skip to Main Content
پیشنهادهایی برای شروع دورکاری

پیشنهادهایی برای شروع دورکاری

اگر تا به الان تجربه‌ی دورکاری و برون سپاری پروژه‌ها را ندارید احتمالا برایتان جای تعجب است که چطور می‌توان از راه دور و بدون حتی جلسه‌ای حضوری پروژه و کاری با موفقیت انجام شود؟ خوب است بدانید که براساس آمارهای پیش بینی شده در چند سال اخیر فقط در آمریکا تا سال ۲۰۲۵ بیشتر از ۶۰ درصد شغل‌ها از طریق دورکاری و فریلنسینگ انجام خواهد شد. این در حالی است که در چند ماه اخیر با توجه به همه گیری بیماری کرونا و لزوم کار کردن از خانه و راه دور تعداد پروژه‌های برون سپاری شده حداقل دو برابر شده است و همچنان با شتاب بیشتری روند صعودی خواهد داشت. در همین راستا در این مدت ۸۹ درصد از کارفرماهایی که مجبور به پیشبرد پروژه از راه دور شده‌اند، ادعا کرده‌اند که زمان انجام پروژه‌ها از طریق تماس تصویری و دورکاری کاهش پیدا کرده است. این آمار تا حد زیادی قابل پیش بینی است اگر بدانید که کارمندان زمان بسیار زیادی را در مسیر رفت و آمد به محل کار هدر می‌دهند و از طرفی همین موضوع باعث خستگی و کاهش بازده کاری آنها می‌شود. همچنین کار کردن از خانه و به دور بودن از استرس‌ها و تنش‌های دنیای بیرون می‌تواند روی روحیه‌ی کارمندان اثر مثبتی داشته باشد.

اگر به عنوان یک صاحب کسب و کار هنوز به دورکاری به عنوان یک فرصت نگاه نکرده‌اید در ادامه چند پیشنهاد برای نحوه‌ی شروع دورکاری کارمندان و نیروی متخصص شما داریم:

لیست کارمندان و وظایف آن‌ها را بررسی کنید و ببینید امکان انجام کدام یک از کارها از راه دور وجود ندارد و حتما نیاز به نیرویی در شرکت می‌باشد. سعی کنید در انتخاب سخت‌گیر باشید و فقط بخاطر بایگانی اسناد و مدارک و یا هماهنگی جلسات و تیم‌ها نیروی کاری را به دفتر نکشانید. بعد از اینکه کارمندان را به دو دسته تقسیم کردید، باید به سراغ لیست کارهایی بروید که کارمندان دورکار باید انجام دهند و ابزار لازم برای انجام آن در خانه را برایشان تا حد امکان فراهم کنید. فضای ابری مناسب برای ذخیره‌سازی اسناد و گزارش‌ها و تهیه‌ی اشتراک برای استفاده از ابزارهای ویدئو کنفرانس و… حتی می‌توانید در صورت امکان ترتیبی بدهید که کارمندان سیستم و لپ تاپی که در شرکت با آن کار می‌کنند را در خانه هم استفاده کنند تا دسترسی به سخت افزار مورد نیاز برای انجام کارها نیز داشته باشند.

در نهایت باید با کارمندان خود در این مورد صحبت کنید و از آن‌ها بخواهید نظر خود را درباره‌ی دورکاری بیان کنند. حتی می‌توانید برای شروع دورکاری یک ماه آزمایشی را در نظر بگیرید تا بعد تصمیم نهایی را با توجه به بازده و روند موفق انجام کارها در این مدت، اتخاذ کنید.

پیشنهاد شما برای شروع دورکاری چیست؟

به این مقاله امتیاز دهید
دیدگاه‌ها

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Back To Top

This will close in 0 seconds