skip to Main Content
آیا کار فریلنسینگ آسان است؟

آیا کار فریلنسینگ آسان است؟

آیا کار فری لنسینگ آسان است؟
آیا کار فری لنسینگ آسان است؟

کار فریلنسینگ ممکن است راحت‌ترین انتخاب برای افراد باشد، اما هنوز هم افرادی وجود دارد که این کار را دنبال نمی‌کنند. بسیاری از افراد که آشنایی چندانی با کار فریلنسینگ ندارند، ممکن است تصور کنند که در این کار هیچگونه سختی وجود ندارد.
با وجود آنکه اخیرا در سایت‌های مختلف در مورد فریلنسر و فریلنسینگ توضیحات کاملی ارائه شده است، اما همچنان اشخاصی وجود دارند که کار فریلنسینگ را یک “کار واقعی” در نظر نمی‌گیرند.
در این پست، من ۶ چالش دشوار که فریلنسرها با آن مواجه هستند را شرح خواهم داد. اگر مشتری یا آشنایی دارید که فریلنسینگ را به عنوان یک کار واقعی درک نمی‌کند، وی را مستقیما به این پست ارجاع دهید.

۶ چالشی که کار فریلنسینگ را دشوار می‌سازد

اگر کار فریلنسینگ به درستی انجام شود، کار بسیار سختی خواهد بود. فریلنسرهایی که غیر این را ادعا می‌کنند، احتمالا در کسب و کار خود مدت طولانی دوام نخواهند آورد.
در اینجا برخی از چالش‌هایی را عنوان می‌کنیم که نشان می‌دهد کار فریلنسینگ سخت‌تر از آن چیزی است که بسیاری از مردم تصور می‌کنند:

 1. کار یک فریلنسر بازی کردن نیست : افراد ناآگاه و بی تجربه اغلب تصور می‌کنند که یک فریلنسر وقت خود را صرف کار بر روی پروژه‌های آسان و سرگرم‌کننده می‌کند. این برداشت اشتباه از این واقعیت سرچشمه می‌گیرد که فریلنسرها این توانایی را دارند که هر زمان که مایل باشند، کار نکنند و دست از کار بکشند (خصوصا زمانی که استطاعت مالی داشته باشند). حقیقت این است که بسیاری از پروژه‌های فریلنسینگ آسان و سرگرم‌کننده نیست. کسانی که فریلنسرها را استخدام می‌کنند، در واقع خودشان پروژه آسان و سرگرم‌کننده ای انجام می‌دهند. مشتریان به طور معمول به این دلیل که یا نمی دانند که چگونه پروژه را انجام دهند و یا خودشان نمی‌خواهند آن را انجام دهند، پروژه‌های سخت‌تر خود را به فریلنسرها واگذار می‌کنند.
 2. وجود چند کارفرما : یکی دیگر از رایج‌ترین برداشت‌های اشتباه در مورد فریلنسینگ این است که یک فریلنسر هیچ کارفرمایی ندارد. در حالی که از لحاظ فنی این درست است، اما به این معنا نیست که یک فریلنسر به هیچ کسی پاسخ نمی‌دهد. فریلنسرها می‌بایست پاسخگوی مشتریان خود باشند. به منظور دریافت پروژه‌های بیشتر، بسیاری از فریلنسرها همزمان می‌بایست بر روی پروژه‌های مختلفی و برای مشتریان متعددی کار کنند. بنابراین، به جای اینکه به نظر برسد که هیچ رئیسی وجود ندارد، فریلنسرها اغلب همزمان برای کارفرمایان مختلفی کار می‌کنند. اگر فکر می‌کنید راضی ساختن یک کارفرما کار دشواری است، تصور کنید کار برای پنج کارفرما چه وضعیتی خواهد داشت.
 3. چرخه فراوانی و قحطی : دریافت حقوق به صورت منظم یکی دیگر از چالش‌های کار فریلنسینگ می‌باشد. بیشتر افرادی که فریلنسر نیستند اغلب یک درآمد ثابت دریافت می‌کنند. برای فریلنسرها، همه چیز متفاوت است. در یک ماه ممکن است بیش از حد توانشان کار برای انجام دادن داشته باشند ( و در نتیجه یک درآمد عالی داشته باشند). در ماه بعد ممکن است به سختی کاری برای انجام دادن پیدا کنند ( و درآمد کمی داشته باشند). البته، برای فریلنسرها روش‌هایی وجود دارد که بتوانند این چرخه‌های فراوانی و قحطی را مدیریت کنند، اما این روش‌ها محفوظ از خطا و شکست نیستند.
 4. کار نکردن = حقوق نداشتن : اکثر کارفرمایان به کارمندان خود در زمان تعطیلات و روزهای بیماری مرخصی با حقوق می‌دهند. فریلنسرها، در روزهای مرخصی هیچگونه حقوقی دریافت نخواهند کرد. اگر یک فریلنسر یک روز کار نکند، برای آن روز هیچ مبلغی دریافت نخواهد کرد. در نتیجه، فریلنسرها اغلب در تعطیلات کار را همراهخود خواهند داشت و یا حتی زمانی که کسالت دارند کار می‌کنند. (نداشتن حقوق یکی از سخت‌ترین مفاهیم برای توضیح دادن به افرادی است که فریلنسر نیستند.)
 5. فروش : آیا به فروش علاقه دارید؟ من هم همینطور. در واقع برای بسیاری از ما، خرید و فروش یکی از چیزهایی است که مایل به انجام آن می‌باشیم. با این حال، اگر می‌خواهید به عنوان یک فریلنسر در کسب و کار خود باقی بمانید، می بایست فروش را یاد بگیرید. هر بار که یک مشتری با شما تماس می‌گیرد، مسلما خدمات شما آن چیزی است که وی نیاز دارد بنابراین هر آنچه بخواهید می‌توانید پیشنهاد دهید تا به شما پرداخت شود. فروش ثابت بسیاری از فریلنسرهای تازه کار را شگفت زده می کند اما همواره کار آسانی نیست.
 6. همیشه کاری برای انجام دادن وجود دارد : هنگامی که شما یک فریلنسر هستید، همیشه کاری برای انجام دادن وجود دارد. کار شما هرگز واقعا تمام نمی‌شود. حتی اگر در دوره رکود قرار گیرید، کارهایی هستند که شما می‌توانید و می‌بایست آنها را انجام دهید. شما احتمالا نیاز دارید تا نمونه کارهای خود و یا وبلاگ خود را به روز رسانی کنید و یا پروفایل‌ رسانه‌های اجتماعی خود را تقویت کنید. البته، همیشه خود به شخصه می‌توانید امور حسابداری و اداری کسب و کار کوچک خود را نیز انجام دهید.

‌بنابراین، دفعه دیگری که کسی به شما می‌گوید کار فریلنسینگ آسان است، و یا ادعا می‌کند که شما واقعا کار نمی‌کنید، این پست را حتما به آنها نشان دهید.

نوبت شماست
به نظر شما، کار فریلنسینگ آسان‌تر و یا سخت‌تر از مشاغل دیگر است؟ به افرادی که تصور می‌کنند شما “کار واقعی” انجام نمی‌دهید، چه می‌گویید؟

نظرات خود را با ما و دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ها
 1. برای دوستانی که با معنای واژه “فریلنسر” آشنایی ندارند

  قرارداد کارمُزدی یا حق‌الزحمه‌ای یا فری‌لنس، گونه‌ای قرارداد کاری است که بر پایهٔ آن فرد یا شرکتی قول انجام کاری را برای یک کارفرما در ازای دست‌مزدی مشخص را می‌دهد. فریلنسر کسی است که سرویس ها یا خدمات خود را بدون تعهد درازمدت به کارفرما ارائه می کند. آنها معمولا ساعتی، روزانه یا پروژه ای دستمزد می گیرند و اساسا یک کسب و کار یک نفره است.

 2. مورد ۳ واقعا صادقه، اصلا نمیشه برنامه ریزی کرد روی این درآمد، من به شخصه خودم به فریلنسینگ به عنوان یک کمک خرج و مهمتر از اون محلی برای تمرین، ارائه نمونه و سابقه کار، افزایش روابط اجتماعی و تخصصی و آشنایی با برخی از موقعیت های طلایی می بینم و به هیچ وجه روی فریلنسینگ حساب جدی باز نمی کنم.

  1. سید ایوب عزیز،
   شما قدم اول را برداشته‌اید. با کسب تجربیات بیشتر در این زمینه، به زودی به موفقیت بیشتر دست خواهید یافت. شما می‌بایست از کار خود لذت ببرید و به خود اعتماد کنید.

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top