0%

میلیونرهای جوان

میلیونر بودن در جامعه‌‌ی ما بسیار نادر است. بیشتر افراد تمام زندگی خود را کار می‌کنند و هرگز نمی‌توانند به این موقعیت برسند. البته، آنها اغلب برای قانع ساختن خود از جملاتی از این قبیل استفاه می‌کنند: “به پول اهمیتی نمی‌دهم”،”میلیونرها خوشحال نیستند”، “من به این مقدار پول احتیاجی ندارم.”
یک میلیون پول، تصادفی به دست نمی‌آید. اگر به دست آوردن این مقدار پول برایتان هدف نباشد، هرگز به آن نخواهید رسید.
مطلبی که خواهید خواند در واقع در مورد پول نیست، بلکه درباره‌ی شکستن باورهایی است که در حال حاضر درباره پول در ذهن خود دارید و نیز درباره‌ی سوق دادن شما به سوی ثروت واقعی.
اگر با دقت به زندگی میلیونرهای جوان نگاه کنید، خواهید دید که همه‌ی آنها در چند زمینه مشترک هستند…

۱- تشخیص فوریت‌ها
بهترین شرکت‌ها، خواهان استعدادهای جوان هستند. آنها افرادی را می‌پسندد که هدفمند باشند و در موقعیت‌های مختلف زندگی در تشخیص فوریت‌ها ماهر باشند. گوگل، نوجوانان را بیش از فارغ التحصیلان دانشگاه استخدام می کند. حتی تاکنون یک دانش آموز ۱۲ ساله نیز در گوگل استخدام شده است.

این موضوع را درک کنید که زمان حال مهم‌تر از هر زمان دیگری است، و موکول کردن همه چیز به “روزی دیگر” از لحاظ ذهنی بسیاری از رویاهای شما را نابود خواهد کرد. فرصت‌ها، تنها زمانی یک فرصت مناسب تلقی می‌شوند که شما از تمامی مزایای آنها به طور کامل استفاده کنید. این کاری است که میلیونرهای جوان همیشه انجام می‌دهند، آنها همواره در تلاش برای رسیدن به اهداف مختلف و جاه‌طلبی‌های جدید هستند. اگر درباره‌ی دست‌یابی به موفقیت جدی هستید، باید یاد بگیرید که فوریت‌‌ها را تشخیص بدهید، چرا که اکثر افراد جامعه به این موضوع توجهی نمی‌کنند.

۲- تاثیرپذیری مناسب
پشت سر هر میلیونر جوان، یک مربی تحصیلکرده و دانا وجود دارد. هر میلیونر یا میلیاردر به یک راهنما احتیاج دارد که او را هدایت کند، به چالش بکشد، و به سمت افکار بزرگتر سوق دهد. این افراد عمیقاً درک کرده‌اند که بدون اینکه گروهی استثنائی از آنها حمایت کند، غیرممکن است رشد کنند، بیاموزند، و به فردی با درآمد بسیار بالا تبدیل شوند.

افزایش و کاهش موفقیت‌های شما وابسته به کسانی است که در کار خود با آنها شریک هستید؛ بنابراین نسبت به محیط خود آگاه و هوشیار باشید. شما می‌توانید بسیاری از موارد را تحت کنترل خود داشته باشید، اما هرگز نمی‌توانید برای گذر زمان هیچ قانونی وضع کنید، پس مطمئن شوید که وقت خود را افراد مناسب می‌گذرانید.

۳- به حداکثر رساندن نقاط قوت خود
همیشه معلم‌ها، دوستان، والدین، مربیان و هر شخص دیگری این نصیحت را برایتان دارد که “یاد بگیرید روی برطرف کردن عیب‌های خود کار کنید” و ” نقاط ضعف خود را تقویت کنید.” اما همه‌ی میلیونرهای جوان بر بهترین مهارت‌ها و نقاط قوت خود تمرکز می‌کنند. اگر بر مواردی تمرکز کنید که در آنها عملکرد خوبی ندارید هرگز به ثروت نمی‌رسید. پس سعی کنید بفهمید کاری که برای آن ساخته شده‌اید چیست و در چه کاری می‌توانید بهترین باشید.

هنگامی که در یک حوزه‌ی کاری به مهارت دست پیدا کردید و به نتایج خوبی رسیدید، می‌توانید به سراغ کار دیگری بروید. آنهایی که همه فن حریف هستند، به ندرت در کارها فوق‌العاده عمل می‌کنند و اغلب به سادگی هم شکست می‌خورند.

۴- هرگز زمان را با پول معامله نمی‌کنند.
میلیونرهای جوان این حقیقت را دریافته‌اند که هرگز از راه معامله‌ زمان با پول ثروتمند نخواهند شد؛ همانطوری که شما از این راه به ثروت نخواهید رسید. شاید برای مدتی، این روش خوب عمل کند اما در مراحل بعدی ناچارید زمانی که در اختیار دارید را مدیریت کنید و با تمرکز بیشتری کار کنید.

از جمله دلایلی که کارآفرینی و بازاریابی اینترنتی و کسب و‌کار آنلاین به سرعت رو به رشد است، امکانات بی پایانی است که در اختیار افراد قرار می‌دهد. این روش آسان نیست و احتیاج به ریسک کردن دارد، اما شما باید ورای هر ریسک را ببینید و بر روی نتایجی که در ادامه حاصل خواهند شد تمرکز کنید. تلاش کنید بدون اینکه زمان را با پول معامله کنید، راه رسیدن به درآمدی ثابت را پیدا کنید. از شیوه‌های متفاوت موجود می‌توان از سرمایه گذاری، ایجاد یک برند، شراکت و بازاریابی نام برد.

اگر می خواهید وقت بیشتری در اختیار داشته باشید، به تجزیه و تحلیل زمانی که می‌گذرانید بپردازید. و چنانچه زمان را با پول به معامله گذاشته‌اید، ابتدا مطمئن شوید که این داد و ستد به حد کافی هوشمندانه است.

۵- نگران نیستند که دیگران در موردشان چه فکر می‌کنند.
اگر به دنبال یک زندگی فوق‌العاده هستید، نباید به اینکه دیگران دوستتان داشته باشند احساس نیاز کنید. آنهایی که به طرز فکر دیگران در مورد خود اهمیت می‌دهند، در واقع خود را به نظرات بقیه محدود می‌سازند. میلیونرهای جوان عقاید مشخصی دارند و به نظرات دیگران بی‌اعتنا هستند. آنها آموخته‌اند که چگونه از نظر ذهنی سرسخت و محکم باشند.

وقتی به دنبال اهداف بزرگ هستید، از دیگران انتظار نداشته باشید که از شما حمایت کنند، چرا که آنها صاحب شجاعت، قدرت و بینش شما نیستند.

میلیونرهای جوان به دیدگاه خود مطمئن هستند و در هر کاری که انجام می‌دهند اعتماد به نفسی راسخ دارند؛ حتی زمانی که همه به نتیجه‌ی کارشان شک دارند. بیشتر مردم به دنبال ریسک کردن نیستند، زیرا متفاوت زندگی کردن و شکستن محدودیت‌ها این ترس را به دنبال دارد که دیگران چه فکر می‌کنند. اگر می‌خواهید طوری زندگی کنید که واقعاً سزاوارش هستید، از مهم‌ترین اصول این است که سعی کنید به اینکه همه دوستتان داشته باشند احساس نیاز نکنید.

۶- اول تولید‌کننده هستند و بعد مصرف‌کننده
به جای خرید محصولات، به دنبال فروش آنها باشید. به جای شرکت در یک کلاس، خودتان ارائه دهنده‌ی یک کلاس باشید. به جای قرض گرفتن پول از دیگران، پول قرض بدهید. به جای اینکه در جستجوی یک شغل باشید، دیگران را استخدام کنید! خود را از مصرف کردن رها کنید، به سمتی حرکت کنید که شما را به یک تولیدکننده تبدیل کند.

متأسفانه اکثر مردم در جهت عکس عمل می‌کنند. مصرف می‌کنند، بدون اینکه هیچ تولیدی داشته باشند. درنتیجه تولید‌کنندگان ثروتمندتر می‌شوند‌ و مصرف‌کنندگان فقیرتر. پس مسیر خود را تغییر دهید. ابتدا یک تولید کننده باشید و سپس مصرف کنید. هدفمند باشید و بر تولیدات بزرگ تمرکز کنید. باید این شما باشید که ثروت را به خود جذب می کنید.

بیشتر مردم نیمه اول زندگی خود را با گفتن “هنوز خیلی جوانم” سپری می کنند و نیمه دوم را هم با گفتن “خیلی پیر شدم.”
زمان مناسب همین حالا است. به انتظار فردا نمانید. به خود احترام بگذارید و به سوی ساخت یک زندگی در سطح استانداردهای جهانی حرکت کنید.

برگرفته از: addicted2success.com

نویسنده

الهه نیک نفس

الهه نیک نفس هستم. نوشتن رو دوست دارم و ترجمه کردن هم به نظر من نوعی نوشتن محسوب میشه. وقت گذروندن با اونهایی که دنیا رو مثل من می‌بینند دوست دارم؛ و بیشتر از اون تنهایی رو. تنهایی برای من فرصت نقاشی کردن، کتاب خوندن، فکر کردن و گاهی فیلم و سریال دیدنه. فریلنسر بودن رو به روش‌های دیگه کار‌کردن ترجیح میدم، چون هماهنگ ترین روش با سبک زندگی مورد علاقه ی منه.