skip to Main Content
مزایا و معایب برون‌سپاری پروژه‌ها

مزایا و معایب برون‌سپاری پروژه‌ها

advantages-disadvantages-ponisha

تصور کنید وارد ساختمانی شده‌اید که در آن هیچ مرزی وجود ندارد، هیچ موانع زبانی وجود ندارد، و کارمندانی با مهارت ها و استعدادهای نامحدود وجود دارند که اولین هدفشان کمک به کسب و کار شماست.

این چیزی است که به طور معمول به عنوان فضای “ابری” شناخته شده است. این فضای ابری در واقع محلی است (البته در فضای مجازی) که به صاحبان کسب و کارها و حتی صاحبان کسب و کارهای کوچک اجازه می‌دهد تا پروژه‌های خود را با قیمت معقولانه‌ای برون‌سپاری کنند.

این فضای ابری در مکان‌هایی مانند سایت‌های خارجی oDesk، Elance و سایت داخلی پونیشا در دسترس است ، که در آن فریلنسرها بر روی پروژه‌ها قیمت‌ گذاری می‌کنند و با کارفرمایانی که نیاز به مهارت‌های آنان دارند، ارتباط برقرار می‌کنند. برایمثال شما به عنوان یک کارفرما، یک پروژه در زمینه نگارش مقاله، IT، طراحی وب سایت، ورود داده ها، کمک‌های اداری، خدمات ترجمه، یا هر چیز دیگری که ممکن است به آن نیاز داشته باشید، ثبت و ایجاد می‌کنید. سپس می‌بایست منتظر پیشنهادات و رزومه‌های ارسالی فریلنسرها باشید.

به عنوان مثال، ممکن است تصمیم به استخدام یک طراح گرافیک با استعداد از یکی از شهرهای جنوبی ایران، یک مادر خانه دار از غرب ایران برای مدیریت بعضی از پروژه‌ها، و یا یک طراح وب حرفه‌ای بگیرید. شما بر اساس توافق صورت گرفته هزینه آنها را می‌پردازید، و دیگر مسئول مالیات ، زمان تعطیلات، بیمه درمانی، یا مرخصی و استعلاجی آنان نخواهید بود.

در این پست مزایا و معایب برون‌سپاری پروژه‌ها به فریلنسرها را به شما عنوان می‌کنم که همواره می‌بایست به آنها توجه کنید و به خاطر داشته باشید.

مزایای برون‌سپاری

۱- دیدگاه‌های جدید
مهم نیست چقدر سعی می‌کنید فرهنگ کسب و کار خود را خلاقانه نگه دارید، در نهایت کارکنان شما نیز روش‌های مشابه تفکر شما را در پیش خواهند گرفت و از قوانین شما پیروی خواهند کرد. همه آنها سعی می‌کنند تنها در مورد پروژه‌ای که برای شما اهمیت دارد صحبت ‌کنند، و ایده‌های شما را به راحتی می‌پذیرند و در واقع خلاقیت و نوآوری شکل نمی‌گیرد.
در گذشته، شرکتها از استعدادهای تازه برای حل این موضوع استفاده می‌کردند، اما این روزها، کارآفرینان به دنبال ایده‌ها و مفاهیم جدید هستند. با استفاده از فریلنسرها و برون‌سپاری پروژه‌ها، شما قادر خواهید بود از ذهن و استعداد خلاق صدها فرد حرفه‌ای استفاده کنید- همه آنها می‌توانند دیدگاه‌های جدید و نوآوری‌هایی را برای محصولات و خدمات شما به ارمغان بیاورند.

۲- ماندگاری دائمی
هر فردی که کسب و کاری را راه‌اندازی می‌کند، مشکل حفظ کارکنان تمام وقت را در زمان رکود کاملا درک می‌کند. صاحبان کسب و کار معمولا دو حق انتخاب دارند: یا بار مالی کارکنان را حتی در طول زمان رکود به دوش بکشند تا در زمانی که اوضاع بهتر شد همچنان با آنان همکاری کنند، و یا اجازه دهند آنها بروند و زمانی که اوضاع بهتر شد، مجددا فرایند استخدام را انجام دهند و نیروی جدید استخدام کنند.
با برون‌سپاری، صاحبان کسب و کار دیگر لازم نیست این نوع تصمیم گیری‌ها را انجام دهند. یک فریلنسر به صورت پروژه‌ای با شما همکاری می‌کند و تنها زمانی به او پرداخت می‌شود که پروژه را به شما ارائه داده باشد. اگر هم شما پروژه‌ای نداشته باشید، آنها پروژه و کارفرمای دیگری پیدا خواهند کرد و مشغول به کار خواهند شد – این ماهیت کار آنان است، و آنها کار را به این صورت می‌پسندند.

۳- پرداخت هوشمند
اطلاعات و مدارک بی‌شماری در مورد زمان و هزینه‌ای که کارمندان در ساعات کاری تلف می‌کنند وجود دارد. اما برای یک فریلنسر، زمان پول است. اگر آنها در ساعات کاری زمان خود را هدر دهند، در نهایت درآمد کافی برای اداره مخارج زندگی نخواهند داشت.
به همین دلیل، هنگامی که فریلنسری را استخدام می‌کنید، از دو چیز مطمئن خواهید شد: آنها پروژه را تا جای ممکن با سرعت و کیفیت عالی انجام خواهند داد، و شما برای زمان هدر رفته پولی پرداخت نخواهید کرد. کار به صورت پروژه‌ای است بنابراین دقیقا می‌دانید برای چه چیزی مبلغی پرداخت می‌کنید، و چه مقدار هزینه خواهد داشت. هیچ چیز عجیب و نگران‌کننده‌ای در کار نخواهد بود، هیچ زمان هدر رفته‌ای وجود نخواهد داشت، و قطعا هیچ پولی بیهوده پرداخت نخواهد شد.
همه چیز کامل نیست، و برون‌سپاری نیز قطعا از این قاعده مستثنی نیست. حال نگاهی به برخی از جنبه‌های منفی برون‌سپاری خواهیم داشت تا تصمیم بگیرید که آیا برون‌سپاری پروژه‌ها برای شما مناسب است یا خیر.

معایب برون‌سپاری

۱- نداشتن حق انتخاب در فرآیند مصاحبه
گاهی اوقات، یک کارفرما فریلنسری که فکر می‌کند برای کار مناسب است را استخدام می‌کند تا کشف کند که آیا وی واقعا از مهارت لازم برخوردار می‌باشد یا خیر. این اتفاق به این دلیل رخ می‌دهد زیرا مصاحبه به صورت رو در رو انجام نمی‌شود.
در این مواقع شما می‌توانید از متقاضیان نمونه کار درخواست کنید و حتی قبل از سپردن تمامی پروژه به او، از آنها بخواهید تا یک پروژه آزمایشی کوچک را برای شما انجام دهند.

۲- فاصله میان کارفرما و پیمانکار
هنگامی که با یک فریلنسر کار می‌کنید، نمی‌توانید کاملا وی را کنترل کنید، و قادر نخواهید بود بر کار او به صورت مستقیم نظارت داشته باشید. این به این معنی است که اگر به شما بگویند که پنج ساعت در آن روز بر روی پروژه کار کرده‌اند، بیشتر اوقات فقط باید به آنها اعتماد کنید. این موضوع می‌تواند به خصوص زمانی مشکل‌ساز باشد که شما به جای قرارداد پروژه‌ای، به صورت ساعتی با فریلنسر کار می‌کنید.
خوشبختانه، ابزاری برای کمک به شما در مورد این مشکل وجود دارد. سایت‌هایی مانند oDesk و Elance سیستم‌های نظارتی ارائه می‌دهند که تصاویری از زمانی که فریلنسر به صورت آنلاین مشغول به کار می‌باشد را تهیه می‌کنند. بنابراین، اگر شما یک گرافیست را برای طراحی یک لوگو استخدام کرده باشید و به صورت ساعتی به او پرداخت کنید، قادر به دیدن مراحل مختلف پروژه در یک سری از عکس‌های روی صفحه نمایش و همچنین زمان واقعی ایجاد آن خواهید بود.

۳- نداشتن روابط شخصی
به دلیل زمانی که با کارمندان در محیط‌های اداری صرف می‌کنید، شناختن آنان بسیار راحت است. از سوی دیگر، تشکیل یک رابطه شخصی با کسی که هرگز با او ملاقات نکرده‌اید بسیار دشوار است. مطمئنا، شما می‌توانید از طریق ایمیل و تلفن ارتباط برقرار کنید، اما گاهی اوقات می‌خواهید تصویر شخصی که با او در حال صحبت هستید را ببینید.
فن آوری امروز به کسانی که می‌خواهند از راه دور با یکدیگر در ارتباط باشند بسیار کمک می‌کند. با رعایت قوانین سایت مورد نظر، شما می‌توانید از ویدئو کنفرانس استفاده کنید، و یا به سادگی با آنها از طریق سیستم چت آنلاین یا چهره به چهره در ارتباط باشید.

حرف آخر

اکثر کارشناسان معتقدند که هزینه استخدام یک کارمند جدید بسیار بالا می‌باشد. برای بسیاری از کسب و کارهای کوچک این مسئله واقع بینانه نیست. برون‌سپاری راهی را برای کارآفرینان باز کرده است تا از لحاظ کیفیت، توسعه محصول، و به طور کلی شیوه‌های کسب و کار با شرکت‌های بزرگتر به رقابت بپردازند. اگر هنوز کسب و کار خود را برون‌سپاری نکرده‌اید، ممکن است زمان آن باشد تا این کار را انجام دهید.

نوبت شماست

آیا تا به حال پروژه خود را برون سپاری کرده‌اید؟ اگر چنین است، نظرات و تجربیات خود را با ما و دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ها
  1. برون سپاری کردن کار راحتی نیست. قلق‌های خاصی دارد. من حدس می‌زنم اگر کسی بتواند همه قلق‌های آن را پیدا کند بتواند به خوبی از مزایای برون‌سپاری استفاده کند. یکی از بهترین مزایای برون‌سپاری عدم نیاز به کارمند دائمی است.

    من هم خیلی خوشحال می‌شوم اگر تجارب دیگران را در باب این موضوع بدانم. کمک خوبی است برای همه کسانی که اقدام به برون سپاری می‌کنند.

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top