بهترین فریلنسرهای طراحی شبکه را به راحتی پیدا کنید

پونیشا خانه فریلنسرهای ایران است. پروژه های خود با مهارت طراحی شبکه را به راحتی برون سپاری کنید و برای انجام آنها به صورت موقت نیروی متخصص استخدام کنیدنظرات برخی از مشتریان ما


این روزها، مدیریت و سازمان‌دهی صحیح ارتباطات در بسیاری از سازمان‌ها و ادارات، از طریق طراحی شبکه، مهندسی و اجرای آن صورت می‌گیرد. با پیشرفت فناوری اطلاعات و ارتباطات و افزایش پیچیدگی‌های شبکه‌های کامپیوتری، اجرای شبکه‌هایی مطابق با نیاز سازمان‌ها و ارائه سرویس در آن‌ها امری مهم و حساس تلقی می‌شود. این امر مستلزم استفاده از این فناوری و متکی بر دانش، تخصص و تجربه طراحان شبکه است.

طراحی شبکه چیست؟

طراحی شبکه فرایند ساخت شبکه‌های سازمانی است که مؤلفه‌های مختلفی چون سیستم‌های ارتباطی یا پایگاه داده را شامل می‌شود. هدف از انجام یک پروژه طراحی شبکه های کامپیوتری، ایجاد و پیاده‌سازی شبکه‌ای مبتنی بر استانداردهای روز است. در طراحی شبکه، ارتباط صحیح بخش‌ها و سیستم‌های مختلف و کاربردهای تجاری مناسب شبکه، از عناصر مهم تلقی می‌شود.

وظایف طراح شبکه چیست؟

امروزه، بخش مهم هر کسب‌وکار یا سازمانی، تضمین سودآوری از طریق ارائه خدمات است. رسیدن به این هدف از طریق طراحی network و ایجاد شبکه‌های کامپیوتری امکان‌پذیر می‌شود. سازمان‌دهی، نصب، پشتیبانی و نگهداری روزانه زیرساخت‌های ارتباطی در این شبکه‌ها امری مهم است. طراحان شبکه‌های کامپیوتری در این امور نقش برجسته‌ای دارند. برخی دیگر از وظایف طراحان شبکه‌های کامپیوتری را می‌توان به صورت زیر برشمرد:

 • طراحی مفاهیم زیر بنایی شبکه
 • ارزیابی شبکه‌های گسترده و محلی
 • ارتباط با مشتریان و ارزیابی الزامات مورد نیاز شبکه
 • انجام ممیزی‌های امنیتی

چرا شبکه تا این حد حائز اهمیت است؟

پروژه طراحی و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری در تسهیل زندگی و ارتباطات و صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها نقش مهمی دارند. از دیگر دلایل اهمیت شبکه‌ها می‌توان به امکان مدیریت و کنترل مرکزی چندین سیستم از یک نقطه مرکزی اشاره کرد. اشتراک منابع را هم می‌توان از دیگر دلایل اهمیت شبکه‌ها برشمرد. به این معنا که با استفاده از یک منبع سخت افزاری، امکان سرویس‌دهی به چندین کامپیوتر وجود خواهد داشت.

ویژگی های یک شبکه خوب چیست؟

در دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات، به منظور طراحی شبکه ایده‌آل، باید چندین فاکتور را مد نظر قرار داد:

 • هزینه طراحی شبکه
 • امنیت یا محافظت از اجزا و داده‌های اطلاعاتی شبکه
 • سرعت یا میزان انتقال اطلاعات بین نقاط مختلف شبکه
 • توپولوژی (Topology) یا قالب فیزیکی متصل کننده سیستم‌های شبکه
 • مقیاس‌پذیری یا پشتیبانی شبکه از سخت‌افزارهای جدید، تعداد کاربران بیشتر و نرم‌افزارهای بیشتر
 • قابل اعتماد بودن تجهیزات شبکه و ارتباطات بین آن‌ها
 • در دسترس بودن سرویس‌های شبکه برای کاربران

جمع بندی

در عصر حاضر، تقریباً تمام ارتباطات موجود بین افراد مدیون علم طراحی شبکه است. پیاده‌سازی شبکه‌های باکیفیت نقش مهمی در ایجاد ارتباطات صحیح سازمان‌ها یا ادارات دارد. تیم کارشناسان طراحی شبکه در پونیشا می‌توانند در این حوزه خدمات مفیدی به شما ارائه دهند. کافی است پروژه طراحی شبکه خود را در پونیشا ثبت کنید تا بهترین متخصصین این حوزه، پیشنهاد همکاری خود را برایتان ارسال کنند.


پروژه چطور کار می‌کند

create project
١. ایجاد پروژه
طراحی شبکه
hire
٢. استخدام
بهترین فریلنسرها را پیدا کنید
secure payment
٣. پرداخت امن
بعد از تحویل پروژه پرداخت را آزاد کنید
rate freelancer
۴. رتبه
ثبت رتبه برای فریلنسر

ایده های خود را با فریلنسرهای طراحی شبکه به واقعیت تبدیل کنید