skip to Main Content
سه گام برای راهبری دنیای فریلنسینگ- بخش نخست

سه گام برای راهبری دنیای فریلنسینگ- بخش نخست

بیشتر ما تصور می کنیم که برای راهبر شدن باید وقت و تلاش زیادی به خرج دهیم.  در حالی که این ایده به راهبری ضربه می­زند. بیشتر رهبران بزرگ تلاش می­کنند تا در جنبه­ها و بعدهای مختلفی از زندگی خود توازن و تعادل داشته باشند، این رفتار موجب می­شود دیگران به آن­ها اعتماد کرده و از ایشان تبعیت کنند.

برای آن که میان سایر همکاران فریلنسر خود، شما را به عنوان رهبر بشناسند؛ کافی است ۳ عنصر کلیدی زیر را که در این قسمت و هم چنین در دو بخش آینده مفصلاً در باره هریک می­خوانید، به کار برید:

اوّلین گام: آموزش

هرچند در محیط فریلنسینگ، عموماً افراد باتجربه نقش رهبری را عهده دار می شوند، اما به خاطر داشته باشید بدون آموختن و تعلـّم تجربه چندانی به دست نمی آورید. شما از طریق مطالعه برخط (Online) یا مراجعه و خرید کتاب از کتاب فروشی ها و استفاده از تجربیات مکتوب دیگران، می توانید بدون آزمایش کردن، آموزش ببینید! بنابراین:

  • کتاب بخوانید

کتابی که مربوط به زمینه کاری شما در محیط فریلنسینگ (رسانه، بازاریابی یا برنامه نویسی و …)می­باشد را انتخاب کنید، سپس هدف­های خود را به طور خاص از مطالعه این کتب معین کنید. از خود بپرسید ازین کتاب چه می خواهید؟ همین که خواسته یا خواست­های خود را مشخص کردید، روزی یک ساعت مطالب را مطالعه کنید و سعی کنید هر کتاب را در یک یا دو هفته به پایان برسانید. و از همه مهم­تر: سعی کنید آن­چه را که خوانده­اید به کار برید

  • بلاگخوانی کنید

در بلاگ­هایی که علاقه شما را به خود جذب کرده­اند، مشترک شوید. از مطالب جالبش گرته برداری کنید و با توجه به تفاوت و تمایزی که با بلاگ­های دیگر دارد، سعی کنید این موارد را در بلاگ خود به کاربرید. ببینید آن ها چه کار کرده اند که توجه شما به مطالب و بلاگشان جلب شده است. تمایزها را  پیدا کرده و بکار برید.

  • مجلات، نشریات و مقاله های مختلف را فراموش نکنید

در صنعت و کسب و کار فریلنسینگ، مجلات و مقالات بر خلاف کتاب­ها که رفته رفته در «عصر اطلاعات» منسوخ می­شوند؛ می­توانند به عنوان مراجع قابل توجهی نقش ایفا کنند. بنابرین صفحات مجلات یا نشریاتی که دربرگیرنده اطلاعات مفید مرتبط با کسب و کار شما هستند را اسکن کنید، اطلاعات آن­ها را طبقه بندی کنید و پس از مدتی وقتی به آن­ها رجوع می­کنید در می­یابید که معدن طلایی در دست دارید.

در مقاله­ی بعدی به دو گام بعدی تا راهبری فریلنسینگ می­پردازم. خوشحال خواهم شد پیش از انتشار بخش بعدی این پست نظرشما در خصوص چگونگی راهبری فضای فریلسینگ را بدانم.

این پست توسط دوست خوب ما سیامک سحرخیز تهیه و برای انتشار در پونیشا ارسال شده است

دیدگاه‌ها
  1. فریلنسینگ کار آسانی نیست. به نظر من کسی که اقدام به کسب درآمد از این راه میکند می بایست توانایی های متعددی داشته باشد چرا که فریلنسینگ، خود نیازمند انجام تمامی امور جهت دریافت پروژه از ابتدا تا پشتیبانی می باشد.
    از مزایای فضای فریلنسینگ می توان به افزایش توانایی های شخصی در زمینه های مختلف در زمان انجام پروژه اشاره کرد. از دیگر مواردی که هم مزیت و هم عیب محسوب می شود وجود فضای رقابتی است و چه بسا حضور افراد با توانایی های نامناسب و قیمت های نامتعارف باعث بوجود آوردن عدم اعتماد کارفرمایان متعددی نسبت به فریلنسرها می شوند.
    در کل به کار بصورت فریلنس و پروژه ای علاقه بسیاری دارم و امیدوارم عزیزان پیشرفت های روز افزونی در این راه کسب کنند.

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top