بهترین فریلنسرهای طراحی رابط کاربری (UI) را به راحتی پیدا کنید

پونیشا خانه فریلنسرهای ایران است. پروژه های خود با مهارت طراحی رابط کاربری (UI) را به راحتی برون سپاری کنید و برای انجام آنها به صورت موقت نیروی متخصص استخدام کنید

برترین فریلنسرهای طراحی رابط کاربری (UI) در پونیشانظرات برخی از مشتریان ما


طراحی UI یا رابط کاربری بخش مهمی از طراحی سایت به حساب می‌آید و شرایطی را فراهم می‌کند که وب‌سایت برای کاربران جذاب و کاربردی باشد. اما سؤال اینجاست که چه مؤلفه‌هایی در ایجاد UI خوب مؤثر هستند و یک متخصص طراحی رابط کاربری چگونه می‌تواند UI مطلوبی طراحی کند؟

در ادامه قصد داریم شما را با مفهوم UI و ابزارهای طراحی آن بیشتر آشنا کنیم. اگر قصد سفارش طراحی UI را دارید، این اطلاعات برایتان مفید خواهد بود.

UI چیست؟

UI (User Interface) همان طراحی رابط کاربری است که تعامل کاربران با سایت یا اپلیکیشن را آسان می‌کنند. رابط کاربری با اجرای اصول گرافیکی و طراحی آیکون های مناسب، سایت کاربرپسندی را فراهم می‌کند. همین موضوع نقطه قوتی برای ارتقای سئوی سایت نیز محسوب می‌شود.

ابزارهای طراحی رابط کاربری

ابزارهای زیادی در طراحی رابط کاربری استفاده می‌شوند. موارد زیر تنها تعدادی از نرم‌افزارهایی هستند که می‌توانند اجرای فرآیند طراحی را برای فریلنسر طراحی UI آسان کنند:

• نرم‌افزار ایکس‌دی (Adobe XD): یکی از محصولات شرکت ادوبی، برنامه ایکس‌دی است که به طراحان رابط کاربری کمک می‌کند نسخه اولیه (Prototype) یا موکاپی از طرح خود آماده کنند.

• فیگما (Figma): برنامه‌ای تحت وب است که طراحی گرافیک و سایر امور طراحی UI را برای متخصصان آسان می‌کند.

• نر‌افزار فریمر (Framer X): یکی از برنامه‌های تحت وب پرطرفدار برای طراحی رابط کاربری به حساب می‌آید. سرعت عمل طراحی و ویرایش رابط کاربری نقطه قوت این برنامه به حساب می‌آید.

• برنامه زپلین (Zeplin): برنامه زپلین مجموعه‌ای از برنامه‌های کاربردی برای طراحی رابط کاربری است که باعث تسهیل اجرایی‌شدن ایده‌های طراحان می‌شود.

مولفه های یک رابط کاربری خوب

برای اینکه بتوانید رابط کاربری باکیفیتی را برای سایت خود آماده کنید باید در استخدام طراح UI دقت زیادی داشته باشید. یک سفارش UI موفق، دارای مؤلفه‌های زیر است:

• دارای وضوح و شفافیت بالایی است

• دارای طرح بصری قابل فهم است که به کاربرپسندی UI طراحی شده کمک قابل توجهی می‌کند

• موجب گمراهی و سردرگمی کاربر نمی‌شود

• کاربر را از سوال پرسیدن و آموزش دیدن بی‌نیاز می‌کند

• اشتیاق کاربر را برای استفاده از سایت افزایش می‌دهد

وظایف طراح رابط کاربری

برای استخدام طراح UI باید از شرح وظایف او اطلاعات کامل داشته باشید. هرچند سپردن کار طراحی UX و طراحی UI به تیم‌های کاربلد و حرفه‌ای کار شما را آسان‌تر می‌کند. کافی است به نمونه کارهای طراحی تجربه کاربری پونیشا نگاهی بیندازید تا با اطمینان کامل سفارش طراحی UI خود را در این مجموعه ثبت کنید.پروژه چطور کار می‌کند

create project
١. ایجاد پروژه
طراحی رابط کاربری (UI)
hire
٢. استخدام
بهترین فریلنسرها را پیدا کنید
secure payment
٣. پرداخت امن
بعد از تحویل پروژه پرداخت را آزاد کنید
rate freelancer
۴. رتبه
ثبت رتبه برای فریلنسر

ایده های خود را با فریلنسرهای طراحی رابط کاربری (UI) به واقعیت تبدیل کنید