skip to Main Content
۷ نقل قول انگیزه‌بخش از محبوب‌ترین شخصیت‌های دیزنی

۷ نقل قول انگیزه‌بخش از محبوب‌ترین شخصیت‌های دیزنی

دیزنی
هرچند اینطور بنظر می‌رسد که فیلم‌های دیزنی برای کودکان ساخته شده‌اند، اما بزرگسالان هم به همان اندازه از محصولات و سرگرمی‌های این صنعت فیلم‌سازی لذت می‌برند.
در واقع، گاهی اوقات دیزنی بسیار بهتر از فیلم‌های جدی‌ و رئال دنیا کار می‌کند. اگر با دقت بیشتری به آنها نگاه کنید متوجه می‌شوید که حتی بهتر از کتاب‌های کمک به نفس و کتاب‌های ایجاد انگیزه، مطالب زیادی درباره‌ی زندگی به مخاطبانش می‌آموزد.

بیایید به برخی از کاراکترهای محبوب دیزنی و توصیه‌هایشان نگاهی بیاندازیم:

۱- رالف – رالف خرابکار

“من نمی‌خوام جای کسی به جز خودم باشم.”

ممکن است عالی نباشید، اما این موضوع کاملا طبیعی است، هیچکس عالی نیست. در حقیقت، لازم نیست حتما عالی باشید. شما باید خودتان باشید. نگران پذیرفته شدن یا نشدن از طرف دیگران نباشید. هرچند ممکن است این موضوع برای آنهایی که احساس می‌کنند پیوسته مورد قضاوت هستند، بسیار سخت بنظر برسد اما بدانید که نباید نگران پذیرفته نشدن از طرف دیگران باشید چون این زندگی شماست. شکست‌ها و کمبودهایتان را با آغوش باز بپذیرید و با بدست آوردن مهارت، این شکست‌ها را جبران کنید.

۲- ادنا – شگفت‌انگیزها

“هرگز به عقب بر نمی‌گردم عزیزم! این موضوع پریشونم می‌کنه.”

عمل انجام شده، کاری است که صورت گرفته و قابل بازگشت نیست. غصه خوردن برای گذشته چیزی را تغییر نمی‌دهد. در حقیقت، این موضوع موجب پریشانی شما می‌شود زیرا هر لحظه به خرابکار‌ی‌ها و گذشته‌ای فکر می‌کنید که می‌توانست متفاوت باشد. درحالیکه تنها کار، درس گرفتن از اشتباهات و جلوگیری از وقوع مجدد آنها در آینده‌ست. با گذشته‌ی خود آشتی کنید.

۳- کریستوفر – وینی خرسه (پو)

“تو شجاع‌تر از اونی هستی که باور داری، قوی‌تر از اونی هستی که بنظر میای، و باهوش‌تر از اونی هستی که فکر می‌کنی.”

شکست خوردن به معنای نادان بودن نیست. شکست‌ها بخشی از زندگی ما هستند. با یکبار شکست احساس حقارت نکنید. توانایی‌هایتان خیلی خیلی بیشتر از آنچیزی‌ست که فکر می‌کنید. به این فکر کنید که چه اتفاقی می‌افتاد اگر آن اشتباه را تا به امروز همچنان تکرار می‌کردید؟

۴- مادربزرگ ویلو – پوکوهانتس

“گاهی وقت‌ها، مسیر درست آسون‌ترین مسیر نیست.”

هر انسانی با موقعیت‌هایی در زندگی روبرو می‌شود که توانایی انجام آنها را ندارد. می‌داند چه تصمیمی باید بگیرد اما عمل تصمیم‌گیری در آن لحظه بسیار سخت است. اگر در چنین وضعیتی قرار دارید، بنشینید، نفس عمیقی بکشید و به آن وضعیت خوب فکر کنید. آیا قادر به تصمیم‌گیری درست و انتخاب راه مناسب هستید، حتی اگر مجبور باشید تلاش زیادی برای رسیدن به آن انجام دهید؟ یا ترجیح می‌دهید آسانترین راه را انتخاب کنید حتی اگر اشتباه باشد؟ به یاد داشته باشید که برای رسیدن به هر چیزی باید تلاش کنید.

۵- آلیس – آلیس در سرزمین عجایب

“نمی‌تونم به دیروز برگردم چون دیروز آدم دیگه‌ای بودم.”

ما هر روز در حال تغییر هستیم و هر روز بیشتر یاد می‌گیریم. ما به لحاظ روحی، ذهنی و فیزیکی درحال رشد هستیم. بازگشت به گذشته فایده‌ای ندارد زیرا شما و هرآنچه در اطرافتان می‌گذرد، تغییر کرده است. در عوض باید به پیشرفت روزافزون فکر کنید.

۶- پر‌ی آبی – پینوکیو

“پسری که خوب نباشه، همچنان چوبی باقی میمونه”

خوبی از هرچیز دیگری الویت بیشتری دارد. اهمیتی که در خوب بودن است در ثروتمند و قدرتمند بودن نیست. خوبی هرچیزی را تحت‌‍‌الشعاع قرار می‌دهد و حس رضایت حاصل از کمک کردن به دیگران قابل قیاس با دیگر حس‌ها نیست.

۷- پرنسس تیانا – پرنسس و قورباغه

“تنها راه رسیدن به خواسته‌ها در این دنیا، سخت کار کردن است.”

شما درباره‌ی چیزهای زیادی خیال‌پردازی می‌کنید. اما تنها رؤیای داشتن آن چیزها کافی نیست. برای رسیدن به هرچیزی باید تلاش کرد، در غیر اینصورت ممکن است آنرا فراموش کنید. اگر برایتان مهم باشد حتما آنرا انجام می‌دهید. آن خواسته ممکن است هر چیزی باشد و شامل هر چیزی شود.

برگرفته از: addicted2success.com

دیدگاه‌ها

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top