون درج فاصله، وارد نمایید.

ویرایش رزومه

در این قسمت، خلاصه ای که از کارهایی که تا به حال انجام داده اید و همچنین سوابق کاری و سوابق تحصیلی خود را وارد نمایید.

ویرایش نمونه کار

شما می توانید روزانه 3 نمونه کار و در ماه 30 نمونه کار به پروفایل خود اضافه کنید.

برای اضافه کردن نمونه کار به پروفایل، از منوی کناری در بخش ویرایش پروفایل، نمونه کار را انتخاب کنید. همه نمونه کارها می بایست یک تصویر داشته باشد. حداکثر حجم تصویر 8MB می باشد و تصویر می بایست در سایزهای ارائه شده باشد.

تصویر نمونه کار خود را در نرم افزارهایی مانند فوتوشاپ طراحی کنید و سپس آپلود کنید. تصویر کوچک را تنظیم کنید و یک عنوان مناسب برای نمونه کار خود انتخاب کنید.توضیح دهید چه کارهایی را در این پروژه انجام داده اید، برای مثال اگر تصویر یک اپلیکیشن موبایل است و شما فقط برنامه نویسی آن را انجام داده اید در توضیحات این مورد را مشخص کنید.

مهارت هایی که شما برای انجام این نمونه کار به کار برده اید را مشخص کنید. همچنین برچسب های مناسب را انتخاب و نمونه کار خود را ثبت کنید. پس از بررسی و تائید توسط تیم پونیشا، نمونه کار شما به پروفایلتان اضافه خواهد شد.

ویرایش اطلاعیه ها

شما می توانید تمام ایمیل هایی را که برای شما ارسال می شود را در این قسمت تنظیم کنید.

مشاهده پروفایل

شما می توانید برای پروفایل خود یک کاور تهیه کنید و مشاهده کنید که پروفایل شما از دید عموم به چه شکل دیده می شود.

حال پروفایل شما تکمیل است و می توانید شروع به ارسال پیشنهاد بر روی پروژه های مورد نظر خود کنید.

آیا این مطلب مفید بوده است؟