skip to Main Content
قدرت یادداشت‌برداری

قدرت یادداشت‌برداری

یادداشت برداری

آخرین باری که آرزو کردید ای کاش چیزی را یادداشت کرده بودید چه موقع بوده است؟ شاید جزئیات یک جلسه بوده و یا کار مهمی که سریعاً باید انجام می‌دادید و یا چیز ساده‌ای مثل خرید کردن. هر چه بوده، مطمئناً دلتان می‌خواست آن را یادداشت می‌کردید.

همیشه یادداشت بردارید.
جزئیات کوچک مهم هستند. شماره تلفن، زمان و یا محصولی که باید تحویل بدهید. جزئیات کوچک ساده بنظر می‌رسند. ولی یک هفته بعد نمی‌توانید آن‌ها را به یاد بیاورید. و با خود می‌گویید: “اون چی بود؟”

اکنون چیزی را یادداشت کنید، تا لازم نباشد بعداً آن را به یاد بیاورید.

نکاتی که در یادداشت کردن باید به خاطر داشته باشید:
همین حالا یادداشت کنید.

به محض این که با اطلاعاتی روبرو می‌شوید، آنها را یادداشت کنید. همیشه یادداشت بردارید، چرا که نمی‌دانید چه وقت ممکن است به دردتان بخورد.

هیچ چیز کم اهمیت نیست.
اگر چیزی کم اهمیت به نظر برسد، دلیل آن نیست که ممکن است به کارتان نیاید. معمولا موضوعات کوچک هستند که به زودی از حافظه‌تان پاک می‌شوند.

دفترچه یادداشت داشته باشید.
افراد اغلب به همراه داشتن یک دفتر برای یادداشت را فراموش می‌کنند. مهم نیست یصورت کاغذی باشد و یا الکترونیکی، فقط به یاد داشته باشید چیزی برای یادداشت کردن به همراه داشته باشید.

عکس بگیرید.
یادداشت‌برداری فقط نوشتن نیست. گاهی راه سریع‌تر و مؤثرتر آن است که با گوشی همراهتان عکس بگیرید. اگر عکس مهمی است، جایی ذخیره کنید که به راحتی بتوانید پیدا کنید.

مهم نیست چقدر باهوش باشید، شما نمی‌توانید همه چیز را به خاطر بسپارید. یادداشت‌برداری عادت خوبی برای بالابردن بهره‌وری است. اگر چیزی را یادداشت کنید، هرگاه به آن نیاز داشتید می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

برگرفته از: timemanagementninja.com

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top