skip to Main Content
چرا کارهایتان به خوبی پیش نمی رود؟ (قسمت اول)

چرا کارهایتان به خوبی پیش نمی رود؟ (قسمت اول)

آیا فهرست کارهای روزانه ای که باید انجام دهید، در حال زیاد شدن است؟ آیا احساس می کنید که سخت کار می کنید، اما در واقع کاری انجام نمی شود و پیشرفتی ندارید؟

در این پست، من چند دلیل واقعی را به شما معرفی می کنم برای اینکه بدانید چرا کارهایتان انجام نمی شود. در نظر داشته باشید بسیاری از این دلایل ممکن است برای برخی از فریلنسرها ناراحت کننده باشد.

 

نداشتن مهارت لازم
شما واقعا نمی دانید کاری را که به عهده گرفته اید، چگونه انجام دهید. مهارت یا توانایی های شما با این کار کاملا متفاوت است.

 

نداشتن تجهیزات مناسب
شما نرم افزار یا سخت افزار و ابزار مهم برای شروع کار را در اختیار ندارید.

 

نداشتن یک فضای کاری مختص به خود
برای بسیاری از فریلنسرها، داشتن یک فضای کاری اختصاص یافته یک امر ضروری است. اگر یک فریلنسر ناچار باشد که کار خود را از یک مکان به مکان دیگر تغییر دهد، این مسئله می تواند برای او بسیار وقت گیر و باعث آشفتگی ذهن شوذ.

 

آشفته بودن
آشفتگی شما می تواند شما را از انجام کارها باز دارد. به من اعتماد کنید. من می دانم که این اتفاق خواهد افتاد.

 

نداشتن هدف مشخص و روشن
آیا واقعا می دانید که مشتری از شما چه کاری می خواهد تا برایش انجام دهید؟ تعداد بسیار زیادی از فریلنسرها، هدف روشن و واضحی برای پروژه های خود ندارند.

 

پذیرفتن کارها بیش از حد توان
این اصلا خوب نیست که بیشتر از توانتان پروژه بگیرید و بخواهید بر روی این پروژه ها کار کنید. این حالت حتی می تواند بسیار استرس زا باشد.

 

وقفه در کار
آیا مدام در کارتان وقفه ایجاد می شود؟ مقداری طول می کشد تا بعد از هر وقفه، بهره وری تان مجددا به حالت اولیه برگردد. وقفه های بیش از اندازه می تواند به کار شما لطمه سنگینی وارد کند.

 

بیماری
هیچ کس نمی تواند زمانی که بیمار است، بهترین کیفیت را در کار ارائه دهد. اگر احساس سلامتی نمی کنید، به مسائل مربوط به سلامت خود رسیدگی کنید تا کارهایتان همانطور که می خواهید انجام شود.

 

عدم تمرکز
آیا شما ناخودآگاه از یک کار به کار بعدی می پرید؟ اگر چنین است، احتمالا شما از عدم تمرکز رنج می برید. بنشینید و برای کارهایی که می بایست انجام دهید، یک برنامه بنویسید. سپس این برنامه را دنبال کنید.

 

نداشتن علاقه به کار
بسیاری از فریلنسرها ناخودآگاه کارهایی را قبول می کنند که هیچ علاقه ای به انجام آن ندارند.

 

زمان بندی نا مناسب
فریلنسرهای پاره وقتی که کار تمام وقت انجام می دهند، ممکن است مشکل کمبود زمان داشته باشند و نتوانند کارهای خود را به موقع انجام دهند.

 

کمبود خواب
در حالی که کار کردن تا نیمه های شب ممکن است بسیار عالی به نظر برسد، کمبود خواب می تواند سرعت کار شما را آهسته تر کند و حتی می تواند شما را بیمار کند.

 

افسردگی
آیا هر روز برای انجام کارهایتان در حال کشمکش با خود هستید؟ آیا فاقد شور و شوق کافی برای انجام کارهایی هستید که قبلا به آنها علاقه داشتید؟ اگر این چنین است، ممکن است دچار افسردگی شده باشید. در این حالت به یک شخص حرفه ای نیاز دارید تا به شما کمک کند.

 

نگرش بد
آیا در مقابل مشتریان، خود را فردی عصبانی می بینید؟ نگرش بد می تواند مسیر کاری شما را تحت تاثیر قرار دهد.

 

بی مسئولیتی
به عنوان یک فریلنسر، شما در درجه اول مسئول هستید تا کار را به موقع انجام دهید. برای برخی از فریلنسرها مشکل است که خودشان مسئول کارهای خود باشند و رئیسی بالای سر آنها نباشد.

 

نظرات شما
البته، بسیاری از فریلنسرها ممکن است تنها با یک یا دو مورد از این مسائل دست و پنجه نرم کنند. هنگامی که متوجه شدید چه چیزی بهره وری شما را تحت تاثیر قرار می دهد، می بایست فورا بر آن غلبه کنید.
نظر شما چیست؟ چه مواردی باعث می شود کارهایتان انجام نشوند و به تاخیر بیفتد؟ پاسخ های خود را با ما و دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ها
  1. با سلام.مطلب خوبی بود.من تقریبا چند سالی است به طور نیمه وقت مترجم آزاد هستم(به عبارتی همان فریلنسر)اما از وضعیت کارم راضی نیستم.مثلا چگونه می توان خود را از زیر سایه واسطه ها خارج کرد و کار های ترجمه (یا سایر پروژه ها ) را مستقیم از متقاضی گرفت که نفع مادی قضیه به نفع دو طرف تمام شود؟آیا الزاما” باید دفتر ترجمه راه بیانذازم تا این وضعیت حل شود؟منتظر پاسخ های راهگشای شما هستم.

    1. سلام دوست شما میتوانی با راه اندازی سایت یا حتی وبلاگی که شیک و مرتب باشه و کارت ویزیت و روابط عمومی و یک کم جستجو و تلاش مستقل بشی که نیاز به برنامه منظم و فکرای حودتم داره و بی تاثیر نیست به امید موفقیت همه مردم دنیا و لذت از زندگی

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top