skip to Main Content
۶ پیشنهاد برای افزایش بازده در دورکاری

۶ پیشنهاد برای افزایش بازده در دورکاری

با ادامه پیدا کردن قرنطینه و تغییر سبک زندگی بخاطر کرونا، روند زندگی همه‌ی ما تغییر اساسی کرده. خیلی از ما دچار افسردگی، عدم تمرکز، اضطراب و… شدیم و نگران کاهش بازده کاری و انگیزه‌مون در طولانی مدت هستیم. اگه از خونه کارمی‌کنید این ۶ پیشنهاد برای شماست.

کمی ورزش

با توجه به کمتر شدن تحرک بدن، انجام نرمش‌های ساده و یا حرکات کششی شب ‌قبل از خواب و صبح‌ قبل از شروع کار به بهبود خونرسانی بدن کمک می‌کنه و باعث می‌شه انرژی بیشتری در طول روز برای انجام کارها داشته باشیم.

وعده‌های غذایی مهمند

وقتی از خونه کار می‌کنیم، خوردن وعده‌های غذایی در زمان مشخص به داشتن نظم بیشتر ما کمک می‌کنه. یادمون باشه هر روز در کنار خوردن میوه و سبزی به نوشیدن آب بیشتر هم دقت کنیم. غذا خوردن پشت میزکار و لپ‌تاپ هم ممنوع!

چک لیست کارها

نوشتن لیست کارهای روزانه به ما کمک می‌کنه ‌براساس اولویت کارها رو انجام بدیم و مدام ذهنمون درگیر به یادآوری تسک‌ها نباشه. در نتیجه اینطوری تمرکز بیشتری برای انجام کارها خواهیم داشت. قبول دارید که تعریف خوشحالی می‌تونه این باشه: «تیک زدن همه‌ی کارهای چک لیست روزانه در پایان شب!»

چرا جایزه ندیم؟

هر روز برای انجام یک تسک مهم جایزه‌ی کوچکی تعیین کنیم. اصلا کی گفته ما نباید به خودمون جایزه بدیم؟ 🙂

اسکرول کمتر، زندگی بهتر

یکی از مهم‌ترین عوامل حواس پرتی ما در زمان کار کردن چک کردن مداوم موبایل و شبکه‌های اجتماعی است. بهتره موقع انجام کار، موبایلمون‌رو در کشو یا دور از دسترس بذاریم. از طرف دیگه دور بودن از اخبار و اتفاقات می‌تونه استرس ما رو کاهش بده.

تفریح یادمون نره

از اونجایی که ما تمام مدت داریم از خونه کار می‌کنیم و مدام پشت لپ تاپ و میز کار نشستیم، خیلی مهمه که حواسمون باشه تفریحی که می‌کنیم ترجیحا دیگه تو همین جای ثابت‌مون نباشه. می‌تونیم وقتی روی مبل لم دادیم و خستگی درمی‌کنیم از تلویزیون فیلم تماشا کنیم یا یوتوب‌گردی کنیم. کتاب و مجله بخونیم و یا بازی کنیم. آشپزی، نقاشی و حتی نوشتن خاطرات‌مون می‌تونه در آروم کردن ذهن ما اثرگذار باشه.

برای اطلاع از اخبار پونیشا و کد تخفیف‌ها می‌توانید پونیشا را در اینستاگرام دنبال کنید. پیشنهاد شما برای داشتن حال خوب و افزایش یازده کاری از خونه چیه؟ نظرتون رو برامون کامنت بذارید 🙂

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top