skip to Main Content
چگونه با کار در منزل درآمد کسب کنیم؟

چگونه با کار در منزل درآمد کسب کنیم؟

اگر مدام از رئیس‌تان نه می‌شنوید، اگر مسیر رفت‌وآمد روزانه کلافه‌تان کرده است و چندین و چند اگر دیگر؛ شما برای کار در منزل آماده هستید. پس قبل از اینکه به خاطر فکر کردن به استعفا، جستجوی شغل جدید و دردسرهای یک شغل تازه، دچار تشویش و حمله عصبی شوید، این جمله را در خاطر بسپارید: «می‌توانید با پونیشا به راحتی دورکاری کنید و از خانه کسب درآمد داشته باشید.»

اما دورکاری یعنی چه؟ دورکاری به نوعی از مشاغل گفته می‌شود که خارج از محیط اداری سنتی انجام می‌شوند و نام‌های دیگر آن معادل کار در منزل یا کار از راه دور است. فریلنسر در واقع فردی است که بدون وابسته بودن به سازمان یا شرکت خاصی می‌تواند با استفاده از تخصص و تجارب خود، پروژه‌هایی را برای شرکت‌های گوناگون انجام دهد و با توجه به موضوع پروژه‌ها، کارفرمای خود را تغییر دهد. «بیشتر بخوانید: فریلنسر کیست؟»

کار در منزل، تعریفی جدید و لذت‌بخش برای پولسازی

لذت‌بخش، بی دردسر و پولساز!  آیا جمع کردن این سه عبارت در کنار هم ممکن است؟ پونیشا برای گرد‌هم آوردن این سه عبارت، کسب مهارت کار در منزل را به شما پیشنها می‌کند. عبارتی که درست مثل اسمش، حال و هوای خوبی هم دارد.

کار در منزل یا دورکاری، که در دوران کرونا نیز به اوج خود رسید، نوعی مدیریت جدید در جهان محسوب می‌شود که از این طریق ارتباطی نو بین کار و کارمند تعریف می‌کند. به طوریکه کارمند به جای اینکه در اداره حاضر شود و کار را انجام دهد، کاری که برایش تعریف شده را در خانه انجام می‌دهد. مدیر نیز به جای اینکه در اداره، بر کار نظارت کند، با استفاده از نرم‌افزارهای الکترونیکی آنلاین این کار را انجام می‌دهد. در این میان، سایت‌هایی مانند پونیشا وجود دارند که کار و کارمند، مدیر و کارمند یا فریلنسر و پروژه را به هم متصل می‌کنند.

اما آیا واقعا پولسازی هم با این مهارت امکان‌پذیر است؟ می‌توان صریحا گفت که بله، به راحتی! شما در هر شرایطی که باشید، می‌توانید مشاغل خانگی پردرآمد و بدون نیاز به سرمایه زیاد را از منزل دنبال کنید.

کار آنلاین در منزل، دورکاری

ویژگی‌های کارهای آنلاین در منزل

 • کسب و کار آنلاین نیاز به سرمایه زیاد ندارد و فرد می‌تواند با سرمایه اندک و از خانه فعالیت کند
 • در کسب و کار اینترنتی محدودیت سنی وجود ندارد
 • فرد می‌تواند به عنوان شغل پاره‌وقت و خانگی با آن کسب درآمد کند
 • برای بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی نیاز به صدور مجوز نیست

 در اینجا برای کسب اطمینان از اینکه پولسازی با کار در منزل ممکن، است شرایط دورکاری چند قشر مختلف را برایتان تشریح خواهیم کرد.

کار در منزل برای دانش آموزان

کار در منزل برای دانش‌آموزان

پیشرفت و گسترش تکنولوژی باعث شده است که سن و سال، جنسیت و نژاد دیگر کمتر در عرصه کسب‌وکار مجال بروز و ظهور داشته باشند. با گسترش دورکاری و کار در منزل، این مهارت و توانایی شماست که برای صاحب کار و پروژه مهم است. دنیای مجازی هم عرصه‌ای مناسب برای بروز و ظهور استعدادهای جوان‌تر است، در نتیجه می‌توان گفت کسب و کار اینترنتی بهترین محیط کاری برای دانش آموزانی است که می‌خواهند در کنار درس خواندن، در زمان آزاد خود، پروژه‌هایی را به صورت فریلنسری انجام دهند. انجام کار در منزل برای دانش آموزان، کسب درامد در محیطی امن را فراهم می‌کند.

بر این اساس می‌توان گفت که بهترین مشاغل اینترنتی برای کار در منزل دانش‌آموزان عبارت‌اند از:

 • تولید پادکست
 • مدیریت شبکه‌های اجتماعی
 • گرافیست
 • نوشتن و تولید محتوا
 • کسب درآمد از وردپرس
 • سئو

اما به دلیل حساسیت‌های سنی موجود، برای اینکه فرزندان شما بهترین شغل خانگی برای دانش‌آموزان را انتخاب کنند، باید به این نکات توجه کنید:

 • دانش آموزان از این کسب و کارها به عنوان شغل پاره‌وقت استفاده کنند تا به درس آن‎ها لطمه‌ای وارد نشود.
 • دانش‌آموزان باید به کار در منزل، بیشتر به عنوان محلی برای کسب تجربه نگاه کنند و تا جایی که می‌توانند بر مهارت‌های خود بیفزایند. در حقیقت دانش آموزان می‌توانند با انجام فعالیت‌های مختلف و کسب مهارت‌های گوناگون بر تجربه‌های خود اضافه کنند که این اقدام در انتخاب مسیر شغلی آن‌ها برای آینده بسیار مفید خواهد بود.

کار در منزل برای خانه دارها

رویای شاغل شدن برای خانه‌دارها این روزها با پیشرفتی که در عرصه تکنولوژی صورت گرفته، تبدیل به واقعیت شده است. افراد خانه‌دار مانند بسیاری از افرادی که کسب و کار اینترنتی و کار در منزل را به عنوان فعالیت دوم برای خود در نظر دارند، می‌توانند در خانه کسب درآمد کنند. یکی از ویژگی‌های بارز فعالیت‌های اینترنتی عدم نیاز به سرمایه زیاد و نبود محدودیت‌های مکانی و زمانی است. حتی کسی که هیچ مهارتی هم نداشته باشد می‌تواند با آموزش‌های مناسب، درآمد خوبی کسب کند. برخی از مشاغل اینترنتی که به خانه‌دارها پیشنهاد می‌شود عبارتند از:

 • تبلیغات محصولات و برندهای مختلف
 • انجام فعالیت‌های هنری و صنایع دستی مثل نمددوزی، گلدوزی، نقاشی، آشپزی، نویسندگی و فروش آن‌ها از طریق سایت و شبکه‌های اجتماعی
 • ترجمه و ویراستاری
 • طراحی گرافیک
 • دستیار مجازی
 • دیتا اینتری

این نوع مشاغل خانگی مزیت‌های جذابی دارند که برخی از آن‌ها را در ادامه نام برده‌ایم:

 • مشاغل خانگی ساعات کاری منعطف دارند
 • می‌توان از اعضای خانواده به عنوان نیروی کار کمکی استفاده کرد
 • ریسک مالی بسیار کم است و احتمال اندکی برای ضرر وجود دارد
 • امکان پیشرفت و ترقی روز به روز مشاغل مهیا است

چگونه بازدهی خود را در کار از منزل بیشتر کنیم؟

فرقی نمی‌کند که چند روز در هفته از راه دور کار کنید یا به صورت تمام وقت. برای آن که بیشتری بازدهی را در کار از منزل داشته باشید، باید برخی نیازها را برای خود براورده کنید. در ادامه استراتژی‌ها و نکاتی آورده شده است که به شما کمک می‌کند به طور موثرتری از خانه کار کنید.

افزایش بازدهی کار در منزل

فضای کاری مخصوص داشته باشید

شابد همه افراد نتوانند اتاقی جدا برای کار در منزل داشته باشند، اما داشتن یک فضای خصوصی و آرام برای کارتان بسیار مهم است. اگر می‌توانید، محل کار خود را از فضاهای شخصی خود جدا کنید و از آن فقط برای کار و نه برای فعالیت‌های دیگر استفاده کنید.

سرعت اینترنت مورد نیاز خود را فراهم کنید

اگر در حین کار فرزندانی در خانه دارید که فعالیت و بازی کردن آن‌ها در اینترنت ممکن است سرعت اتصال و دانلود شما را کاهش دهد، نزدیک شدن به روتر یا مودم وای‌فای، می‌تواند به شما کمک کند یا می‌توانید به ارتقای سرویس اینترنت خود فکر کنید.

حواس پرتی را به حداقل برسانید

صدای چکش از بیرون پنجره شما ممکن است آزاردهنده باشد اما با استفاده از هدفون‌هایی که نویزهای اضافی را حذف می‌کنند، قابل حل شدن است. تنظیم برنامه کاریتان بر اساس برنامه فرزندان و همسرتان نیز می‌تواند به شما کمک کند تا زمان اختصاصی مورد نیاز برای کار در منزل را داشته باشید.

از خانه خارج شوید

بسیاری از افراد، کار در تنهایی را دوست دارند، اما حتی درونگراترین افراد نیز ممکن است پس از چند هفته کار تنهایی در منزل، احساس تنگناهراسی کنند و ساعت‌های طولانی به همان پروژه خیره شوند. برای مواجهه با تنهایی آماده باشید و حواستان باشد که از طریق قرارهای ناهار یا کلاس ورزشی، زمانی را برای ارتباط با دنیای بیرون در نظر بگیرید.

آیا کار در منزل با سرمایه کم ممکن است؟

آیا کسب و کارهایی را سراغ دارید که نیاز به هیچ تجهیزاتی نداشته باشند و حتی بتوان با سرمایه اندک هم آن‌ها را راه اندازی کرد؟ شاید قبل‌‌ترها پاسخ دادن به این سوال بسیار سخت بود اما امروزه با پیشرفتی که در عرصه تکنولوژی صورت گرفته این امکان برای همه افراد فراهم است که کسب و کار خود را با پول کم یا حتی بدون هیچ سرمایه‌ای شروع کنند و همچنین امکان پیشرفت زیادی هم داشته باشند.

کار در منزل با سرمایه کم

همانطور که می‌دانید، یکی از بزرگترین دغدغه‌ها و مشکلاتی که افراد در راه اندازی کسب و کار در منزل دارند، این است که به طور دقیق نمی‌دانند از چه راهی می‌توانند درآمدزایی کنند و درآمد قابل قبولی هم داشته باشند. با توجه به اینکه روز به روز مشاغل اینترنتی که به آن‌ها مشاغل خانگی کار در منزل می گویند رو به افزایش است و بسیاری از شرکت‌های بزرگ، فعالیت‌های خود را جهت کاهش هزینه های ثابت از طریق پونیشا به مشاغل خانگی می‌سپارند، کار در منزل در آینده‌ای نزدیک نقش بسیار مهمی در اداره امور کشورها ایفا خواهد کرد و می‌تواند در حوزه‌های مختلف بدون سرمایه‌گذاری خاصی، درآمدهای بسیار زیادی برای شما به ارمغان بیاورد.

کلام آخر؛ از کجا کار در منزل پیدا کنیم؟

این روزها و به واسطه فریلنسی، کار در منزل و دورکاری پیدا کردن شغل در شرکت‌های معتبر کار آسان‌تری است. فقط باید به دنبال کاری باشید که مرتبط با تخصص شماست و بهترین گزینه را متناسب با درآمدی که در نظر دارید، انتخاب کنید. امروزه به دلیل بیماری کرونا، کسب و کارها و حتی کارخانه‌ها نیز بسیاری از کارها را به‌صورت آنلاین انجام می‌دهند.

کار کردن در منزل دارای مزایای زیادی است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها انعطاف کاری است. برای پیدا کردن کاری که متناسب با مهارت و علایق شما باشد فقط کافی است که بدانید که از کجا می‌شود مشاغل اینترنتی در منزل را پیدا کرد و نحوه گرفتن پروژه چگونه است! خوشبختانه پونیشا این امکان را فراهم کرده تا بتوانید به بهترین و کارآمدترین روش ممکن به مشاغل کار در منزل، دورکاری و فریلنسری دسترسی داشته باشید.

سوالات متداول

کار در منزل شامل چه فعالیت‌هایی است؟

کار در منزل شامل تمام فعالیت‌هایی است که می‌توان آن‌ها را از خانه و با دسترسی به اینترنت انجام داد. از جمله: ویراستاری، تولید محتوا، طراحی گرافیک و غیره.

افراد خانه دار چگونه می‌توانند کسب درآمد کنند؟

افراد خانه‌دار مانند بسیاری از افرادی که کسب و کار اینترنتی و کار در منزل را به عنوان فعالیت دوم برای خود در نظر دارند، می‌توانند در خانه کسب درآمد کنند. برخی از مشاغل اینترنتی که به خانه‌دارها توصیه می‌شود شامل: تبلیغات برند، ویراستاری، طراحی گرافیک و … است.

بهترین مشاغل اینترنتی برای دانش‌آموزان کدام است؟

دانش‌آموزان می‌توانند با دسترسی به اینترنت، کارهایی مانند تولید پادکست، مدیریت شبکه‌های اجتماعی، کارهای گرافیکی، تولید محتوا و … را از منزل انجام دهند.

چگونه در منزل با سرمایه‌ی کم کار کنیم؟

بسیاری از شرکت‌های بزرگ، جهت کاهش هزینه‌های ثابت، فعالیت‌های خود را از طریق پونیشا به فریلنسرها می‌سپارند، شما میتوانید با کار در منزل به صورت فریلنسری، در حوزه‌های مختلف بدون سرمایه‌گذاری خاصی، درآمد زیادی داشته باشید.

از کجا کار در منزل پیدا کنیم؟

پونیشا این امکان را فراهم کرده تا بتوانید به بهترین و کارآمدترین روش ممکن به مشاغل کار در منزل، دورکاری و فریلنسری دسترسی داشته باشید.

۲.۷/۵ - (۴ امتیاز)
دیدگاه‌ها
 1. خیلی سپاسگزارم از اطلاعات مفیدتون، همیشه بهترین مطالب رو در سایت شما پیدا میکنم .

 2. سلام وقتتون بخیر. خیلی ممنونم از مقاله‌ی مفیدتون. من دانشجو هستم و به تازگی در زمینه‌ی طراحی لوگو و گرافیک دیزاین، کار در منزل رو شروع کردم. میخواستم بدونم من هم میتونم تو سایتتون ثبت نام کنم و به عنوان فریلنسر شانس گرفتن پروژه داشته باشم؟ یا حتما باید مدت زیادی تو این حیطه کار کرده باشم؟

  1. سلام مهشید عزیز. بله قطعا میتونید ثبت نام کنید. چیزی که برای کارفرماها مهمه کیفیت کاره، میتونید ثبت نام کنید و با پشت کار مهارتتونو بالاتر ببرید تا پروژه های بیشتری بگیرید.

 3. سلام. ممنونم از متن خوبتون. چقدر خوب که برای دانش آموزان هم کار آنلاین در منزل رو در نظر گرفتید که تو سن کم بتونن توانایی هاشون رو افزایش بدن. موفق باشید.

  1. سلام سپهر عزیز. بله دانش‌آموزان هم باید موقعیت خودشکوفایی داشته باشند. خوشحالیم که خوشتون اومده.

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

Back To Top