بهترین فریلنسرهای طراحی تجربه کاربری (UX) را به راحتی پیدا کنید

پونیشا خانه فریلنسرهای ایران است. پروژه های خود با مهارت طراحی تجربه کاربری (UX) را به راحتی برون سپاری کنید و برای انجام آنها به صورت موقت نیروی متخصص استخدام کنید

برترین فریلنسرهای طراحی تجربه کاربری (UX) در پونیشانظرات برخی از مشتریان ما


یکی از مهم‌ترین فاکتورها در بهینه سازی سایت، طراحی UX یا طراحی تجربه کاری است. زیرا سایت‌هایی با طراحی UX حرفه‌‌ای برای گوگل جذاب‌تر بوده و رتبه بالاتری در نتایج جستجوهای کاربران به دست می‌آورند. در ادامه شما را با مفهوم طراحی UX و چگونگی اجرای پروژه تجربه کاربری بیشتر آشنا می‌کنیم.

UX چیست؟

تجربه کاربری به عنوان بازخورد احساس و ادراک کاربران هنگام کار با سیستمی تعاملی مانند سیستم عامل معرفی می‌شود. به همین دلیل UX از ابزارهای مهم برای ارتقای ارتباط با مشتریان به حساب می‌آید. چراکه با استفاده از آن، می‌توانید سیستم‌های تعاملی را بهبود دهید. اما سؤال اینجاست که کاربران چگونه می‌توانند از کار کردن با سایت‌ها احساس رضایت داشته باشند؟ آیا این احساس رضایت تاثیری بر سئوی سایت نیز خواهد داشت؟

تاثیر UX بر سئو سایت:

برای اینکه بتوانیم سایتی کاربرپسند برای مشتریان فراهم کنیم، باید بدانیم سئو چیست و طراحی UX چه تأثیری بر سئو سایت دارد؟ در پاسخ به این سؤال‌ها باید گفت که سئو مجموعه استراتژی‌ها و تکنیک‌هایی است که باعث قرار گرفتن سایت در اولین نتایج جستجوی کاربران می‌شود. طراحی UI و UX مناسب و بهینه سازی سرعت سایت، از همین تکنیک‌ها هستند که در ارتقای سئوی سایت نقش مهمی دارند.

برای اینکه پروسه کاری برایتان شفاف‌تر شود، شما را با مراحل اجرای پروژه تجربه کاربری آشنا می‌کنیم.

مراحل انجام یک پروژه UX:

برای اینکه طراحی UX حرفه‌ای به درستی انجام شود، استخدام طراح UX کلیدی‌ترین نقش را بازی می‌کند. اما سؤال اینجاست که پروژه طراحی UX چه مراحلی دارد و یک طراح باید به چه مواردی تسلط داشته باشد؟

مراحل پروژه UX به شرح زیر است:

تعریف محصول و شناسایی نیاز کاربر

قبل از معرفی محصولات در سایت و در دسترس قرار دادن آن‌ها، باید با ذینفعان ملاقات کرده و طرح مفهومی اولیه آماده شود تا پرسونا و نیازهای مشتریان مشخص شود.

تحقیق درباره محصول:

با اجرای این مرحله می‌توان بازخورد مشتریان درباره هر محصول و موارد مشابه را تخمین زد.

تجزیه و تحلیل عوامل مهم

در این مرحله از طراحی UX حرفه ای باید به تجزیه و تحلیل اطلاعات گردآوری شده از دو مرحله اول پرداخت تا بتوان پرسونای احتمالی و نقشه سفر مشتریان را به درستی طراحی کرد.

طراحی UX:

بعد از استخدام طراح UX نوبت به مرحله اصلی می‌رسد. در این مرحله باید طرح اولیه و نهایی را آماده کرد. فردی که به طراحی گرافیک و UX تسلط داشته باشد، این مرحله را به نحو احسن انجام می‌دهد.

آزمون UX طراحی شده از جوانب مختلف

تست آخرین نسخه تجربه کاربری طراحی شده در چند مرحله مختلف امکان بررسی نقاط ضعف و قوت سایت را فراهم می‌کند.

جمع‌بندی:

طراحی UX یکی از مهم‌ترین فاکتورها در بهینه سازی سئو و سرعت سایت است. البته طراحی مناسبUI و گرافیک هم در بهبود سئوی سایت مؤثر هستند. با نگاهی به پروژه‌های تجربه کاربری پونیشا متوجه می‌شوید که می‌توانید پروژه‌های UX خود را به افراد مجرب و ماهر در پونیشا بسپارید تا کاری با کیفیت بالا دریافت کنید.


پروژه چطور کار می‌کند

create project
١. ایجاد پروژه
طراحی تجربه کاربری (UX)
hire
٢. استخدام
بهترین فریلنسرها را پیدا کنید
secure payment
٣. پرداخت امن
بعد از تحویل پروژه پرداخت را آزاد کنید
rate freelancer
۴. رتبه
ثبت رتبه برای فریلنسر

ایده های خود را با فریلنسرهای طراحی تجربه کاربری (UX) به واقعیت تبدیل کنید