skip to Main Content
شما چه نوع فریلنسری هستید؟

شما چه نوع فریلنسری هستید؟

شما چه نوع فر یلنسری هستید؟
شما چه نوع فر یلنسری هستید؟

کار فریلنسینگ را می‌توان مشابه سلسله مراتب مازلو درنظر گرفت. در سلسله مراتب مازلو، افراد می‌بایست قبل از اینکه قادر به حرکت به سمت “خود شکوفایی” گردند، مراقبت اساسی‌ترین نیازهای خود (غذا، سرپناه، و غیره) باشند. وضعیتی که در آن هر یک از ما به پتانسیل کامل خود می‌رسیم.

یک فریلنسر موفق، با تمامی این مسائل آشنایی دارد.

شما در ابتدای کار به عنوان یک فریلنسر، به زحمت جلو می‌روید و تلاش زیادی می‌کنید تا اولین مشتریان خود را پیدا کنید و کار خود را آغاز کنید. در طول زمان، مشتریان ثابتی پیدا خواهید کرد و یک شبکه کوچک اما بسیار قوی خواهید ساخت. سپس، قادر به انتخاب مشتریان خواهید بود و مشخص خواهید کرد که تمایل دارید با چه کسانی همکاری کنید. اما پایدار بودن از لحاظ مالی، هدف نهایی نیست. هنگامی که مردم برای مشاوره به سراغ شما می‌آیند تا بدانند چگونه تعادل زندگی فریلنسینگ خود را حفظ کنند، آن زمان است که خواهید دانست شما یک”فریلنسر ۳۶۰ درجه” هستید.
این راه همیشه از ابتدا مشخص نیست. به همین دلیل ما “هرم خود شکوفایی فریلنسرها” را به شما معرفی می‌کنیم.
هرم، یک نقشه راه برای زندگی فریلنسرها است. در هر سطح جدید، شما می‌توانید احساس ارتباط و اشتیاق بیشتری داشته باشید که باعث می‌شود کار فریلنسینگ ارزشمند گردد. این یک مسیر پول محور نیست (هر چند شما نیاز به پول کافی برای ادامه زندگی دارید). در عوض، این سفری به سوی اجتماع و اشتراک‌گذاری است.

در اینجا پنج سطح از هرم خود شکوفایی فریلنسرها را عنوان می‌کنم:

فریلنسر غیر رایگان (Unfree) : شما به طور مداوم در مورد پول استرس دارید – داشتن مشتری به تعداد کافی برای پرداخت اجاره بها و غذا، تنها اولویت شماست.

فریلنسر درخواست کننده (Hustling) : در نهایت تعدادی مشتری برای خود پیدا کرده‌اید، اما پراکنده و دوره‌ای هستند. مواردی مانند بیمه و پس‌انداز و یا یک طرح واقعی برای آینده، هنوز دور از دسترس است.

فریلنسر صاحب اختیار (Empowered) : شما مشتریان ثابتی برای خود دارید و شاید حتی بتوانید زمانی را به مسافرت اختصاص دهید (اما در هر نقطه که هستید همچنان می‌بایست ایمیل‌های خود را چک کنید). شبکه شما کوچک اما در حال رشد است.

فریلنسر پرنفوذ (Influential) : مشتریان شما را پیدا کرده‌اند. همکارانتان از شما درخواست مشاوره دارند. شما از لحاظ مالی پایدار و سالم هستید – حتی ممکن است بیمه عمر داشته باشید!

فریلنسر ۳۶۰ درجه (۳۶۰) : تبریک می‌گویم، شما به خود شکوفایی دست یافته‌اید! شما مانند یک طرفدار اصول همکاری و همیاری هستید! به آینده می‌نگرید و خواهید دید زمانی که با شبکه خود کار می کنید، موفق‌تر هستید. شما شاد و سالم هستید – زندگی شما به صورت ۳۶۰ درجه خواهد بود. حتی ممکن است با همکاری دیگران، یک کسب و کار جدید راه‌اندازی کنید!

نظرات شما
به عنوان یک فریلنسر، تعریف شما از موفقیت چیست؟ شما چه نوع فریلنسری هستید و در کدام سطح هرم قرار دارید؟ نظرات خود را با ما و دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ها
    1. جواد عزیز،
      شما با اندکی تمرین و کسب تجربه، می‌توانید به سرعت از پله های این هرم بالا بروید. اعتماد به نفس خود را از دست ندهید و به مشتریان خود انرژی مثبت دهید.

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top