پونیشا

استخدام ویراستار متن

با استخدام ویراستار متن، کیفیت و اعتبار محتوای متنی خود را افزایش دهید.

استخدام ویراستار متن

STEPS

۱. ثبت پروژه

همه‌ی جزئیاتی را که لازم است فریلنسر درباره‌ی پروژه بداند، همراه با بودجه مد نظر خود، نوشته و ثبت کنید.

۲. انتخاب فریلنسر

از بین پیشنهادهای دریافتی، فریلنسر مورد نظر خود را با دقت انتخاب کنید.

۳. نظارت بر پروژه

در طول فرآیند پروژه، با فریلنسر تعامل داشته و بر روی پروژه نظارت کنید تا بهترین خروجی را داشته باشید.

۴. پرداخت امن

پس از رضایت از کیفیت کار، پرداخت نهایی را در بستر امن پونیشا انجام دهید.

نمونه کار های برگزیده

TOPWORKS

چرا پونیشا؟

WHY

کیفیت ایده‌آل

اغلب ویراستاران پونیشا تجربه زیادی در نگارش متن و تصحیح ایرادات فنی دارند. این مسئله به شما کمک می‌کند تا با طیف گسترده‌ای از افراد حرفه‌ای آشنا شوید و از تجربیات آن‌ها برای ویرایش متن خود بهره ببرید.

قیمت مناسب

به جای قیمت‌های نجومی، خودتان انتخاب کنید که با چه کسی و چه قیمتی پروژه ویراستاری متن را جلو ببرید. پروژه‌تان را تعریف کنید و نمونه‌کارها و پیشنهادهای فریلنسرها را ببینید.

تضمین بازگشت پول

پونیشا از ابتدا تا انتهای پروژه‌، همراه شما خواهد بود. اگر در حین انجام پروژه با مشکل مواجه شدید یا در انتهای پروژه، از انجام کار رضایت نداشتید، می‌توانید بعد از تایید تیم داوری پونیشا، پول خود را پس بگیرید.

یک میز و صندلی که روی آن یک لپ تاپ، چراغ مطالعه، دفترچه یادداشت، ماگ، مداد و جامدادی،گلدان و آیکون پونیشا است
فریلنسر در پونیشا
0
پروژه‌ ثبت‌شده در پونیشا
0
پروژه‌ انجام شده
0
نمونه کار ثبت شده
0
به ما اعتماد کردند

TRUST

لوگو سایت زومیت
لوگو سایت دیجیاتو
لوگو سایت همیار وردپرس
لوگو سایت ژاکت
لوگو سایت کافه بازار
لوگو سایت الو پیک
لوگو سایت کانون ایران نوین
لوگو سایت ایران سرور
لوگو سایت وبرگول
لوگو سایت پیوست
لوگو سایت دیوار
لوگو سایت شیپور
لوگو سایت زرین پال
لوگو سایت فونت ایران
لوگو سایت تسکولو
لوگو سایت زومیت
لوگو سایت دیجیاتو
لوگو سایت همیار وردپرس
لوگو سایت ژاکت
لوگو سایت کافه بازار
لوگو سایت الو پیک
لوگو سایت کانون ایران نوین
لوگو سایت ایران سرور
لوگو سایت وبرگول
لوگو سایت پیوست
لوگو سایت دیوار
لوگو سایت شیپور
لوگو سایت زرین پال
لوگو سایت فونت ایران
لوگو سایت تسکولو

پرسش‌های متداول

FAQ

این سرویس شامل ویراستاری عمیق متن، اصلاح غلط‌های املایی، اصلاح ایرادات نگارشی و دستور زبان، بازخوانی متن، استفاده درست از اصطلاحات و ساختاربندی کلی متن می‌شود.

تعرفه ویراستاری متون بر اساس پیچیدگی متن، ژورنالی بودن یا نبودن آن، تجربه و مهارت ویراستار، حجم و تعداد کلمات متن، و موعد تحویل پروژه تعیین می‌شود. طبیعتا زمانی که کارفرما درخواست تحویل پروژه در کمترین زمان ممکن کند، می‌بایست هزینه بیشتری پرداخت کند.

پاسخ این سوال خیلی روشن است! هوش مصنوعی هنوز به آن درجه از دقت نرسیده است که بتواند مانند یک ویراستار حرفه‌ای، ایرادات متن را تشخیص و اقدام به اصلاح آن‌ها کند. برای این که خیال خود را از بابت کیفیت ویرایش راحت کنید، بهتر است به دنبال استخدام ویراستار متن با تجربه در پونیشا باشید.

برای این‌ کار می‌بایست ابتدا نمونه کارهای فریلنسر را در پروفایلش مشاهده و سپس به سراغ نظرات قبلی کارفرمایان بروید. هر فریلنسر در پونیشا یک پروفایل تجاری دارد که در آن تمام سوابق به همراه پروژه‌های انجام شده توسط وی درج شده‌اند.

با توجه به مرامنامه پونیشا مبنی بر عدم رد و بدل کردن اطلاعات تماس، شما برای استخدام نیروی حضوری و دائمی باید گزینه “تمام وقت” شدن را هنگام تعریف و ثبت پروژه فعال کنید. در چنین شرایطی می‌توانید اطلاعات تماس هر فریلنسر را از او دریافت کنید.

به راحتی بهترین ویراستار متن را به صورت دورکار یا حضوری پیدا کنید.

پونیشا، خانه‌ی فریلنسرهای ایران است. پروژه‌های خود را با مهارت ویراستاری متن برون‌سپاری کنید و برای انجام آن‌ها به بهترین شکل ممکن، نیروی ویراستار متن حرفه‌ای دورکار یا حضوری استخدام کنید.

این تصویر ۴ تکه است که دو تصویر بالا دو خانم فریلنسر و تصویر پایین سمت راست فریلنسر آقا و تصویر سمت چپ یک مانیتور است

راهنمای استخدام ویراستار متن

HELP

ویراستاری متن یک هنر نوین است!

ویراستاری متن، یکی از عناصر کلیدی در جلب توجه خواننده است که تاثیر زیادی بر روی اعتبار مقالات یک وبسایت پربازدید و به ویژه مقالات علمی می‌گذارد. این عملیات، که به تصور برخی کارفرمایان ساده به نظر می‌رسد، در واقعیت به یک هنر و علم تبدیل شده است و تاثیر بسیار زیادی بر رضایت خوانندگان دارد.

وقتی به اهمیت ویراستاری فکر می‌کنیم، باید یک واقعیت مهم را نیز در کنار آن در نظر بگیریم. در اصل، این واقعیت در بطن واژه‌ها و جملات، که واسطه‌ای بین نویسنده و خواننده هستند، نهفته است.

همان‌طور که یک نقاش برای خلق یک اثر هنری زیبا نیاز به ترکیب درست رنگ‌ها و لایه‌ها در کنار هم دارد، نویسنده نیز باید کلمات و اندیشه‌های خود را به دقت کنار هم بگذارد تا پیام خود را به خواننده منتقل کند.

 

 حال، اگر یک نویسنده خلاق دارای ایده‌های نوین برای خلق اثر ادبی خود است، باید اشراف کاملی نیز به نحوه چینش کلمات و دستور زبان داشته باشد. در غیر این صورت می‌بایست از یک ویراستار متن خوش ذوق کمک بگیرد!

آشنایی با مهمترین ویژگی‌های ویراستار متن

ویراستار متن مسئولیت‌هایی بر عهده دارد که به شکلی مهم و تأثیرگذار بر کیفیت و فهم محتوا تاثیر می‌گذارد. برخی از مهمترین ویژگی‌های ویراستاران متن عبارت‌اند از:

 • تصحیح دستور زبان و گرامر: ویراستاران متن اشکالات دستوری، گرامری و لحن متن را متناسب با پرسونای مخاطب تصحیح می‌کنند. این شامل اصلاح خطاهای املایی، ساختار جملات نامناسب، استفاده از زمان‌ها و ضمایر صحیح است.
 • نظم دادن به بدنه اصلی متن: نظم و آراستگی متن از اهمیت زیادی برخوردار است. لذا، ویراستاران با تجربه از اصول صحیح پاراگراف‌بندی برای به انسجام رساندن پیکره متن استفاده می‌کنند. این شامل قرارگیری سلسله‌ مراتبی و منطقی عناوین (از مقدمه تا نتیجه‌گری) می‌شود.
 • استفاده صحیح کلمات و اصطلاحات: این ویژگی کمک می‌کند تا متن برای خوانندگان هدف، از جمله افراد غیرمتخصص، قابل فهم باشد.
 • جذاب‌تر کردن سبک نگارش: ویراستار متن به بهبود سبک نگارش نویسنده کمک می‌کند. او ممکن است تغییراتی را جهت جذاب‌تر شدن متن برای مخاطبان هدف اعمال کند.
 • اصلاح غلط‌های املایی: این شامل بررسی نهایی متن جهت رفع هر گونه خطا یا اشکال غیرمنتظره می‌شود.

اگر به دنبال استخدام ویراستار متن هستید، به لطف در نظر گرفتن مسئولیت‌هایی که خدمتتان عرض کردیم، می‌توانید مطمئن‌ترین شخص را در پونیشا استخدام کنید.

 • بنر تبلیغاتی خوب و حرفه‌ای نرخ بازگشت سرمایه بالایی دارد و خیلی زود هزینه‌‌هایش را جبران می‌کند. 
 • برند شما را به مشتری‌های احتمالی‌تان معرفی می‌کند و روی فروش تاثیر می‌گذارد.
 • شما را نسبت به بقیه متمایز می‌کند و مثل یک ستاره پرنور در شب‌های تاریک می‌درخشید و آدم‌ها به شما اشاره می‌کنند. 
 • در حافظه تصویری آدم‌ها جا خوش می‌کنید و ممکن است حتی اگر الان قصد خرید محصول یا سرویس شما را نداشته باشند، بعدا سراغ شما بیایند.

قفل‌هایی که با استخدام ویراستار متن باز می‌شوند

برخی از این مزایا عبارت‌اند از:

 • جلب توجه و نگاه خواننده: متون جذاب و ویراستاری شده توانایی جلب توجه و تعامل با خواننده را دارند. در چنین شرایطی، خوانندگان به راحتی تا آخرین جمله متن را می‌خوانند.
 • افزایش فهم و درک: ویراستاری متن باعث انتقال درست و واضح مفاهیم به خواننده می‌شود.
 • بالا بردن اعتبار متن: کافیست نگاهی به کتاب‌های ترند و محبوب بی‌اندازید؛ آنگاه خواهید دید که راز موفقیت این کتاب‌ها چیزی جز داشتن محتوای جذاب همراه با ویراستاری دقیق نیستند.
 • تاثیرگذاری بیشتر: این امر می‌تواند به شکلی مثبت بر رضایت خوانندگان تبلیغات محتوا، و تصمیم‌گیری‌های آن‌ها تأثیر بگذارد.

آسان‌تر شدن برای افراد غیر متخصص: ویراستاری متون، به خصوص برای محتواهای تخصصی، به افراد عادی کمک می‌کند تا محتوا را بهتر درک کنند. در اینجا، اصطلاحات تخصصی یا جملات پیچیده به زبان ساده‌تری بیان می‌شوند.

به دنبال استخدام ویراستار نیتیو باشید

ویراستاری نیتیو (Native Editing) به معنای ویراستاری متن براساس اصول و قواعد زبان مقصد می‌باشد؛ گویی که تمامی اصطلاحات و سبک نگارش متن متناسب با فرهنگ شهروندان کشور زبان مقصد به کار رفته‌اند. در چنین شرایطی، ویراستار وظیفه دارد که از ترجمه تحت اللفظی یا ویراستاری سطحی متن بپرهیزد و با حفظ مفاهیم متن و همچنین ادا کردن حق مطلب، به بهبود آن کمک کند.

این روش ویراستاری، به خصوص در زمانی که کارفرما قصد به ثبت رساندن متن مورد نظر در ژورنال‌های علمی دارد، اهمیت می‌یابد.

مزیت استخدام ویراستار دورکاری در پونیشا

 • انعطاف زمانی بیشتر
 • کاهش هزینه‌ها؛ یعنی این شما هستید که با توجه به بودجه خود، اقدام به انتخاب فریلنسر مورد نظر می‌کنید
 • دسترسی به مهارت‌های مختلف و تنوع در انتخاب ویراستاران
 • امکان کار با ویراستاران در سراسر کشور
 • توانایی استفاده از ویراستاران متخصص با رزومه قوی
 • توانایی مدیریت و زمان‌بندی پروژه‌
 • همکاری همزمان با چندین ویراستار

هزینه ویراستاری متن به چه چیزهایی بستگی دارد؟

 • برآورد هزینه ویراستاری متن به عوامل متعددی بستگی دارد. برخی از این عوامل عبارت‌اند از:

  • حجم متن: هزینه ویراستاری معمولاً متناسب با حجم متن تغییر می‌کند. لذا، متون طولانی نیاز به بودجه بیشتری دارند.
  • پیچیدگی متن: ویراستارها معمولا زمان و انرژی بیشتری صرف تصحیح متون پیچیده‌ و روان‌سازی اصطلاحات تخصصی‌تر می‌کنند. همین مسئله قیمت را افزایش می‌دهد.
  • مهلت زمانی: برخی از ویراستاران هزینه بیشتری برای پروژه‌های فوری دریافت می‌کنند.
  • زبان متن: ویراستاری متون خارجی ممکن است با هزینه‌های مختلفی همراه باشد. معمولاً ویراستاری متون عربی، انگلیسی، فرانسوی و غیره با هزینه بیشتری همراه است.
  • تعهد به پروژه: در برخی موارد، اگر تعهد به پروژه بلندمدت داشته باشید و تعداد متون زیادی به ویراستار ارسال کنید، ممکن است بتوانید تخفیف‌های ویژه‌تری دریافت کنید.
  • سایر عوامل تاثیرگذار: نوع پروژه (ژورنالی بودن یا نبودن متن)، مهارت و تجربه ویراستار، نیاز به فرمت‌بندی و اصلاحات ویژه در متن (مانند جدول‌گذاری)

  بنابراین، برآورد دقیق هزینه ویراستاری متن وابسته به این عوامل است و برای اطلاع از تعرفه‌ها می‌بایست به صورت مستقیم با فریلنسرهای پونیشا مذاکره کنید.

با پونیشا یک متن ژورنالی با استانداردهای بین‌المللی تحویل بگیرید

 • حالا وقت آن رسیده است تا با ثبت پروژه و مذاکره با ویراستاران حرفه‌ای، یک متن جذاب در سطح جهانی دریافت کنید. با تبدیل متن‌های خود به یک اثر هنری شگفت‌آور، نیاز دارید که یک ویراستار متن باتجربه استخدام کنید.

  پونیشا، اولین بنیان‌گذار سبک فریلنسری در ایران، برای شما بهترین فرصت‌ها را فراهم کرده است. اینجا، با استخدام ویراستاران متن ماهر و با تجربه، می‌توانید متون خود را به آثار ماندگار تبدیل کنید. ویراستاران توانمند پونیشا نه تنها ایرادات گرامری، بلکه سبک نگارش شما را تا سطح بالای ارتقا می‌دهند. پونیشا، متن‌های شما را به یک شاهکار ادبی تبدیل می‌کند.

مشتریانمان به ما اعتماد کرده‌اند

افراد متخصص پیدا کنید و با پرداخت امن پونیشا، با اطمینان با آنها بصورت آنلاین کار کنید

5 ستاره برای امتیاز دهی که این تصویر عدد ۴.۵ را نمایش می‌دهد

تعداد آرا ۵۲,۱۹۰ / میانگین ۴.۵ رای