skip to Main Content
پونیشا چگونه با کلاهبرداری مقابله می‌کند؟

پونیشا چگونه با کلاهبرداری مقابله می‌کند؟

یکی از نگرانی‌های جدی کارفرمایان هنگام برون‌سپاری پروژه، پیش‌پرداخت کل یا بخشی از هزینه اجرای پروژه، پیش از پایان کار و ترس از کلاهبرداری و انجام نشدن کارشان است. از طرفی دیگر، فریلنسرها نگران این هستند که پروژه را انجام دهند و کارفرما مبلغ توافق شده را به آن‌ها پرداخت نکند. اگر شما هم این نگرانی را دارید، در ادامه‌ی این مطلب همراه ما باشید.

در فرایند اجرای پروژه‌ها، مشکلات و چالش‌هایی وجود دارد که البته مختص پونیشا نیست. حتی می‌توان گفت که این چالش‌ها، بخشی از طبیعت برون‌سپاری است. یکی از این موارد چالش برانگیز، پرداخت هزینه پروژه پیش از پایان کار است. بعضی اوقات با آن‌که کارفرما هزینه را به پیمانکار پرداخته است، اما ممکن است پروژه به پایان نرسد، پروژه انجام شده از کیفیت مناسب برخوردار نباشد، پیمانکار دیگر پاسخگوی کارفرما نباشد و یا امکان برقراری تماس از بین برود. همه این اتفاقات ممکن است بدون سوء نیت قبلی انجام شود اما به هر حال از آن‌ها به عنوان “کلاهبرداری” تعبیر می‌شود. با چاره‌اندیشی پیش از شروع کار، می‌توان از چالش‌های بین کارفرما و پیمانکار یا فریلنسر تا حد بالایی کاست؛ از همین رو، پونیشا راه حلی برای مقابله با این نوع کلاهبرداری‌ها ارائه کرده است.

پونیشا چه راهکاری برای مبارزه با این موارد دارد؟

پرداخت امن پونیشا، برای ایجاد اطمینان در رابطه تجاری کارفرما و پیمانکار ارائه شده است. کارفرمایان و فریلنسرهایی که در پونیشا کار می‌کنند، از طریق پرداخت امن پونیشا، مبلغ پروژه را پرداخت یا دریافت می‌کنند. کارفرما می‌تواند با خیال راحت، کل مبلغ پروژه یا بخشی از آن را در ابتدا بصورت پرداخت امن واریز کند. این مبلغ، تا زمان اتمام پروژه طبق نظر کارفرما، نزد پونیشا به امانت می‌ماند. از سوی دیگر کارفرما نمی‌تواند مبلغ امانت داده شده را پس بگیرد. در واقع مبلغ امانت داده شده، نوعی آرامش خیال برای طرفین پروژه چه فریلنسر و چه کارفرما ایجاد می‌کند.

در صورت اختلاف نظر بین کارفرما و فریلنسر، پونیشا چگونه مشکل را حل می‌کند؟

در صورت اجرای موفق پروژه، مبلغی که کارفرما از طریق پرداخت امن پرداخت کرده است، به حساب فریلنسر واریز می‌شود اما اگر به هر دلیلی، مشکلی از طرف کارفرما یا فریلنسر پیش بیاید، طرف مقابل می‌تواند از طریق سیستم حل اختلاف پونیشا وارد عمل شود.

برای مثال اگر کارفرما پروژه‌ای برای ترجمه متن سفارش داده باشد، اما ترجمه دریافت شده از کیفیت تعهد داده شده از سوی فریلنسر، برخوردار نباشد؛ کارفرما می تواند از طریق سیستم حل اختلاف، مشکل را مطرح کند و پس از پایان مرحله داوری برای حل اختلاف، اگر حق با وی بود وجه پرداخت امن را پس بگیرد.

پرداخت امن در اینجا به کارفرما کمک کرده است تا جلوی ضرر مالی را بگیرد. همچنین پرداخت امن کمک می‌کند تا فریلنسرها در کارها پیگیرتر باشند و با جلب رضایت کارفرمایان، زودتر هزینه کامل پروژه را دریافت کنند. در نتیجه احتمال نارضایتی و حتی کلاهبرداری، به کمترین میزان خود می‌رسد.

پرداخت امن پونیشا، راهکاری موثر برای جلوگیری از کلاهبرداری

علاوه بر اینکه پونیشا به کارفرمایان کمک می‌کند فریلنسر مناسبی برای پروژه خود پیدا کنند، به آنها کمک می‌کند تا از طریق ویژگی پرداخت امن، با اطمینان و خیال راحت‌تری با فریلنسرها کار کنند. فریلنسرها نیز می‌توانند با اطمینان خاطر، پروژه‌ها را به بهترین نحو ممکن انجام داده دستمزد مورد نظر خود را دریافت کنند.

جالب است بدانید که حتی کارفرمایانی که با فریلنسر خود از راه‌های دیگر آشنا شده‌اند نیز پروژه خود را در پونیشا ثبت می‌کنند تا بتوانند از سیستم پرداخت امن پونیشا استفاده کنند. ما در پونیشا سعی کردیم با پرداخت امن، یکی از مهم‌ترین چالش‌ها و نگرانی‌های کارفرمایان و فریلنسرها را حل کنیم و راهکار موثری برای جلوگیری از سوء تفاهم و احیانا اقدام برای کلاهبرداری در بازار کار آنلاین ارائه دهیم.

دیدگاه‌ها
  1. بوده در پونیشا یکی از بهترین پیمانکاران که در رتبه های برتر پونیشا قرار دارد و با وجود اینکه پروژه از نوعی است که تا تکمیل نهایی نگردد مشخص نمی شود که نهایی می شود یا نه ولی پیمانکار با ترفندهای خاص خود کارفرما رو اجبار میکند که مبلغی از پرداخت را انجام دهد تا ادامه ی کار را انجام دهد یا مشکلات مالی دارد و باید قسمتی از پرداخت امن رو برای ادامه ی پروژه واریز گردد(اگر نگاهی به پروفایل بعضی از پیمانکاران قدر بندازید بعضی کارفرمایان نوشتن)در واقع کلاهبرداری به شکل نوین و بالاجبار.اگر این وسط اون چیزی که این پیمانکار ارائه میدن آن چیز نباشد یا دسترسی های بعدی وسط کار با پیمانکار ایجاد نگردد جبران خسارت را حرف های پیمانکار که قولش داده بودند میتواند جبران کند. صد در صد خیر چون جبران کردن به حرف نیست و به عمل است و احتمال دارد اتفاق نیفتد

  2. بنده از فریلنسر های پونیشا بسیار راضی هستم ولی یه سوال دارم و اینکه وقتی یه پروژه تعریف میکنیم و دسترسی هاست و سایت رو میدیم تا روی سایت کار کنن در صورت ایجاد مشکل و یا خرابکاری آیا اهرم فشاری برای فریلنسر ها وجود دارد که متعهد باشن. چون فقط اینکه پول اهرم فشار باشه کافی نیست برای یک سایت که شاید میلیون ها خرجش شده

    1. سلام امیر عزیز. پونیشا یک تیم داوری داره که در صورت بروز مشکل میتونید ازشون بخواید تا بهتون کمک کنه. چه این مشکل از طرف فریلنسر باشه چه از طرف کارفرما. تیم داوری ما به چالش‌های بین فریلنسرها و کارفرماها رسیدگی میکنه.

  3. پونیشا یکی از بهترین سایت های فریلنسری هست که میشه پیدا کرد فقط هم برا کارفرما و هم برای فریلنسر یکم گرون هست تعرفه ها

    1. سلام سارای عزیز. ما سعی کردیم قیمت تعرفه هارو طوری در نظر بگیریم که منطقی باشه و کسی مشکلی برای پرداخت آن نداشته باشه.

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

Back To Top